Po podaljšku v Tivoliju zmaga gostov

Ljubljana, 8. marec – V drugi četrtfinalni tekmo so po podaljšku in skoraj maratonskem dvoboju večnih tekmecev slavili gostje s 3:2. Za HKSŽ Olimpijo sta zadela Miha Pesjak (1.) in Andrej Hebar (29.).

Trener ljubljanskega moštva Jure Vnuk je v vrata postavil mladega Tilna Spreitzerja, k ise je odlično odrezal. Že v prvi minuti tekme je Ljubljančane povedel v vodstvo Miha Pesjak, v drugi tretjini pa je vodstvo domačih na 2:0 povišal Andrej Hebar. Gostje so uspeli izenačiti in gledali smo podaljšek, kjer je gostom uspelo zadeti odločilni gol.

Izjave po tekmi

Jure Vnuk: »Moji fantje so si s prikazano igro zaslužili zmago. Prvi gol, ki so ga Jeseničani dosegli, ni bil regularen, saj je plošček že zapustil igrišče in so ga nato spravili nazaj na led, kar se vidi tudi na posnetku, tako da bi morala biti prekinitev že prej. To je nato povsem spremenilo potek tekme. Poleg tega je vratar Jesenic Clark Saunders ob našem razveljavljenjem zadetku sam priznal, da bi to moral biti gol, tako da bi mi povedli že s 3:0 in morali zmagati. Popolnoma nezasluženo smo izgubili. Ekipa je delovala fenomenalno. Igramo na štiri dobljene tekme in nič še ni odločeno.«

Miha Pesjak: »Današnja tekma je bila res težka in borbena, za vsak centimeter ledu. Dali smo vse od sebe in si želeli zmage. Mislim, da smo si danes zaslužili zmago, bili smo boljši nasprotnik, a včasih je v športu pač tako. Danes se resnično lahko pogledamo v ogledalo, da smo dali vse od sebe. Današnji poraz ne pomeni konca, mi se nikakor ne predajamo. V soboto nas čaka nova tekma, na kateri bomo začeli z nule. Zreli smo za zmago in se ne predajamo.«

V soboto zmaji gostujejo na Jesenicah. Naslednja domača tekma pa je v torek, 13. marca, ob 18.00 v Hali Tivoli.