Z zadnjega letošnjega gostovanja brez točk

Zadnje v nizu petih gostovanj decembra je zmaje čakalo v Beljaku. Z VSV se je Olimpija v tej sezoni tokrat pomerila tretjič – prvič pred domačim občinstvom z visoko zmago, drugo zmago v gosteh pred devetimi dnevi, tokrat pa so bili boljši domači s 4:2.

Gostovanje so zmaji začeli odločno. V 9. minuti je po podaji Gregorja Koblarja in Jake Sodja za vodstvo zeleno-belih zadel Jaka Šturm. V drugi tretjini so z dvema goloma povedli domači. nismo videli zadetka naših fantov, le zadetek za izenačenje in zadetek, ki je domačine pred koncem druge tretjine spravil v minimalno prednost pred gostujočo ekipo.

Slabi dve minuti pred koncem je ob podaji Guillauma Leclerca zablestel Miha Zajc in z zadetkom za 2:3 zmanjšal zaostanek. Zmaji so v zadnji minuti poskusili z igro s šestimi igralci in skušali tekmo spraviti v podaljšek. Tveganje se ni izšlo in ekipi sta se tako razšli z rezultatom 4:2 za domačo ekipo.

V četrtek, 30. decembra, se fantje po nizu petih gostovanj vračajo v domače gnezdo. Ob 19.45 v goste prihaja celovški KAC.