Zmaji ponovno pokazali kremplje

Pet dni po sanjskem začetku sezone na domačem ledu je napočil čas, da Zmaji ponovno pokažejo zobe. Novincem lige, ki se v novi sezoni dokazujejo kot zagnana ekipa, ki je ne gre podcenjevati, je nasproti stal HCB Südtirol Alperia, dvakratni prvak nekdanje lige EBEL, ki so ga zmaji prepričljivo premagali s 6:2 (0:1, 1:2,1:3).

Zadnjo ligaško lovoriko so Južno Tirolci, letošnji udeleženci Lige prvakov, osvojili v sezoni 2017/2018, v pretekli sezoni izgubili šele v finalu.

Zmaji so mrežo domačih načeli zgodaj in s tem napovedali boj za nove točke in vzpon po ligaški lestvici. Ob podaji Luke Kalana in Mihe Zajca je mrežo 2 minuti in 20 sekund v prvi tretjini zatresel Aleksandar Magovac. Obe strani sta poskušali spremeniti rezultat – zmaji nasprotnikom pobegniti za gol ali dva, bolzanski lisjaki pa so lovili zaostanek. Kljub enajstim poskusom obleganja mreže ljubljanske ekipe, Žan Us ni klonil pod pritiskom in je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Le štiri minute in pol po začetku druge tretjine je Nik Simšič ob podaji Wada Murphyja in Guillaume Leclerca poskrbel za povišanje prednosti pred domačo ekipo, ko je premagal bolzanskega vratarja. Le nekaj sekund pred koncem druge tretjine še eno lepo akcijo zmajev z zadetkom ob podaji Sebastiana Picheja okronal Aleš Mušič in vodstvo ljubljanske ekipe povečal za dva gola.

Na krilih razpoloženega Nika Simšiča, ob podaji Guillame Leclerca in Joona Ervinga, se je rezultat v drugi minuti zadnje tretjine spremenil na 4:2 v korist gostujoče ekipo. Sledile so napake bolzanske ekipe, kar je v 54. minuti ob podaji Žige Panceta kaznoval Wade Murphy in z zadetkom ob igri z igralcem več povečal prednost pred domačo ekipo za tri zadetke. Bolzano je v zadnjih dveh minutah, ko je ljubljanska ekipa igrala s štirimi igralci, poskušal zmanjšati razliko in skušal ljubljansko obrambo streti s šestimi igralci. A zmaji so bili razpoloženi tako strelsko kot tudi branilsko, uspešno so ubranili vse štiri igre bolzanske ekipe z igralcem več. Namesto zadetka za zmanjšanje razlike so ljubljanski hokejisti ponovno dokazali, da si zaslužijo mesto v ICEHL. Še zadnjič so v prestavo višje prestavili Luka Kalan, Miha Štebih in Aleš Mušič, ki je drugič v tem večeru ploščico pospravil v gol domače ekipe in s tem postavil končnih 6 proti 2.

Ljubljanska ekipa je tako osvojila nove tri točke in poskočila na četrto mesto ligaške lestvice. Čeprav je Bolzano proti ljubljanskim vratom sprožil več strelov, so Ljubljančani suvereno branili vodstvo. Ekipi sta bili rezultatsko izenačeni do prvega zadetka ljubljanske ekipe, potem pa so zmaji obdržali vodstvo vse do zadnjega sodniškega piska.

Velika zmaga, ki pa ni bila tako lahko, kot kaže rezultat. Igrajo malenkost drugačno postavitev in zato nam je bilo na trenutke težko v napadalni tretjini, tam smo se malo lovili, tudi v igri na telo so močni. A karakter je naredil svoje, prišli smo z idejo zmagati, verjeli smo do konca in zasluženo zmagali,” je po tekmi povedal trener Mitja Šivic in dodal, da v nedeljo večjih sprememb v igri ne bo.

Igrali smo zelo disciplinirano in zasluženo zmagali. Nasprotnikom nismo dopuščali priložnosti in hkrati znali izkoristiti priložnosti,” pa je povedal kapetan Žiga Pance, ki je v preteklosti igral tudi v dresu Bolzana.

Časa za počitek in proslavljanje pomembne zmage ne bo, saj se zmaje čaka nova domača tekma že v nedeljo, 26. septembra 2021 ob 18.00, ko v goste prihajajo hokejisti Black Wings Linz.

Nekaj fotografij s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.