Zmaji zaključili s tekmovanjem v ligi prvakov

Zmaji so  gostovanjem v Zugu končali nastope v ligi prvakov, v kateri so sicer zabeležili šest porazov, a vseeno dokazali, da znajo in zmorejo ter se pogumno kosali z evropskimi hokejskimi velikani. Najbližje točk so bili s finskim TPS Turkujem, sicer enajstkratnim finskim prvakom.

Zug si je že pred obračunoma z zmaji zagotovil napredovanje med 16 najboljših ekip in v letošnji sezoni odkrito štarta na naslov prvaka. Tudi v Zugu niso nič prepuščali naključju, Ljubljančani so sicer začeli zelo napadalno, a so Švicarji znali odgovoriti. Izkoristili so že prvo igro z igralcem več in povedli. Znali so izkoristiti svoje priložnosti, teh so imeli veliko tudi zmaji in zadeli dvakrat – najprej Tadej Čimžar v drugi tretjini in v zadnji tretjini še Joseph Garreffa, ki je rezultat znižal na 4:2. trener Mitja Šivic je tako iz gola potegnil vratarja Usa in zmaji so se poskušali Švicarjem približati s šestimi igralci na ledu. Prazen gol so izkoristili domačini in postavili končnih 5:2.

Obe moštvi sta od zadnjega obračuna nekoliko premešali napade, v moštvu Ljubljančanov je dobilo priložnost tudi nekaj mladih igralcev, med njimi Urban Podrekar, Žiga Mehle in Miha Beričič.

Kaj so povedali po tekmi?

Tadej Čimžar: »Mislim, da je bil Zug danes še boljši nasprotnik kot pred enim tednom v Ljubljani. Igrali so pred domačimi gledalci in vzdušje je bilo odlično. Borili smo se do zadnjega atoma moči, na koncu celo imeli še nekaj upanja, a se ni izšlo. Vse tekme v ligi prvakov so bile zelo zanimive, naporne, a super izkušnja tekmovanja v še boljši ligi in s samimi vrhunskimi ekipami.«

Žiga Pance: »Danes je bil začetek nekoliko nezbran, dovolili smo jim, da so dosegli tri hitre zadetke. Ko loviš prednost proti takšni ekipi, pa je zelo težko in porabiš zelo veliko energije. Do konca tekme smo se borili, dali vse od sebe, a na žalost se nam ni izšlo. V celoti je tekmovanje v ligi prvakov izjemna izkušnja, videli smo, kakšna je igra najboljših ekip, kaj nam manjka, kje lahko še kaj nadgradimo. Zdaj moramo vse pozitivne stvari popivnati in prenesti v ligo ICE.«

Mitja Šivic: »Prvo tretjino smo bili precej na petah, pobirali so nam ploščke in smo kar trpeli. V drugi tretjini smo igrali bolje. Manj kot smo komplicirali, boljše je bilo za nas. Zug je odlična ekipa, proti kateri moraš ves čas igrati 110-odstotno. Igranje v ligi prvakov je vrhunska izkušnja, tako za fante kot za klub, igrali smo s samimi vrhunskimi ekipami. Na koncu še s švicarskim prvakom, kar je samo po sebi izjemna izkušnja. Iz te izkušnje moramo potegniti pozitivne stvari in na njih graditi igro v naši ligi.«

Naslednja tekma čaka zmaje v nedeljo, 16. oktobra, ob 17.30, ko v Hali Tivoli gostuje ekipa HC Bolzano.

Tekma s Salzburgom, ki bi morala biti na sporedu v petek, 14. oktobra, pa je prestavljena na 22. december.