Visoka zmaga v hokejistov HK SŽ Olimpija

V Tivoliju sta se pomerili verjetno dve najbolj vroči ekipi lige ICE, a zmaji so še enkrat dokazali, da so pravi hit tekmovanja. Tudi po 11. krogu ostajajo na prvem mestu v ligi po zmagi s 6:0 nad VSV iz Beljaka. V Tivoliju je bilo izjemno vzdušje, navijači so poskrbeli, da so fantje poleteli.

Zmaji so začeli odlično. Že v prvi minuti je zadel Žiga Pance, po tem ko je Guillaume Leclerc podal izza gola. Izid je s strelom od daleč povišal Daniel Wade Murphy in po prvi tretjini so hokejisti odšli v garderobo ob rezultatu 2:0 za domače. V drugi tretjini je bilo vse v znamenju zmajev, ki so prevzeli nadzor nad igro in igra se je po nekaj minut odvijala pred vrati gostov. Za povišanje vodstva na 5 so v drugi tretjini zadeli še Tadej Čimžar, Nik Simšič in Kristjan Čepon.

Tudi v zadnji tretjini so zmaji narekovali tempo in niso popuščali. Trener Mitja Šivic je že po tekmi z Znojmom pred enim tednom povedal, da so iz skoraj zapravljenega vodstva veliko naučili in tokrat zbrano odigrali do konca. Za končnih 6:0 je bil uspešen še Žan Jezovšek. Žan Us pa je ponovno ohranil mrežo nedotaknjeno za novi ”shutout” v sezoni.

Obiskovalci v dvorani Tivoli so ustvarili izjemno vzdušje in s stoječimi ovacijami pospremili zmago naših fantov.

”Vedeli smo, da so zelo strukturirana ekipa, zelo kvalitetna. Vedeli smo, da bomo morali biti precej boljši kot prejšnji teden proti Znojmu. Pripravili smo se dobro in zdržali. V prvi tretjini smo morda naredili nekaj napak, ko pa je šla tekma v drugo polovico, smo bili precej boljši. Beljačani niso mogli več drsat z nami, bili smo močni v igri na telo, disciplinirani in na koncu zasluženo zmagali,” je po tekmi povedal Mitja Šivic. ”V dvorani se je lepo slišalo tudi vse navijače, vzdušje je bilo izjemno in upamo, da tako tudi ostane. Veseli me, da so prišli na svoj račun. Vesel sem za fante.”

Kapetan Žiga Pance: ”Borili smo se od prve do zadnje minute, narekovali tempo. Tudi v zadnjo tretjino po vodstvi s 5:0 smo stopili resno in dokazali, da smo si zmago zaslužili.”

Po tekmi so fantje na kratko pozdravili v Letnem bifeju, kjer jih je pozdravilo okoli 200 navijačev. Danes zmaji potujejo v Dornbirn, kjer jih v nedeljo čaka gostovanje, v torek pa še v Gradcu.

Naslednja domača tekma je v petek, 29. oktobra, ko v Tivoli prihaja ekipa Black Wings Linz.