SŽ Olimpija z Rittnom za uvod v sezono

Ljubljana, 13. 9. 2017 – Hokejisti SŽ Olimpija so se na uvodni tekmi lige AHL pomerili z aktualnimi zmagovalci lige – ekipo Ritten Buam. S prvo tekmo v premierni sezoni v alpski ligi se je za Zmaje tudi na ledu začela nova zgodba.

Lanski zmagovalec je v Ljubljano prišel z vlogo favorita, kar je tudi upravičil. Ljubljančani kar dvakrat v prvi tretjini niso izkoristili igralca več, kar so izkoristili gostje in povedli z golom razlike. Druga tretjina se je začela dokaj izenačeno, a so gostje izkoristili nezbranost domače ekipe in povedli z 2:0. Igra se je razživela, a vsi streli Ljubljančanov na gol gostov so bili neuspešni.

V tretji tretjini hokejistom iz Rittna ni uspelo izkoristiti premoči dveh igralcev. Tri minute pred koncem tekme so imeli novo priložnost s kazenskim strelom, ki ga je Robert Kristan ubranil. Zmaji so v zadnji minuti poskusili še brez vratarja, a končni rezultat je ostal 0:2.

Naslednji preskus čaka Zmaje že v soboto, ko gostujejo v Kitzbühelu. Naslednjo domačo tekmo pa SŽ Olimpija igra v sredo, 20. septembra,  ob 19.15, ko v Ljubljano prihaja italijanska Fassa.

Izjave po tekmi:

Matic Kralj: »Igrali smo s prvaki, vedeli smo, da nas čaka močna in izkušena ekipa. Pripravili smo se na najboljši možni način. Pozna se, da smo mlada ekipa in da nam manjka večjih tekem. Prva tretjina je bila malo slabša, sredi druge in v tretji tretjini smo stopili na plin, a žal premalo. Malo se še lovimo, a delamo na tem, da vzpostavimo tudi zmagovalni ritem. Glave moramo dati gor. Po tem mesecu treninga smo se kot ekipa zelo dobro ujeli, vzdušje v garderobi je dobro. Starejši moramo biti mlajšim za vzor. Danes smo šli mogoče vsi malo živčni v tekmo, ko pa smo sprostili napetost, je bilo vse lažje. Iz izkušenj se učimo.«

Maks Selan: »Mislim, da smo lahko konkurenčni, a moramo nekaj stvari v igri še nadgraditi. Definitivno pa gremo v pravo smer. Največ manevrskega prostora imamo v tem, da v igro vpeljemo več ekipnega duha, več streljamo in igramo na gol.«

Andrej Brodnik, trener članske ekipe: »Glede na minule tekme, je bila današnja premik naprej. Zavedati se moramo, da smo igrali proti aktualnim prvakom. Iz tekme lahko potegnemo kar nekaj pozitivnih stvari. Spodbudno je, da smo obdržali zbranost. Mislim in verjamem, da bo Olimpija konkurenčna ekipa, le vztrajati moramo.«

Video posnetek tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Celotno dogajanje v AHL tekmovanju lahko skozi sezono spremljate na tej povezavi.