Prvi derbi v sezoni hokejistom HK SŽ Olimpija

Na Bledu med 24. in 26. avgustom poteka tradicionalni turnir Mednarodne hokej lige Bled, v okviru katerega je bil prvi derbi v novi sezoni. Tokrat so bili v spopadu z večnimi tekmeci z Jesenic boljši zmaji z 2:0.

Na prijateljskem turnirju, ki sodi še v pripravljalno obdobje, smo spremljali dober hokej, s hitro igro in lepimi akcijami. Junak tekme in na koncu razglašen tudi za igralca tekme na strani HK SŽ Olimpija je bil vratar Žan Us, sicer novinec v naši ekipi, ki je vrata zmajev ohranil nedotaknjena.

Zmaji so na prvem derbiju v sezoni pokazali dober in hiter hokej, igrali so disciplinirano igro z malo izključitvami. Prvi gol je po lepi akciji in podaji Mihe Zajca dosegel Gal Koren v 15. minuti. Druga tretjina je minila brez zadetkov, v zadnji tretjini pa je končni rezultat postavil Žan Jezovšek v 50. minuti, ki mu je plošček podal Gregor Koblar.

Po tekmi so povedali:

Jure Vnuk, trener: »S tekmo sem bil zelo zadovoljen, razen morda z uvodnimi minutami, potem smo igrali disciplinirano in požrtvovalno. Takšno igro si želim tudi v prihodnje. Celo tekmo smo zdržali na zelo visokem nivoju, kar je dober temelj za naprej. Derbiji se zmagujejo, je pa res, da so to šele priprave. A ne glede na to, je to velika spodbuda za ekipo, da naredi še en korak naprej. Imamo še veliko rezerv. Zdaj smo zaključili prva dva sklopa priprav, do sezone nas čaka še en sklop. Veliko je še tehničnih stvari, s katerimi se še nismo ukvarjali. S kondicijsko pripravljenostjo pa sem zadovoljen.«

Aleš Mušič, kapetan: »Lepo je zmagati in mislim, da smo danes kar dobro igrali, znali smo izkoristiti priložnosti, ki so se nam ponudile. Obrambe Usa so bile danes izjemne, kar je zagotovo dvignilo ekipo. Oba vratarja sta mlada in perspektivna in nadejamo se, da bosta tudi v prihodnje tako branila. V ekipi se imamo zelo prijetno, veliko je smeha in dobre volje, kar nam pomaga pri težkih treningih. Smo dobra klapa in vsaka zmaga to še okrepi.«

Žan Us, vratar: »Lepo je igrati spet derbi, saj vsi vemo, kakšen pomen ima. Da pa ne dobiš gola, je lepa nagrada ne le za vratarja ampak celotno ekipo.«

Zmaje v finalu turnirja v nedeljo zvečer čaka ekipa KHL Medveščak.