Izjemna predstava za vstopnico v četrtfinale

Zmaji so si z zmago nad Bolzanom v Hali Tivoli s 3:2 zagotovili mesto med prvih šest na lestvici in s tem neposredno uvrstitev v končnico. S tem pa dosegli uspeh, ki ga pred premierno sezono v ligi ICE ni pričakoval nihče.

Zmaji so proti Bolzanu začeli udarno in že po 4 minutah in pol je bil uspešen Tadej Čimžar po podajah Nika Simšiča in Aleksandra Magovaca. Vodstvo pa je minuto in pol pozneje s hokejistom več na ledu podvojil Blaž Tomaževič po asistencah Čimžarja in Robarja. V drugi tretjini so gostje najprej zmanjšali zaostanek z igralcem več na ledu, potem pa še izenačili.

Tekma je bila napeta do zadnjega trenutka. V 49. minuti je za izjemno veselje na tribunah poskrbel Rok Kapel, ki je zmaje popeljal v vodstvo. Gostje so pred koncem tekme poskušali še z igralcem več, a so se zmaji uspeli ubraniti. Najboljši igralec tekme, vratar Žan Us, je vrata v najpomembnejših trenutkih ohranil nedotaknjena.

Tri pomembne točke so ostale doma, ljubljanski hokejisti pa prvo sezono v ligi ICE nadaljujejo v četrfilnalu.