Zmaga Zmajev v Asiagu

Ljubljanski hokejisti so v 16. krogu Alpske hokejske lige gostovali v Asiagu, kjer so goste premagali 4:3 in se zavihteli na drugo mesto v ligi.

Avtor: FB profil HC Asiago

Tekma se je že začela napeto in borbeno. Ljubljančani so hitro povedli z dvema goloma razlike. V 6. minuti je zadel Miha Zajc in minuto kasneje Nik Grahut. Pred koncem prve tretjine je domačinom uspelo znižati vodstvo na 2:1. Kljub silovitim napadom domačinom, je obramba zmajev dobro delovala v drugi tretjini. Črt Snoj je povečal vodstvo Olimpije, a je Asiago hitro odgovoril z zadetkom. V zadnji tretjini je za Ljubljančane zadel še Uroš Batič in kljub zadetku gostov v 48. minuti, so zmago v Ljubljano prinesli hokejisti HK SŽ Olimpija.

Statistika strelov je bila sicer v korist domače ekipe in ponovno se je izkazal vratar Robert Kristan, ki je ubranil 93 odstotkov strelov v svoja vrata.

Z zmago v Asiagu se je HK SŽ Olimpija povzpela na drug mesto v ligi. Zdaj imajo Ljubljančani do 18. novembra, ko gostujejo pri Fassa Falcons, premor.

Naslednjo domačo tekmo pa igrajo v sredo, 22. novembra, ob 19.15, ko v goste pride ekipa Pustertal Wölfe.

Migross Supermercati Asiago Hockey 1935 – HK SŽ Olimpija 3:4 (1.2; 1:1; 1:1)

P.P.

Statistiko s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Video povzetek tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Celotno dogajanje v AHL tekmovanju lahko skozi sezono spremljate na tej povezavi.