Zmaji v Celovcu s 4:1 boljši od KAC

V 3. krogu uvodnega dela Alpske hokejske lige, kjer se za točke šteje seštevek domače in povratne tekme med dvema ekipama, je naše člansko moštvo gostovalo v Celovcu pri drugi ekipi KAC. Slavili so s 4:1 (0:2,1:2,0:0) in si priigrali tri gole prednost pred četrtkovo povratno tekmo v Ljubljani.

Že v prvi tretjini so zmaji zadeli dvakrat. Najprej z golom Luke Ulamca v šesti minuti, le minuto kasneje pa je mrežo zatresel še Martin Bohinc in povišal vodstvo. V drugi tretjini so domači znižali izid in premagali vratarja Tilna Spreitzerja, ki je tokrat branil mrežo zeleno-belih. A pred koncem tretjine so zmaji povišali vodstvo najprej z golom Nika Simšiča v 39. minuti, tik pred sireno je za 4:1 zadel še Žiga Pance. Golov v zadnji tretjini nismo videli, semafor je tak rezultat kazal tudi po koncu tekme

Celovčani v povratni tekmi gostujejo v Ljubljani v četrtek, 15. oktobra, ob 19.15.