Padel je aktualni prvak lige ICE

Naneslo je, da so se naši fantje šele v 25. krogu prvič po pridružitvi ligi ICE pomerili z aktualnimi prvaki lige – moštvo KAC. Tokrat so gostovali v Celovcu, kjer so slavili s 3:2.

Tekma se je po priložnosti s strani obeh ekip dobro začela z izključitvijo domačega igralca, ko je Daniel Obersteiner prejel dvominutno kazen zaradi spotikanja. Zmaji so dobili priložnost za vodstvo, izkoristil jo je Blaž Tomaževič, ki je v zadnjih sekundah igre z igralcem več ob podaji Nika Simšiča in Aljoše Crnoviča, ki je s tem zabeležil prve točke v novem dresu, poskrbel za veselje gostov. V enajsti minuti je vodstvo na 2 proti 0 povišal Tadej Čimžar, ko je ob podaji Aljoše Crnoviča in Nika Simšiča izkoristil drugo igro z igralcem več gostov.

V drugi tretjini zadetkov ljubljanskih hokejistov nismo videli, gostitelji pa so se jim približali na gol razlike. V zadnji tretjini so domači pritisnili in zadeli za izenačenje. Tri minute do konca tekme se je po nespretni menjavi domačinov in izjemni podaji leksandra Magovca pred golom danskega vratarja Dahma znašel Guillaume Leclerc in suvereno zadel za vodstvo. Domačini so pritisnili, zadnjo minuto in pol poskusili tudi z igro brez vratarja, a so zmaji zdržali do konca in se vrnili domov s polnim izkupičkom treh točk in pomembno zmago nad aktualnimi prvaki.

Absolutno si zaslužimo to zmago. Naša igra z igralcem več je bila boljša, tudi z igralcem manj, v igri 5 na 5 smo si v drugi tretjini priigrali nekaj res dobrih priložnosti. Ta trenutek lahko rečem, da smo jih ”nadborbali”. Dejstvo pa je, da nismo odnehali in da smo igrali zelo preprosto, striktno v obrambi. S to tekmo smo lahko več kot zadovoljni in ponosni na zmago, ker zmagati v Celovcu, ni lahko,” je po tekmi povedal trener Mitja Šivic.

Naslednja tekma čaka zmaje v petek, 10. decembra, ob 19.45, ko v Hali Tivoli gostuje ekipa Innsbrucka.