Mestni derbi v kategoriji u-13 je pripadel našim fantom

V soboto 27. novembra je bila na vrsti nova tekma v prvenstvu kategorije u-13. Naši zmaji so se opravili v Zalog.

Z ekipo Slavije so naši fantje na začetku prvenstva že igrali. Takrat so bili naši boljši 10:4. A vmes so Založani prikazali nekaj dobrih iger, tako da smo lahko pričakovali zanimivo tekmo.

Tekma se je pričela v našo korist. V 3. minuti so naši fantje povedli z 1:0. A tekma je bila izenačena in domači igralci so še tekom prve tretjine izid izenačili. Tudi druga tretjina se je pričela podobno – z našim zadetkom. Tega so naši fantje tokrat dosegli že v prvem napadu nadaljevanja. V 27. minuti so vodstvo povišali na 3:1, a domači so izid do konca tretjine ponovno znižali.

Vodstvo naših 3:2 na vhodu v zadnje tretjino je bilo minimalno, a zadostno. Domači do zadetkov niso več prišli. So pa zato nov zadetek naši mladi fantje dosegli v 2. minuti zadnje tretjine. Končni rezultat pa je bil dosežen sredi zadnje tretjine, ko so naši povedli s 5:2.

S to zmago se je Olimpija prebila do 4. mesta na prvenstveni lestvici. Nova težka tekma pa naše mlade zmaje čaka naslednji vikend, ko se odpravljajo v Celovec, k tretje uvrščeni ekipi KAC.

Nekaj fotografij s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Sicer lahko celotno dogajanje v kategoriji mlajših dečkov spremljate na tej povezavi.