Velike tri točke v Tivoliju

Zmaji so v nedeljo zvečer že drug v tem tednu gostili ekipo Beljaka, tokrat so bili veliko bolj učinkoviti in zasluženo zmagali s 4:2.

Po tem ko je nekaj dni prej s 5:2 v Tivoliju slavil Beljak, so zmaji odigrali odlično tekmo že v Linzu, kjer so nesrečno izgubili po izvajanju kazenskih strelov. Tokrat pa so bili v Tivoliju boljši nasprotnik in rezultat ni izostal.  Ves čas so bili korak pred tekmecem iz Koroške, a vsakokrat, ko so povedli, je gostom uspelo izenačiti. A pol minute pred koncem druge tretjine je zmaje v vodstvo popeljal kapetan Žiga Pance.

V zadnji tretjini so tako gostje iskali izenačenje, zeleno-beli pa se trudili obdržati vodstvo. Na koncu tekme, ko so imeli orli na klopi za kaznovane svojega igralca, so potegnili iz igre vratarja in silovito pritisnili na vrata Žana Usa, ki je ubranil vse napade. Zmago pa je tik pred končno sireno na 4:2 s strelom v prazni gol povišal Žiga Pance.

Naslednja tekma v ligi ICE čaka zmaje v petek, 2. decembra, ob 19.15, ko v Ljubljano prihaja HC Pustertal.