V Tivoliju pravi derbi vodilnih ekip

V Tivoliju je gostovala vodilna ekipa HC Pustertal in spremljali smo pravi derbi vodilnih ekip z vrha Alpske hokejske lige. Tekma je ponudila vse, kar lahko hokej ponudi; po kazenskih strelih pa so zmago domov odnesli gostje.

Hokejisti SŽ Olimpije so torej osvojili novo točko, gostje pa prekinili niz zmag zeleno-belih. Ti so začeli dobro, sicer zapravili nekaj priložnosti v prvi tretjini in po razgretem zaključku tretjine, ko sta obračunala Miha Zajc in Alessio Piroso, sta ekipi odšli z ledu z neodločenim rezultatom.

V 22. minuti je v Tivoliju domače v vodstvo popeljal David Plankoz izjemnim zadetkom,prednost zmajev pa v 30. minuti podvojil Kristjan Čepon po odlično izpeljani akciji in podaji Aleša Mušiča. V zadnji tretjini so igralci Pustertala pritisnili na vrata Žana Usa in v 50. minuti zmanjšali zaostanek preko Maxa Oberraucha. Za nov atraktivni vložek sta v 39. minuti poskrbela pa Žan Jezovšek in Danny Elliscasis.

Sedem minut pred koncem tekme je Sašo Rajsar zadel za 3:1, a so sodniki po pregledu posnetka gol razveljavili. V zadnji minuti so gostje s šestimi igralci na ledu izenačili z golom Finca Teemuja Virtale. Sledil je podaljšek, v katerem tudi ni prišlo do končne odločitve. O zmagovalcu so odločali kazenski streli, v katerih so bili uspešnejši gostje.

Olimpija ni bila poražena od 17. novembra in je zapisala niz enajstih zaporednih zmag. V Tivoliju smo spremljali res pravi derbi najboljših ekip Alpske hokejske lige, ki je navdušil skoraj 1400 gledalcev pod Rožnikom.

Odličen hokejski večer v Tivoliju, pravi spektakel, hitra igra, veliko gledalcev na tribuni, a na koncu žal tudi malce smole,” je po tekmi povedal Jure Vnuk. ”Čestitam fantom za odlično borbo, a dokazali smo, da bomo še konkurenčni v tej sezoni. Nekaj priložnosti žal nismo izkoristili. Ne vem tudi, zakaj so nam razveljavili tretji gol, a s tem se moramo sprijazniti, vzeti točko in delati naprej. Gremo tekmo po tekmo, tudi za to tekmo smo si zastavili, da prikažemo čim boljšo igro. Tudi gledalci se vračajo v dvorano in to je nagrada za fante, ki že zgodaj zjutraj tečejo v Tivoliju in dvigujejo uteži. Tega javnost ne vidi, ampak so pa zato videli lepo hokejsko predstavo. To je bila ena boljših predstav naših fantov v sezoni, a še se lahko dvignemo nivo igre.

Miha Zajc je povedal, da so tudi pesti del hokejske igre. ”Pretepi so senzacija za obiskovalce in danes smo pokazali, da jim lahko ponudimo tudi to. Tudi sicer je v dvorani vedno več ljudi, kar je odlično. Vabim vse navijače in ljubitelje hokeja na tribune, da povrnemo Tivoliju staro slavo,” je po tekmi povedal v pogovoru z mediji.

Zaključek zmagovitega niza je komentiral tudi strelec prvega zadetka za Olimpijo David Planko. ”Mogoče smo se malo ustrašili vodstva, mislili, da je tekma že skoraj dobljena, a tekmo moraš igrati 60 minut. Dolgi zmagoviti niz lahko prinese tudi preveliko samozavest, kar lahko prinese tudi nekaj minusa, saj lahko misliš, da si boljši.”

Kapetan Aleš Mušič je tekmo komentiral: ”V prvih dve tretjinah smo bili veliko boljši nasprotnik, v zadnji tretjini pa smo začeli braniti rezultat. Po prejetem zadetku smo se preveč branili in prejeli še en zadetek. Tekma je bila odlična z izjemo zadnjih treh minut. Zaslužili bi si tri točke in zmago. A tako je v športu, enkrat zmagaš, enkrat zgubiš.”

Kapetan je v Tivoliju doživel dobre in slabe čase in dodal: ”Pomembno je, da delamo dobro, stvari v klubu so dobro zastavljene. V ligi je hokej z boljšimi ekipami res kvaliteten, poleg tega imamo spet derbije z Jesenicami. Stvari gredo torej v pravo smer, tudi obisk je vedno boljši. Rad bi se zahvalil vsem navijačem, ki so nas danes tako spodbujali s tribun. Upam, da nas bodo tudi v prihodnje, saj je z njihovo pomočjo veliko lažje igrati.”

Kljub porazu je tekma dobra popotnica za naprej. Zmaji ostajajo med prvimi štirimi ekipami, ki vodijo neposredno v končnico. Dokazali pa so, da se lahko kosajo tudi z najboljšimi ekipami.

Naslednji preizkus v Alpski hokejski ligi jih čaka v četrtek, ko gostujejo v Zell am Seeju. Še pred tem – v ponedeljek – pa bodo v državnem prvenstvu v Tivoliju gostili ekipo Celja.

Video posnetek celotne tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Video povzetke s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.