Mlajši dečki se niso uvrstili v polfinale

V torek 15. marca je bila na sporedu tretja – odločilna tekma naših mladih dečkov v četrtfinalnem dvoboju z ekipo EC VSV.

Na prejšnjih dveh tekmah smo videli izenačen dvoboj, v katerem so bili naši morebiti celo boljši nasprotnik z malce manj sreče. Tokrat smo pričakovali podobno izenačeno igro. Igra je bila res izenačena, a strelsko so bili bolj uspešni domači igralci.

Naši mladi zmaji niso pričeli tekme najbolje. Domači so hitro povedli z 1:0, nato pa so sredi prve tretjine v igri z igralcem več dosegli še drugi zadetek. A slabši začetek naših ni zmedel. Še pred koncem prve tretjine je bil izid znižan na 2:1 in rezultaat je bil na prvem odmoru še povsem odprt.

V drugi tretjini so najprej, po napaki v naši obrambi, zadetek dosegli domači. A zmaji so se borili naprej in čez nekaj minut je mladi napad zadel s čimer je bil rezultat znižan na 3:2. Po tem zadetku so sicer za krajši čas pobudo prevzeli domači. Nekajkrat je bilo vroče pred našimi vrati, a naša obramba je zdržala. Proti koncu so nekajkrat na domača vrata pritisnili še naši, izid pa je ostal 3:2.

Zadnjo tretjino so z igralcem več na ledu pričeli naši. Pritisnili so na domača vrata, a tu je izid ostal nespremenjen. Se je pa nato rezultat spremenil nekaj minut kasneje, ko so domači povedli s 4:2. Naši so se borili, a nekako skozi celotno tekmo niso zmogli domače nikoli ujeti. Mladi zmaji so se trudili, a v 47. minuti so domači pobegnili v protinapad in izid je bil povišan na 5:2. Tekma je bila tu bržkone odločena. Do konca smo videli še nekaj priložnosti, a izid se ni več spremenil in zmaga je ostala v Beljaku.

S tem se je ekipa Beljaka uvrstila v polfinale. Tam jo čaka ekipa iz Celja. Drugi polfinalni par pa sestavljata ekipi KAC in HKMK Bled. Za naše mlade zmaje je sezona v IHL tekmovanju končana, ni pa sezona končana v celoti. Naše najmlajše čaka na koncu sezone še kakšen turnir s katerim bodo na lep način zaključili sezono.

Zapisal: Vladimir  Ban

Celotno dogajanje v kategoriji mlajših dečkov lahko spremljate na tej povezavi.