Nov vikend, nove izkušnje za Blejske in Celjske zmaje

V soboto 12.11 je bil odigran nov krog državnega prvenstva selekcij U-12. Tudi v tem krogu so zeleni zastopali barve Bleda in Celja.

HDD Bled je gostoval v Zalogu pri Slaviji. Blejčani letos še niso okusili zmage, igralci Slavije pa so že slavili na dveh tekmah. Blejčani so tako lahko pričakovali dokaj težko gostovanje, vendar so hkrati v zadnjih tekmah na določenih obdobjih pokazali, da se znajo boriti in da znajo igrati hokej.

Avtor: Aleš Modic

Igralci Bleda so hrabro začeli srečanje, a sreča ni bila na njihovi strani in domači so vseeno uspeli dobiti prvo tretjino z rezultatom 3:0. V drugi tretjini se Blejčani niso predali. A plošček ni hotel iti v gol. Domači so to tretjino dobili z minimalnim rezultatom 1:0 in v skupnem seštevku vodili s 4:0. V zadnji tretjini pa so gostom po močni borbi vseeno pošle moči in igralci Slavije so slavili s končnim rezultatom 9:0. Čestitke našim fantom za veliko borbo in željo.

Na drugi strani so nekateri zeleni Malčki oblekli dres Celja in se podali na gostopvanje na Bled k favorizirani ekipi HK MK Bled. Bled v tej sezoni res kaže zelo dobre rezultate, a Celjani se težkega nasprotnika niso ustrašili in so se pogumno podali v boj. Za Celje so od igralcev Olimpije nastopili

• Ian Petronijevič Lepša
  • Tom Smolnikar
  • Bor Rakun
  • Lev Lesar
  • Julijan Huč

Za Julijana je bila to prva prvenstvena tekma. Čestitke Julijan!

Avtor: Žiga Lesar

Igralci Celja so se srčno borili, a domačini so vseeno pokazali svoje odlike in že po prvi tretjini je bil rezultat 9:1. Podobno sliko smo nato videli tudi v preostalih dveh tretjinah. Borbeno in srčno igro na obeh straneh, a vseeno kakovostno premoč domačinov. Tekma se je tako končala s končnih 20:2 za domače. Čestitke našim za borbo, uživanje in nabiranje novih izkušenj na ledu.

V naslednjem krogu, ki bo na sporedu čez teden dni, bomo lahko spremljali Blejski obračun dveh ekip HDD Bleda in HK MK Bled. Celjani pa bodo doma gostili igralce Triglava.

Fotografije s tekme HDD Bled si lahko ogledate na tej povezavi.

Fotografije s tekme HK Celje si lahko ogledate na tej povezavi.