Uvodna letošnja zmaga na derbiju vodilnih ekip AHL

Uvodno tekmo v novem letu so naši fantje odigrali v gosteh pri drugouvrščeni ekipi Rittner Buam. V derbiju kroga so z odlično igro zanesljivo zmagali in se še trdili na prvem mestu AHL.

Na prvi tekmi v novem letu v ligi sta se tako pomerili prvo- in drugouvrščeno moštvo na lestvici in spremljali smo pravi derbi vodilnih ekip. Na dosedanjih medsebojnih enajstih obračunih v AHL so bili osemkrat boljši zmaji. In medtem ko zmaji prejemajo najmanj golov z igralcev manj, so Južnotirolci najboljši ob igri z igralcem več v ligi.

Zmaji so igrali dobro, uvodna tretjina je bila precej izenačena, a povsem na koncu je uspelo domačim premagati vratarja Žana Usa. V drugi tretjini so bili boljši Ljubljančani. Najprej so izenačili z golom Janeza Orehka, zatem so znova povedli gostje. A ob koncu druge tretjine sta ekipi odšli z ledu ob rezultatu 2:3, saj sta za zmaje zadela še Anže Ropret in Žiga Pešut. V zadnji tretjini so sprva ljubljanski hokejisti povedli za dva gola, ko je zadel še Gal Koren. Dve minuti pred koncem tekme so domači napadli s šestimi igralci in dobro minuto do konca jim je uspelo znižati rezultat na 3:4. Do preobrata pa jim ni uspelo in pri tem rezultatu je tudi ostalo.

Zelo sem zadovoljen s predstavo, fantje so prikazali zrelo in zelo dobro igro. Nismo ponavljali napak s prejšnjih tekem. To je bil res pravi derbi vodilnih ekip, zelo kakovostna tekma in gledalci so lahko zares uživali. Trenutno smo v dobri formi, a treba je ostati na realnih tleh. Prednost na vrhu lestvice je res lepa, vendar se moramo zavedati, da januarja še nihče ni bil prvak,” je po tekmi povedal trener Gregor Polončič.

Vabljeni na naslednjo domačo tekmo, ki bo v soboto, 4. januarja, ob 17.30, ko v Hali Tivoli gostuje ekipa Vienna Capitals Silver.