Prva tekma polfinala kadetov je pripadla Založanom

V soboto 25.februarja so svoj polfinalni obračun v končnici pričeli tudi naši kadeti. Nasproti jim je stala ekipa iz Zaloga. Ekipo Slavije so naši fantje v rednem delu že premagovali, v zadnjem delu rednega dela, pa so Založani prikazali dobre igre in pričakovali smo lahko izenačeno in težko tekmo. Točno takšna je tudi bila…

Igra je bila že takoj izenačena. Razmerje v strelih v prvi tretjini je bilo 9:8 v korist domačih. Proti koncu prve tretjine pa so domači tudi povedli z 1:0. To je bil tudi končni rezultat prve tretjine, izkazalo pa se je, da bo ta izzid vzdržal vse do konca. V drugi tretjini je bila sicer premoč na strani domačih, so pa naši imeli nekajkrat priložnost v igri z igralcem več. V zadnji tretjini pa so naši ponovno vzpostavili ravnotežje. Proti koncu tretjine oz. tekme pa so močno pritisnili. Naši kadeti so imeli na koncu na voljo tudi kazenski strel in pa tudi igro z igralcem več v polju (oz. z dvema, saj so iz vrat potegnili svojega vratarja). A nič od tega našim ni prineslo željenega zadetka. Nogometnih 1:0 je bil dovolj, da se je prvi mestni derbi v polfinalu odločil.

Naši fantje tako sedaj v zmagah zaostajajo z 1:0. Povratna tekma naše čaka v torek 28. februarja v Tivoliju.