Visok poraz zmajev

V 49. krogu ICEHL je v Ljubljani gostovala ekipa Orli Znojmo in Olimpiji zadala najvišji poraz v tej sezoni. Zmaji so imeli sicer z Znojmom v dosedanjih medsebojnih obračunih pozitiven izkupiček z dvema zmagama in porazom po podaljšku. Tokrat pa so visoko z 8:0 slavili gostje.

Tokrat so gostje iz Češke izkoristili bledo igro zmajem in že po prvi tretjini je bilo jasno, da rezultat za zmaje ne bo ugoden. Gostje so izkristili vse napaka zmajev in polovico zadetkov dosegli že v prvih 17 minutah. Žana Usa pa je takrat v golu zamenjal Paavo Hölsä.  Na drugi strani, pa je Pavel Kantor mrežo ohranil nedotaknjeno.

“Vedeli smo, kakšna ekipa je Znojmo. V slačilnici smo se dogovorili nekaj, na ledu pa delali povsem druge stvari. Dali smo jim, kar jim najbolj ustreza, situacije dva na ena, tri na dva. Vemo, da so zelo hitri, dobri na palici, tako da so svoje priložnosti izkoristili. Začeli smo sicer dobro, a potem, kot bi nas prvi prejeti zadetek ugasnil, nehali smo igrati, oni pa so večino priložnosti izkoristili,« je povedal napadalec Anže Ropret.

Nova priložnost se Zmajem v gosteh obeta v torek, ko gostujejo v Dornbirnu. Na domačem ledu pa bodo imeli priložnost ponovno v četrtek, 24. februarja, ko v goste prihaja ekipa Vienna Capitals.