Polfinale državnega prvenstva – prva zmaga zmajev

V državnem prvenstvu so se ta teden začeli polfinalni obračuni – nasprotniki zmajev so mestni tekmeci iz Zaloga.

Prva polfinalna tekma ni prinesla presenečenja in zmaji so slavili gladko zmago s 5:0 proti hokejistom Slavije z drugega konca mesta. Hokejiste Olimpije je že v 1. minuti v vodstvo popeljal Gregor Koblar. V prvi tretjini je za vodstvo 2:0 zadel še Nik Grahut, ki je v mrežo vratarja Pavliča spravil še plošček za 4:0. Medtem ko je Aleš Kranjc zadel za 3:0 in Miha Zajc postavil končnih 5:0. Tilen Spreitzer, ki je tokrat stal v vratih Olimpije, je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Povratna tekma v Zalogu bo v petek, 8. marca. Še pred tem pa v Alpski hokejski ligi hokejisti Olimpije v sredo, 6. marca, gostujejo pri aktualnem prvaku lige, moštvu Asiaga.

Fotografije s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Video posnetek celotne tekme si lahko ogledate na tej povezavi.