U-14 DRŽAVNI PRVAKI!!!

Četrtek 23.3 je prinesel zadnjo tretjo in odločilno finalno tekmo državnega prvenstva.

Na prvi tekmi pred dnevi so na Jesenicah slavili domačini s 5:2, nato pa so v povratni tekmi “za infarkt” Ljubljančani serijo izenačili po zmagi 6:5 po podaljških. Jeseničani so bili tudi bolje uvrščeno moštvo rednega dela. Bežni pogled na rezultate bi dal misliti, da v tretji finalni dvoboj kot favoriti vstopajo domačini, a četa glavnega trenerja Igorja Beribaka ter njegovega pomočnika Andreja Hebarja je imela svoje načrte (posnetek začetnega ogrevanja in himne si lahko ogledate na spodnjem posnetku).

Avtor: Amir Hatič

Tekma se je pričela pred več kot 300 gledalci, kar je vso dogajanje okoli zadnje finalne tekme samo še poživilo.

Tako kot drugo tekmo, so tudi prvo tekmo odločneje pričeli Zmaji. To se jim je kmalu obrestovalo, saj smo ob koncu 3.minute že videli prvo izključitev na strani domačih. Zmaji so prednost z igralcem več kmalu izkoristili in povedli z 1:0. Še preden so se domači hokejisti uspeli pobrati so Ljubljanski napadalci kmalu zadeti še dvakrat. Konec 7.minute je vodstvo Ljubljančanov znašalo že z 2:0, v začetku 9.minute pa že 3:0.

Trener domačih je seveda v tem trenutku vzel minuto odmora in to je končno ustavilo začetne nalete Ljubljanskih hokejistov. Igra je postala bistveno bolj enakovredna oz. so bili na trenutke celo boljši igralci z Jesenic. V 11.minuti smo sicer videli novo lepo priložnost Ljubljanskih napadalcev, a tokrat je Jeseniški vratar plošček uspel zadržati pred golovo črto. Proti koncu tretjine so domačini nato uspeli izid znižati na 3:1 in za trenutek so misli ušle nazaj na 2. finalno tekmo, ko so Ljubljančani že vodili s 4:0, a so borbeni Jeseničani prikazali pravi come-back.

A tokrat so bili Zmaji na to pripravljeni in zgodba iz Tivolija se ni ponovila. Jeseničani so sicer v drugo tretjino krenili bistveno bolj odločno kot v prvo, a so si prvo priložnost za povišanje vodstva v 21.minuti priigrali gostje. Nekaj več nervoze smo doživeli v 25.minuti, ko je bil izključen igralec Olimpije. A so Zmaji dobro odigrali igro z igralcem manj in pravih priložnost za znižanje vodstva Zmajev niti ni bilo. Bistveno lažje se je zadihalo, ko so gostje v 31.minuti izkoristili novo igro z igralcem več in povišali vodstvo na 4:1. Tekma s tem še ni bilo končana. Borbeni igralci z Jesenic so nadaljevali napade in v 34.minuti je nov zadetek domačih preprečila prečka. Ko pa so Zmaji v 36.minuti izkoristili svojo priložnost in povišali vodstvo na 5:1 in ko domači do konca tretjine svojih priložnosti v igri z igralcem več niso izkoristili, se je počasi slavje že pričelo pripravljati.

Avtor: Marko Lukan

Dokončno so bile skrbi o morebitnem novem fenomenalnem povratku Železarjev odpravljene v začetku zadnje tretjine, ko so Ljubljančani v 42.minuti povišali vodstvo na 6:1. Domači so sicer v 45.minuti znižali vodstvo na 6:2, a to ni bil pokazatelj preobrata. Borbeni domačini moči za kaj takšnega niso več imeli. V nadaljevanju so Ljjubljančani umirili igro in videli smo nekaj minut igre brez pravih priložnosti. V 52.minuti so gostje znova zadeli in pri vodstvu Ljubljančanov 7:2 smo lahko do konca mirno spremljali potek igre ter se pripravljali na veselje. Proti koncu so domači dosegli še en zadetek in s končnim rezultatom 7:3 so Ljubljančani osvojili nov naslov državnega prvaka. (posnetek veselja ob koncu ter himne po podelitvi si lahko ogledate na spodnjem posnetku).

Avtor: Domen Jančič

Čestitke domačinom za osvojeno drugo mesto v državnem prvenstvu. Hkrati tudi zahvala Marko Lukanu z Jesenic za sodelovanje pri poročanju s finalnih tekem državnega prvenstva.

Seveda pa čestitke vsem Zmajem in strokovnemu vodstvu za osvojitev naslova državnega prvaka.

Seznam igralcev selekcije U-14 v sezoni 2016/17, ki je osvojila naslov državnega prvaka je naslednji (čestitke vsakemu posebej!):