Mladinci so v članskem IHL prvenstvu dosegli novo zmago

V četrtek 21. oktobra je bila na sporedu nova tekma v članskem prvenstvu IHL.

Tokrat so naši mladinci v Tivoliju gostili Mariborčane. V Mariboru smo pred tedni videli dokaj zanimivo tekmo. Pričakovali smo novo zanimivo tekmo. Na koncu ni bilo čisto tako…

V prvi tretjini so bili naši tisti, ki so vsaj na trenutke narekovali tekmo. Imeli so več od igre in več strelov na nasprotnikova vrata (7:5). Gostje so občasno zapretili iz kakšnega protinapada, naši zmaji pa so plošček povečini držali na polovici gostov. Vse skupaj se je poznalo tudi na rezultatu. V 12. minuti je prvi zadetek za naše dosegel Luka Banek, v 16. minuti pa je v igri z igralcem več na 2:0 povišal Gregor Žeželj.

Drugo tretjino so bolje odprli gostje. Ti so bolj napadli na naša vrata in igra je bila bolj izenačena. Na trenutke so celo gostje imeli več strelov. A naši so ta pritisk zdržali. V 28. minuti je Mark Čepon sprožil strel z modre črte. Gostujoči vratar je strel ubranil, Blaž Stipanič pa je plošček potisnil v mrežo za povišanje vodstva na 3:0. Gostujoča barka se je počasi pričela potapljati… V drugi tretjini so sicer gostje še držali tempo, tudi po zaslugi nekaj izključitev, na naši strani.

Gostje so nato želei tudi zadnjo tretjino odpreti napadalno, da se čimprej rezultatsko približajo naši ekipi. A tokrat so bili naši fantje bolj uspešni. Že takoj po nekaj sekundah igre je Žiga Mehle izkoristil nezbranost v gostujočih vrstah in rezultat je bil povišan na 4:0. Tu je bila tekma bržkone že odločena. Gostje so sicer še napadali. Želeli so si doseči vsaj kakšen zadetek. Naši pa so se odlično branili. Luka Kolin je nekajkrat izvrsto posredoval in ohranil našo mrežo nedotaknjeno. Glede na visoko vodstvo smo spremljali v zadnji tretjini dokaj dober tempo. A gostom so moči na koncu vseeno pošle. Tu pa so prišli na vrsto novi naši zadetki. V 58. minuti je v igri z igralcem vče na 5:0 povišal Martin Črepinjšek, do konca tekme pa sta nato zadela še Blaž Stipanič in Mark Čepon. Tekma se je končala z visoko zmago naših 7:0.

Naše naslednja tekma čaka že v soboto, ko gostujejo v Zalogu.

Sicer lahko celotno dogajanje v ligi IHL spremljate na tej povezavi.