Sedma zaporedna zmaga zmajev

V Ljubljani so gostovali severni medvedi iz Zell am Seeja. Zmaga je z rezultatom 5:3 ostala doma.

Avtor: Eva Brili Grebenar

Zeleno-beli niso začeli prepričljivo, čeprav so povedli z golom Gregorja Koblarja na začetku prve tretjine. A gostje so se izkazali za precej borbenega nasprotnika in hitro poskrbeli za preobrat. Po prvi tretjini so fantje odšli z ledu pri rezultatu 3:1 za goste.

Med pavzo so se zmaji zbrali in v drugi tretjini sta najprej za izenačenje zadela Žan Jezovšek in Miha Zajc. V zadnji tretjini so zeleno beli prevzeli pobudo in končni rezultat sta postavila Gregor Koblar s svojim drugim golom in David Planko.

Hitro smo povedli, potem pa se nismo znašli v sistemu igre gostov. Veliko igrajo na protinapade. Mislili smo, da bo lažja tekma in bili kaznovani. Ko smo se zbrali, smo izenačili in povedli,” je po tekmi povedal trener Jure Vnuk.

Ljubljančani so tako zabeležili nove tri točke in so trenutno tretji na lestvici. Zadnjo tekmo v letu bodo zmaji odigrali danes v Salzburgu, 3. januarja pa gostujejo v Zell am See.

Prva domača tekma v 2019 bo v soboto, 5. januarja, ob 17.30.

Video povzetke s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.