Mladinici so zaključili s tekmovanji v članskem IHL prvenstvu

Te dni se je končal redni del tekmovanja v članskem IHL prvenstvu, s čimer so svojo letošnjo sezono v tem tekmovanju zaključili tudi naši mladinci.

Naši mladinci so letos prvič nastopili v tem članskem tekmovanju. Osnovni cilj je bil nabiranje izkušenj naših mladincev v članski kategoriji, kar jim omogoča hitrejši razvoj ter hitrejši stik s članskim hokejem. Občasno pa so bile IHL tekme namenjene tudi našim glavnim članom, ki so občasno zaigrali z našimi mladinci.

V celoti gledano je bilo sodelovanje v tekmovanju uspešno in je izpolnilo svoje cilje. Uvrstitev v končnico sicer ni bila dosežena, je pa to morebiti še bolje, saj se bodo lahko sedaj vsi igralci posvetili igranju končnic v svojih “matičnih” ekipah. V letošnji sezoni je cilj Olimpije jasen – osvojitev prvaka v kategoriji U-17 ter U-19 iz katerih prihaja večina igralcev, ki je sodelovala v IHL tekmovanju.

Naša ekipa je na koncu zasedla 3. mesto v drugi skupini drugega dela redne sezone oz. skupno 9. mesto. V ekipi so nastopili fantje med letnika 2002 in mlajši. Najmlajši je celo letnik 2007.

Nekaj statičnih podatkov:

• največ tekem (19) sta odigrala branilca Mauro Zupanič in Urban Kokelj
  • med branilci sta bila najbolj učinkovita Mark Čepon (18 točk) ter Tian Hebar (9 točk)
  • med napadalci sta bila najbolj učinkovita Žiga Mehle (27 točk) ter Gregor Žeželj (22 točk)
  • praktično vse tekme sta naša vrata branila Luka Kolin (91,8% uspešnost) ter Lan Kavčič (91,18% uspešnost)

Ekipo so vodili glavni trener Gregor Polončič, pomočnik Ildar Rahmatullin ter tenhični vodja Aleš Petronijevič.

Statistika in ekipa mladincev v tekmovanju IHL je na voljo na tej povezavi.

Sicer lahko spremljate celotno dogajanje v IHL tekmovanju na tej povezavi.