Zmaga v Salzburgu

Po izvrstni predstavi proti večnim rivalom in vstopnico v finale državnega prvenstva, so zmaji odpotovali v Salzburg, kjer jih je pričakovala trenutno prva ekipa lige Red Bull Salzburg. To je bila tekma 35. kroga, ki bi morala biti sicer takoj na začetku januarja, s 3:2 pa so bili boljši zmaji.

Zmaji so pred današnjo tekmo bili umeščeni na 8. mesto lige in se borijo za neposredno uvrstitev končnico. Zmaji so na poti do tega cilja danes dosegli pomembno zmago in so edina ekipa v ICEHL, ki je ekipo Salzburga v tej sezoni premagala trikrat.

Danes so igrali odlično. Po prejetem prvem zadetku v deveti minuti, se niso pustili zmesti.  Jaka Sodja manj kot pet minut pozneje našel odgovor in zadel za izenačenje. Dolgo časa nismo videli drugega zadetka, obe ekipi pa sta imeli številne lepe priložnosti, ki pa sta jih vratarja Hölsä in Tolvanen ubranila. Na strani zmajev so imeli lepe priložnosti priložnosti Sebastien Piche, Wade Murphy, Aleš Mušič, Aljoša Crnovič in Nik Simšič. Obe ekipi tudi nista izkoristili priložnosti igre z igralcem več.

V 52. minuti prje za vodstvo Ljubljančanov poskrbel Bastien Maïa, ki je po podaji razpoloženega Jake Sodje in Jake Šturma po desni strani suvereno zatresel mrežo domače ekipe. Za odločilen gol tekme je le minuto pozneje poskrbel Guillaume Leclerc po podaji Aleksandra Magovaca in Sebastiena Picheja. Do konca tekme so domači pritisnili, zadeli šeenkrat za končnih 2:3, a preobrat jim ni uspel. Hölsä je na koncu zbral 29 obramb v 31 poskusih domače ekipe in tekmo zaključil z 93,5% uspešnostjo.  Zmaji pa so ponovno dokazali, da se brez boja, četudi je nasprotnik na papirju boljši, ne predajo brez boja.

»Bili smo zelo dobri. Mogoče smo bili v prvi tretjini malo več na petah v obrambni tretjini, potem pa smo našli ravnovesje med napadom in obrambo in bili fantastični. Pet na pet smo bili veliko boljša ekipa. Tudi igra z igralcem več mi je bila danes všeč, tudi če nismo dali gola. Vsi, ki so igrali so bili zelo dobri, od Paavota naprej. To so naše velike tri točke,« je po zmagi povedal trener Mitja Šivic.

»Zelo pomembna zmaga. Vedeli smo, da je Salzburg prva ekipa lige. V Salzburg smo prišli sproščeno, vedeli smo, da se jih da tu premagati, enkrat nam je že uspelo. Na koncu se je za nas zelo dobro izteklo in zdaj gremo dvignjenih glav naprej po nove točke. To je vse, kar rabimo,« pa je dodal branilec Aleksandar Magovac.

Že čez dva dni, v torek, 15. februarja 2021, čaka zmaje nova preizkušnja, ko v Tivoli prihaja celovški KAC. Obenem bo tekma tudi obeležila slavnostnih devetdeset let hokeja v Ljubljani. 21. februarja 1932 je takratna Ilirija odigrala prvo hokejsko tekmo, njen nasprotnik pa je bila prav celovška ekipa.