skip to Main Content
Žreb skupin rednega dela CHL

Po tem ko se je popolnil seznam klubov, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v Champions Hockey League, smo v pričakovanju žreba skupin rednega dela CHL.

Ta bo v sredo, 25. maja, ob 16:00, možno ga bo spremljati v živo na tej povezavi: https://www.championshockeyleague.com/en/fans/2022-23-chl-group-stage-draw-livestream

Sodelujoče ekipe so razporejene v štiri bobne glede na njihove dosežke v svojih nacionalnih ligah in položaj posamezne lige na lestvici lige CHL. V vsakem bobnu je po osem ekip:

Boben 1: Ekipe, uvrščene od 1 do 8 – Rögle Ängelholm (zmagovalci lige prvakov/Šve), Färjestad Karlstad (Šve), EV Zug (Švi), Eisbären Berlin (Nem), Tappara Tampere (Fin), Oceláři Třinec (Češ), Red Bull Salzburg (ICEHL), Luleå Hockey (Šve);

Boben 2: Ekipe, uvrščene 9-16 – Fribourg-Gottéron (Švi), Red Bull München (Nem), Jukurit Mikkeli (Fin), Mountfield HK (Češ), Villach SV (ICEHL), Skellefteå AIK (Šve), ZSC Lions Zürich (Švi), Grizzlys Wolfsburg (Nem);

Boben 3: Ekipe, uvrščene od 17 do 24 – Ilves Tampere (Fin), Sparta Prague (Češ), Fehérvár AV19 (ICEHL), Frölunda Gothenburg (Šve), Rapperswil-Jona Lakers (Švi), Straubing Tigers (Nem), TPS Turku (Fin), HC Davos (Švi);

Boben 4: Ekipe, uvrščene 25-32 – elfast Giants (VBr), Grenoble (Fra), Slovan Bratislava (Svk), Stavanger Oilers (Nor), GKS Katowice (Pol), Aalborg Pirates (Dan), HK SŽ Olimpija (ICEHL/SLO), Comarch Cracovia (Pol).

Vrstni red žrebanja: ekipe iz bobna 4 bodo izžrebane prve, ekipe iz bobna 1 zadnje. Žreb bo zagotovil osem skupin po štiri ekipe.

Klubov iz iste lige ni mogoče uvrstiti v isto skupino, naš klub tako ne more igrati v isti skupini z ostalimi klubi iz lige ICE.

Merila za rangiranje klubov v CHL:

  1. Prvaki CHL
  2. Prvaki nacionalne lige
  3. Zmagovalci rednega dela sezone
  4. Drugouvrščena ekip rednega dela sezone
  5. Tretjeuvrščena ekipa rednega dela sezone
  6. Četrtouvrščena ekipa rednega dela sezone
  7. Petouvrščena ekipa rednega dela sezone

 

Mogoče vas zanima tudi
Back To Top