15. 10. 2023

|

Zmaji prepričljivo zmagali v Asiagu

Zmaji so danes gostovali v Asiagu, kjer so dobro igro kronali s petimi goli, Horak pa je zaklenil mrežo. HK SŽ Olimpija – MS Asiago 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Zmaji so prevzeli pobudo že v prvi tretjini, imeli več priložnosti, več streljali, a domači vratar ni klonil. Že v naslednjih 20 minutah se je rezultat precej spremenil. Dvakrat je zadel Jaka Sodja, enkrat Marcel Mahkovec. V zadnjem deli igre niso popuščali. Pred koncem tekme so domači poskusili z igro brez vratarja, kar je kaznoval Ville Leskinen, končni rezultat pa je postavil Žiga Pance nekaj sekund pred koncem tekme. Zmaji so igrali izjemno disciplinirano in si na tekmi niso prislužili nobene kazni.

»Kljub visokemu rezultatu je bila tekma precej izenačena. Mi smo zadeli ravno ob pravem času, izkoristili smo igro z igralcem več. Odigrali smo solidnih 60 minut, lahko smo zadovoljni,« je po tekmi povedal Upi Karhula.

Fantje imajo pred seboj dva prosta dneva, v petek, 20. oktobra, pa jih čaka gostovanje v Celovcu.