Zmaji v končnici Alpske hokejske lige

Gostovanje v Avstriji pri Bregenzerwaldu so naši fantje kronali z zanesljivo zmago s 4:0 in so trdno na prvem mestu lige, s tem pa so si kot prvo moštvo tudi zagotovili mesto v končnici lige. Paavo Hölsä pa je mrežo zaklenil že petič v tej sezoni.

Zmaji so na zahtevnem gostovanju odlično opravili svojo vlogo. Najprej je zadel Miha Logar v prvi tretjini, v drugem delu igre še Aleš Mušič in Žiga Pance, v zadnji tretjini pa za končnih 4:0 še Miha Štebih.

V vratih je bil Paavo Hölsä, ki je še petič v tej sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno. Tokrat je ubranil 14 strelov, medtem ko so zmaji sprožili 38 strelov.

Olimpiji, ki ima trenutno 70 točk, na vrhu lestvice sledita moštvi Jesenic in Pustertala. Jeseničani imajo 64 točk, a dve tekmi manj od Olimpije in Pustertala, ki ima na tretjem mestu 62 točk.

Naslednja domača tekma bo v sredo, 3. marca, in sicer večni hokejski derbi, ki bo tokrat še posebej zanimiv, saj se bosta pomerili vodilni ekipi lige. Derbi bo štel za točke v AHL.