Napet derbi kroga Madžarom

Tivoli je edino tekmo ta teden gostil v nedeljo, v Ljubljano je prišel drugouvrščeni Fehervar. V derbiju vodilnih ekip lige ICE je bilo uspešnejše madžarsko moštvo z 2:1. To je komaj drugi poraz po rednem delu igre v tej sezoni za zmaje, ki ostajajo vodilno moštvo v ligi.

Hokejski svet se je v tem tednu poslovil od dveh članov bratislavske ekipe, ki bi morala v Ljubljani prvič v sezoni prekrižati palice z Olimpijo v petek a je bila tekma po tragediji v slovaškem klubu odpovedana oz. prestavljena za nedoločen čas. Na začetku tekme so se v dvorani z minuto molka poklonili spominu na nedavno preminula člana slovaške ekipe, igralca Borisa Sadeckega in direktorja Dušana Paška. Igralci vseh ekip v ligi pa so imeli ta konec tedna na čeladah nalepke s Sadeckiyvo številko 10 in logotipom Bratislava Capitals.

Ljubljansko ekipo je iz tribun podpirala uglašena množica navijačev, ki so se v velikem številu zbrali pod Rožnikom in domačine spodbujali z glasnim navijanjem. Ljubljanska vrata je na zadnji tekmi pred reprezentančnim premorom branil Paavo Hölsä, ki je – kot se za derbi vodilnih ekip spodobi – moral nekajkrat dobro posredovati. Prva tretjina ni prinesla zadetkov, smo pa videli precej akcije in hitrega in trdega hokeja. Zmaji so imeli pele priložnosti, a jih niso izkoristili. V drugi tretjini je po napaki obrambe Balint Magosi v samostojnem protinapadu premagal vratarja Hölseja. V nadaljevanju tretjine pa so zmaji prejeli še en gol.

V zaključnem delu igre so zmaji pritisnili, v 45. minuti pa jih je nekoliko ustavila poškodba Joone Ervinga, ki je po trku z glavo ob ogrado obležal na ledu. Finskega branilca so na nosilih odnesli z ledu in odpeljali v UKC, ob čemer mu je celotni Tivoli namenil bučen aplavz. Fehervar pa je nadaljeval s trdo in na trenutke grobo igro. Ob zaključku tekme so zmaji poskusili s šestimi igralci, iz gola pa umaknili vratarja. To se jim je obrestovalo pol minute pred koncem tekme, ko je zadel Blaž Tomaževič. Do konca tekme so zmaji zadeli še enkrat, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Zmaji so doživeli svoj drugi poraz po rednem delu igre, a zadržali vodilno mesto v ligi ICE, Fehervar pa se jim je približal na točko.

Zdaj je na vrsti reprezentančni premor, selektor pa je vpoklical kar 14 igralcev Olimpije: Žan Us, Kristjan Čepon, Mark Čepon, Miha Logar, Aleksandar Magovac, Tadej Čimžar, Žan Jezovšek, Luka Kalan, Gregor Koblar, Jaka Sodja, Nik Simšič, Jaka Šturm, Blaž Tomaževič, Miha Zajc.

Naslednja tekma v ligi ICE čaka zmaje 16. novembra, ko gostujejo v Znojmu.