Dečki so na koncu osvojili drugo mesto

Končano je letošnje tekmovanje IHL lige v kategoriji u-15. V finalnem obračunu sta nastopili ekipi HD Hidria Jesenice in HK SŽ Olimpije. Kljub temu, da je v prvenstvu nastopilo nekaj dobrih ekip, sta na koncu vseeno v finalu zasluženo nastopili najboljši dve ekipi, ki sta najvišji mesti zasedali že po rednem delu.

Finalna serija se je igrala na 3 dobljene zmage, Jeseničani pa so bili v rednem delu prvenstva malce boljši, tako da jim je pripadala prednost domačega terena.

Prva tekma se je tako odigrala na Jesenicah. Naši zmaji so v prvo tekmo stopili slabše, kot so si želeli. Niso nastopili v polni postavi in nervoza je naredila svoje. Domači so tako v prvi tretjini dvakrat zadeli in ekipi sta na prvi odmor odšli s prednostjo domačih 2:0. Nato so se naši vseeno zbudili in igra je postala bolj izenačena. Naši so igrali dovolj dobro, da so ostajali v igri, vendar prave moči za preobrat pa tekom tekme nikoli niso našli. Janev Ognen je izid dvakrat znižal. Najprej je po podaji Jerneja Cerjaka in Nejca Goloba na 2:1 znižal v 25.minuti, nato pa je po podaji Joca Bukovca in Nejca Goloba v 32. minuti znižal še na 3:2. A domači so vseeno ohranili prednost dveh zadetkov. Rezultat je bil po koncu druge tretjine 4:2 za domače. Nato je v 43. minuti na 4:3 znižal še Nejc Golob (podajalca Tomaž Žun in Janev Ognen). A ko so domači ponovno prišli v vodstvo z dvema zadetkoma je našim počasi zmanjkalo moči. Domači so tako v 50. in v 51. minuti povišali najprej na 6:3 in nato še na 7:3 in tekma je bila odločena. Do konca je še en zadetek dal Janev Ognen (ponovno sta bila podajalca Nejc Golob in Joc Bukovec), a to je bilo dovolj le za znižanje na končni 8:4.

Naslednja tekma je bila na vrsti v Tivoliju. Za razliko od prve tekme so naši bistveno bolj odločno krenili v tekmo. V 4. minuti je Janev Ognen zadel za 1:0. (podajalca Svit Ravnik in Nejc Golob). Malce kasneje so zadeli še gostje in izid ter igra sta bila po prvi tretjini popolnoma izenačena. Potem pa je sledila črna serija naših. V začetku druge tretjine so gostje pritisnili, naši pa se niso mogli zbrati. Začeli so padati zadetki. Nalet gostov se je ustavil šele pri 7:1. Vseeno pa to ni bil končni rezultat tretjine. Na koncu tretjine so naši izkoristili številčno prednost in znižali na 7:2. Podal je Nejc Golob, zadel pa Janev Ognen. Mogoče je izgledalo kot, da je to zgolj tolažilno znižanje rezultata, a v resnici je ta zadetek našim dal poguma, da so odločno krenili v zadnjo tretjino.

In to se jim je obrestovalo. Na začetku tretjina sta trenerja tudi zamenjala oba vratarja. To so naši znali izkoristiti. Sledili so zadetki na naši strani. Joc Bukovec in Martin Vidmar sta podala do Jerneja Cerjaka za 7:3, Svit Ravnik je zadel na 7:4, Svit Ravnik in Jernej Cerjak sta podala do Nejca Golob za 7:5, v 54. minuti pa sta Jure Železen in Janev Ognen podala do Vala Valentina Kurbosa, ki je v hitrem protinapadu znižal na 7:6. Tekma je bila povsem odprta. Na žalost pa se je našim pripetila napaka. Sledila je naša izključitev znotraj katere so gostje povišali rezultat na 8:6. Naši so bili še vedno v naletu, a ravno ta dodaten zadetek, je letvico za izenačenje postavil malce predaleč. V 58. minuti je Joc Bukovec podal do Nejca Goloba za znižanje na 8:7, moči za končno izenačenje pa ni bilo več. Naši igralci so sicer prikazali veliko volje in so nekako celo postali moralni zmagovalci tekme, a v končnici štejejo prave zmage in gostje so v teh zmagah povedli z 2:0.

Sledila je tretja tekma na Jesenicah. Tokrat se je naši ekipi uspel pridružiti še Lev Lesar. Za razliko od prejšnji tekem, tokrat veliko golov nismo videli, je pa bila tekma zanimiva in prava prvenstvena. V prvi tretjini smo videli en zadetek in to v domači mreži. Nejc Golob in Jernej Cerjak sta podala, Svit Ravnik pa je zadel in naši so imeli ponovno v rokah prvo vodstvo. A v drugi tretjini je ponovno, tako kot na drugi tekmi, našim malce padla koncentracija. Sicer nismo videli točo zadetkov, smo pa videli 3 zadetke. Domači so tako povedli s 3:1 in na začetku zadnje tretjine so bile niti igre v njihovih rokah. Naši se niso predali. Napadali in poizkušali so še naprej.  V 45. minuti sta Martin Rožič in Joc Bukovec podala do Rogl Oskarja in sledilo je znižanje na 3:2. A ta rezultat je ostal nespremenjen do konca in domači so se lahko veselili tretje zmage v finalni seriji in osvojitev naslova državnega prvaka.

Fotografije z zadnje tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Video posnetek druge tekme si lahko ogledate na tej povezavi.