Usodna prva tretjina proti Dunajčankam

Dekleta HK SŽ Olimpije so minuli konec tedna odigrale svojo dvanajsto tekmo v letošnjem tekmovanju Elite Women’s Hockey League (EWHL). Tokrat so bile njihove nasprotnice hokejistke dunajskega EVH Sabres.

Dekleta so odigrale solidni dve tretjini, v katerih so dvakrat izkoristile “power play”, en zadetek pa so dosegle celo z igralko manj na ledu ter tako pokazale, lahko igrajo hokej tudi proti tako kakovostni ekipi kot so Sabres. Omenjeni tretjini so zaključile z delnim rezultatom 5:3, kar je lahko spodbuden podatek za vnaprej. ⁣

A v tem konkretnem primeru se je znova izkazalo, da hokejska tekma traja vse tri tretjine in za naša dekleta je bil (znova) usoden uvodni del, ko so nasprotnice hitro nanizale praktično neulovljivo prednost.⁣

Tekmovanje v EWHL se nadaljuje spet prihajajoči konec tedna, ko Zmajčice gostujejo na drugi strani Karavank pri Kärnten Lakers; še pred tem pa se bosta drevi v Kranju pomerili ekipi Triglava in Maribora v zaostali tekmi džavnega prvenstva, ki bi morala biti odigrana v začetku tega meseca.

Zapisal: Rok Srakar

Sicer lahko celotno dogajanje pri članicah spremljate na tej povezavi.