Zmaji s 7:0 porazili orle v Kranju

Začel se je finale državnega prvenstva, kjer se za naslov prvaka borita HK SŽ Olimpija in HK Triglav Kranj. Na prvi finalni tekmi so bili s 7:0 boljši zmaji.

Prva tekma je bila v Kranju, saj so bili orli po rednem delu višje uvrščeno moštvo. Kranjčani so za uvrstitev v finale izločili HK Slavijo, zmaji pa železarje. Tudi tokrat zmaji niso popuščali in so se tekme lotili z vso resnostjo, kot so se tekem v ligi ICE, kjer so po izredno borbeni igri na zadnji tekmi klonili proti VSV.

Kranjčani so začeli borbeno in prvo tretjino sta ekipo končali z vodstvom Olimpije z 1:0, že v drugi minuti je za zmaje zadel Aljoša Crnović. V drugi tretjini so zadeli Guillaume Leclerc (23. in 35. minuta) Tadej Čimžar (24. minuta) in Sebastien Piche (28. minuta) ter dokončno odločili zmagovalca. V zadnji tretjini pa sta za končnih 7:0 zadela še enkrat Sebastien Piche (47. minuta) in Jaka Sodja (50. minuta). Razmerje v strelih je bilo 56:15 za Olimpijo.

”Zadovoljen sem, ker smo bili pravi. Zadnje dni smo dobro trenirali, danes pa sem navdušen predvsem nad pristopom. Celo tekmo smo bili praktično na prstih, bili smo pravi, kot moramo biti. Odnos je bil pravi v duelih, drsanju, odgovornosti. Prva tekma je za nami, še eno tako moramo ponoviti,” je po tekmi povedal trener Mitja Šivic.

Kapetan Žiga Pance po tekmi v Kranju: ”Začetek tekme je bil težek, a pristopili smo kot na vseh tekmah v ligi ICE. Vedeli smo, da imajo prednost domačega terena, saj je igrišče precej manjše kot v Ljubljani. Kranjčani imajo dobro ekipo, borili so se do konca. Izkoristili smo njihove napake. V torek bomo naredili vse, da bo to naša zadnja tekma v sezoni.”

Strelec dveh zadetkov za zmaje Kanadčan Sebastien Piche: ”Tekma je bila velik izziv. Spoštovali smo tekmece, ki so igrali dobro, želeli so si zmage in igrali zelo dobo, zelo se je izkazal njihov vratar Trelc z nekaj odličnimi obrambami. Mi smo odigrali našo igro in zelo profesionalno. Po porazu v Beljaku smo si zbistrili glave, pet dni odmora je prišlo zelo prav. Naš cilj, ki smo si ga zadali že pred sezono, je dvojna domača krona. Prav nič ne bomo popuščali v torek in vsi si želimo, da bi navijači prišli in nas podpirali tudi na naši zadnji domači tekmi v tej sezoni.”

Druga tekma finala državnega prvenstva bo v torek, 5. aprila, ob 18. uri v Ljubljani.