Polovični izkupiček iz Avstrije

Zmaji se z gostovanja v Avstriji vračajo s polovičnim izkupičkom – po petkovi zmagi v Fedkirchu so v soboto izgubili v Innsbrucku, s katerim so tudi v pretekli sezoni izgubili vse štiri medsebojne obračune.

Prvi letošnji obračun se je začel slabo za zeleno-bele, saj so domačini povedli že v drugi minuti. V deseti minuti je za izenačnje poskrbel kapetan Žiga Pance. A so domačini pred koncem tretjine ponovno povedli. Druga tretjina ni šla po željah zmajev, ki so se znašli v zaostanku štirih golov. V zadnji tretjini so zaostanek znižali, a za preobrat to ni bilo dovolj in končni rezultat je bil 5:2.

»Proti močno ofenzivni ekipi bi morali odigrati dobro obrambo, kar pa se nam ni izšlo. V zadnjih dneh smo odigrali veliko hokeja, v sredo ligo prakov, takoj naslednji dan smo odpotovali v Feldkirch in zatem v Innsbruck. Povsem normalno je, da malo izgubljamo na energiji. Zagotovo pa se bomo nekaj naučili iz tega poraza,« je po tekmi povedal Mitja Šivic.

Naslednja tekma čaka zmaje v sredo, 12. oktobra, ko v Hokejski ligi prvakov gostujejo v Zugu.