Kadeti so na Bledu zabeležili novo zmago

V soboto 11. novembra so novo tekmo odigrali naši kadeti.

Tokrat so odpotovali na Bled. Na Bled so odpotovali v bolj popolni zasedbi, saj nekateri naši kadeti, ki sicer redno igrajo za mladince v teh dneh nimajo veliko tekem. Vseeno pa so bile tekme z Bledom vedno zanimive, tako da smo podobno tekmo pričakovali tudi tokrat.

A naši zmaji so kmalu pokazali, da tokrat vseeno ne bo tako. Že v prvi tretjini so naši mladi zmaji nastreljali domače v razmerju 18:6. Dosegli pa so tudi 3 zadetke in prva tretjina se je končala z visokim vodstvom naših. Podobno razmerje v strelih smo videli tudi v drugi tretjini. Rezultatsko pa se tretjina ni končala tako prepričljivo kot prva. V 30. minuti so sicer naši že povedli s 5:0 in s tem je bila odločitev o zmagovalcu bržkone končana. A gostje so napade naših nekako zaustavili, hkrati pa so proti koncu druge tretjine dosegli še svoj prvi zadetek za 5:1.

Podobno kot se je končala druga tretjina, se je nadaljevala tudi zadnja tretjina. Naši so sicer dosegli nov zadetek, a z dvema zadetkoma so domači izid v 49. minuti znižali že na 6:3. Zmaga še vedno ni bila ogrožena, a je bila igra naših dovolj neprepričljiva, da je trener Žiga Svete (to je bila tudi prva tekma, ki jo je vodil v vlogi glavnega trenerja naših kadetov) vzel minuto odmora. To je našo ekipo umirilo in po tej minuti odmora so naši zaigrali podobno kot na začetku. Prevzeli so popolno pobudo na ledu. Do konca tekme so tako dosegli nve 4 zadetke in tekma se je končala z 10:3.

S to zmago naši zmaji ostajajo v stiku z vrhom lestvice.  Naslednja tekma naša čaka naslednjo soboto, ko v Tivoliju gosti ekipa Slavije.

Nekaj fotografij s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Statistiko tekme si lahko ogledate na tej povezavi.