Prva zmaga v finalu

Včeraj se je v Hali Tivoli začela finalna serija, ki so jo naši hokejisti začeli z zmago. Zmaji so povedli že v prvi minuti, a na koncu slavili po podaljšku, ko je odločilni gol zabil Žiga Pance.

Za Ljubljančane so zadeli Žiga Pešut (1.), Aleš Mušič (47.) in Žiga Pance (67.), ki so premagali italijanskega vratarja Gianluco Vallinija. Pešut je bil uspešen že v prvi minuti tekme, rezultat pa je ostal nespremenjen do zadnje tretjine, ko je za povečanje vodstva zadel Mušič. Gostom je vendarle uspelo izenačiti, pred koncem tekme so iz igre potegnili vratarja in 45 sekund pred zadnjo sireno jim je uspelo izsiliti podaljšek. V sedmi minuti pa je po podaji Mihe Štebiha zadel kapetan na domačih tekmah Žiga Pance za 3:2.

»Bila je težke tekma, bili smo boljši, a napake se dogajajo in dali smo jim priložnost za izenačenje. Dobra stvar današnje tekme je, da smo se nekaj naučili in bomo nekaj izkušenj lahko potegnili iz tega. Vemo, da je Asiago dobra in izkušena ekipa, ki zna igrati dober hokej. Ne smemo pa jim več dati prostora. Izenačenje nas je potrlo, saj smo bili dominantni v rednem delu igre. Sestavili smo se, se pogovorili in zaključili igro v naš prid,« je povedal po tekmi Žiga Pance. »V Asiagu pričakujemo težko tekmo, tam je manjše igrišče, ki so ga oni navajeni. Moral bomo ohraniti mirnost in fokus.«

Trener Raimo Summanen je po tekmi delil nekaj svojih vtisov. Povedal je, da so kot ekipa igrali dobro, a malo popustili in prejeli ta dva gola. »Ko smo po izenačenju prišli v garderobo, smo se nemudoma odzvali, se zbrali in na koncu nam je uspelo. Zadovoljen sem z igro in zmago, gre za nevarno ekipo. Igro Asiaga smo analizirali v našem trenerskem štabu, veliko delo sta opravila pomočnika Matic Kralj in Aleš Sila. Danes nas niso presenetili, a mislim, da lahko še vedno pokažejo več.«

Naslednja tekma je v četrtek, 22. aprila, v Asiagu.