Zmaji s tremi točkami iz Beljaka

Le dva dni po tekmi v Celovcu so Zmaji nadaljevali z nizom tekem v gosteh. Tokrat so gostovali v Beljaki pri ekipi VSV Villach, proti katerim so med doslej edinim obračnom ekip dosegli najvišjo zmago – kar 6:0 v Tivoliju pred pred domačimi navijači.

Zmaji so tekmo začeli izvrstno. Še pred iztekom pete minute prve tretjine je beljaškega vratarja presenetil Nik Simšič, ko je ob podaji Wadea Murphyja in Aljoše Crnoviča zadel z leve strani. Manj kot dve minuti pozneje je Jaka Šturm ob podaji Blaža Tomaževiča poskrbel za novo slavje v taboru zeleno-bele ekipe. Tretjino je izvrstno zaključil še Guillaume Leclerc, ki je ob podaji Kristjana Čepona in Mitje Robarja vodstvo gostujoče ekipe povečal na 3 proti 0.

Leclerc je v nadaljevanju zadel še enkrat. Njegov drugi gol, skupno četrti za Zmaje na današnji tekmi, se je izkazal za najpomembnejšega, saj je bil za ljubljansko ekipo to zmagovalni gol.

Fantje se iz Beljaka vračajo s popolnim izkupičkom treh pomembnih točk.

Zmaje naslednja tekma čaka čez en teden, ko bodo v nedeljo, 26. decembra 2021,  ob 18. uri gostovali pri Pustertalu.