Usodna prva tretjina za zmajčice na Južnem Tirolskem

Zadnje gostovanje v letu 2019 je dekleta združene ekipe HK SŽ Olimpija popeljalo v Bolzano, kjer jih je v European Women’s Hockey League čakal obračun z Bolzano Eagels.

Gostiteljice so naše hokejistke pričakale dobro pripravljene, saj so v uvodnih minutah dosegle tri hitre zadetke. Slednje prisililo trenerja Ferjaniča v menjavo med vratnicama. Nadaljevanje, ki je sledilo, je bilo boljše, še zlasti na prelomu tretjine, ko je za Olimpijo zadela kapetanka Eva Dukarič. Vendar pa so Zmajčice prepočasi lovile pravi ritem, da bi ustavile naval domačink, ki so si tako nabrale že skoraj neulovljivo prednost.

Drugi del tekme je bil precej drugačen od prvega. Čeprav so domače hokejistke v tej tretjini sprožile toliko strelov, kot v prvem in tretjem delu skupaj, so Ljubljančanke uspešno zapirale pot paku, kar pa je terjalo svoj davek – poškodbe. Slednje, v kombinaciji z utrujenostjo, so botrovale znova nekoliko slabšem zaključku in končnemu rezultatu 11:1.

Tekmovanje v EWHL se za Zmajčice nadaljuje že v sredo, 4.12.2019, ko v Zalog prihaja kazahstanska ekipa Aisulu Almaty.

Zapisal: Rok Srakar

Sicer lahko celotno dogajanje v kategoriji članic spremljate na tej povezavi.