Po preobratu domačih zmaji brez točk

Dan po božiču je bilo v ligi ICE na sporedu šest tekem, med njimi tudi gostovanje naših fantov v Brunicu pri HC Pustertal. Ekipi, ki je Ljubljančanom dobro znana z izjemne finalne serije iz sezone 2018/19.

Tako Pustertal kot Olimpija pa sta v tej sezoni prestopila v višji tekmovalni rang in to je bilo drugo medsebojno srečanje velikih rivalov.  Prvič so se z njimi pomerili v Ljubljani in zmagali s 5 proti 3. tokrat pa je Južno Tirolcem uspel preobrat v končnici tekme in slavili so s 3:2.

Volkovi so povedli v prvi tretjini in z golom prednosti odšli v slačilnico. V drugi tretjini so zmaji začeli odločni, za izenačenje je poskrbel Aleksandar Magovac že v prvi minuti druge tretjine po podaji Tadeja Čimžarja.  V 39. minuti se je izkazal Žiga Pance. Po podaji Anžeta Ropreta in Jake Sodja je poskrbel za veselje v ljubljanskem taboru, saj je s tem Zmajem priboril zadetek prednosti. V zadnji tretjini je sprva kazala na zmago, a je domačim uspel preobrat z dvema goloma v minuti in tri točke so ostale na Južnem Tirolskem.

Na žalost se je končalo, kot se je. Nismo igrali ravno najboljše tekme, daleč od tega. A bili smo dovolj dobri, da smo v zadnjo tretjino vstopili s prednostjo gola. Potem so nam razveljavili gol, imeli še vsaj eno stoodstotno priložnost … Zadnji dve minuti se ne bi smeli zgoditi. Nismo bili dovolj močni in zgodilo se je, kar se je,” je po tekmi povedal trener Mitja Šivic.

Naslednja tekma čaka zmaje v torek, 28. decembra, ko bodo ponovno gostovali v Beljaku.