skip to Main Content

Končni vrstni red Slovenskega državnega prvenstva za selekcijo U-14 v sezoni 2016/17:

  1. HK Olimpija
  2. HD Mladi Jesenice
  3. HK MK Bled A
  4. HK MK Bled B
  5. HDK Maribor
  6. HK Triglav
  7. HK Slavija Junior
  8. HK Celje

Prvotno je v tekmovanju nastopala tudi ekipa SKHL Crvene Zvezde, ki je na koncu tekmovanja zaradi prevelikega števila neodigranih tekem odstopila oz. bila iz tekmovanja izključena. Že odigrane tekme se v tabeli razvrstitve štejejo, vendar ekipa Crvene zvezde ni uvrščena v končno razvrstitev.

Končni uradni vrstni red in poročilo HZS lahko preberete ne tej povezavi.

OT – odigrane tekme, ZM – zmage, ZP – zmaga po podaljšku, PP – poraz po podaljšku, PO – poraz, TO – točke, DG – doseženi goli, PG – prejeti goli, RA – razlika v golih

PozEkipaTOČZMTOZPPPPOOTDGPGRG
1HD mladi Jesenice571836111211596297
2HK Olimpija 16/175418360042216867101
3HK MK Bled A491428312201407070
4Team Zagreb461428044221416873
5EC KAC451326305211289038
6HK MK Bled B26816021222115127-12
7HDK Maribor2571420132285110-25
8HK Slavija Junior2051021132152110-58
9HK Triglav194831132162138-76
10SKHL Crvena zvezda1548038154564-19
11EC VSV154811152180118-38
12HK ECE Celje10001192034185-151
DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

Za 1.mesto

 

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

Za 3.mesto

 

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

Za 5.mesto

 

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

Za 7.mesto

 

DP U-14 2016/17 Končnica

DP U-14 2016/17 Končnica

Selekcija U-14 se zadovoljna vrača s turnirja v Budimpešti

Od petka 14.4 do nedelje 16.4 je v Budimpešti potekal turnir Golden Puck 2017. Turnir Golden Puck poteka v različnih kategorijah tekom celotnega meseca. Tokrat so bili na vrsti igralci selekcije U-14, naslednji vikend pa so na vrsti naši igralci…

Končna poročila o Državnem prvenstvu U-12 in U-14 ter objava statistik igralcev

Državni prvenstvi selekcij U-12 in U-14 sta se končali že pred časom, a vseeno z zanikom objavljamo uradno poročilo in obvestilo o zaključku Državnega prvenstva. Te dni je namreč dostopna postala tudi statistika igralcev navedenih selekcij, ki je bila tekom…

Mladi Državni prvaki selekcij U-12 in U-14 predstavljeni Ljubljanskemu občinstvu

Sreda 12.4 je bil poseben dan za vse igralce selekcij U-12 in U-14. Po osvojenem naslovu Državnih prvakov v obeh kategorijah, so bili deležni še posebnega dogodka. V sredo so bili namreč na zadnji finalni tekmi Državnega prvenstva Članov predstavljeni…

Predstavitev U-12 in U-14 prvakov na tekmi HDD Olimpije

Igralci ekip U-12 in U-14, ki so v letošnji sezoni osvojili naslov državnih prvakov bodo imeli v sredo 12.4 poseben dogodek. Zbrali se bodo namreč na tretji finalni tekmi Državnega prvenstva članov med HDD Olimpijo in HDD Acroni Jesenicami, kjer…

U-14 DRŽAVNI PRVAKI!!!

Četrtek 23.3 je prinesel zadnjo tretjo in odločilno finalno tekmo državnega prvenstva. Na prvi tekmi pred dnevi so na Jesenicah slavili domačini s 5:2, nato pa so v povratni tekmi “za infarkt” Ljubljančani serijo izenačili po zmagi 6:5 po podaljških.…

Tekma “za infarkt” prinesla zmago Dečkom in tretjo odločujočo tekmo v Finalu z Jesenicami

Nedelja 19.3 je prinesla drugo finalno tekmo državnega prvenstva U-14. Na prvi tekmi pred dnevi so bili boljši Jeseničani z rezultatom 5:2. Tekma na Jesenicah je bila dokaj izenačena, a so proti konci domači vseeno prevladali in na koncu zasluženo…

Dečki po prvi tekmi finala zaostajajo za Jeseničani

Četrtek 16.3 je prinesel prvo tekmo finala državnega prvenstva U-14. Ekipa trenerja Igorja Beribaka in njegovega pomočnika Andreja Hebarja se je odpravila na Jesenice. Ekipa Jesenic je redni del prvenstva končala na prvem mestu, zato imajo v finalnem obračunu prednost domačega…

Dečki uvrščeni v Finale državnega prvenstva U-14

Četrtek 9.3. je prinesel povratno polfinalno tekmo državnega prvenstva U-14. V Tivoli je prišla ekipa HKMK Bled A. Ekipi sta v letošnjem prvenstvu zelo izenačeni. V rednem delu so bili boljši Blejčani, ki so dvakrat premagali Olimpijo, hkrati pa na…

Dečki na pol poti uvrstitve v veliki finale Državnega prvenstva

Nedelja 5.3 je prinesla prve polfinalne dvoboje v končnici državnega prvenstva selekcij U-14. Ekipa HK Olimpija se je kot tretje uvrščena ekipa rednega dela, po tem ko je v četrtfinalu končnice zanesljivo v zmagah 2:0 izločila ekipo HK Slavija Junior,…

Dečki zanesljivo v polfinale

Torek 14.2 je prinesel drugo tekmo četrtfinala končnice državnega prvenstva za selekcijo U-14. Zmaji so se odpravili v Zalog. Prvo tekmo so pred dnevi zmagali igralci Olimpije (14:4) in glede na letošnje rezultate smo pričakovali zanesljivo zmago ter uvrstitev v…

Dečki učinkovito odprli letošnja tekmovanja v končnici državnih prvenstev

Nedelja 5.2 je prinesla prvo tekmo četrtfinala Državnega prvenstva selekcij U-14. Selekcija U-14 je tudi prva selekcija, ki v letošnji sezoni začenja s tekmami končnice. V goste je prišla ekipa HK Slavije Junior. Glede na prvenstveno lestvico rednega dela, so…

Objavljen je razpored končnice DP U-14

Ta vikend so selekcije U-14 odigrale zadnjo kolo rednega dela prvenstva. Tako smo dobili dokončen vrstni red rednega dela, ki določa pare v končnici. Ekipi Crvene Zvezde ni uspelo odigrati vseh tekem rednega dela, tako da je ekipa izstopila iz…

Dečki po borbeni igri boljši od Zagrebških gostov

Sobota 28.1 je prinesla še zadnjo tekmo rednega dela državnega prvenstva za ekipo Olimpije. V Tivoli je prišla ekipa iz Zagreba. Ekipa iz Zagreba v letošnji sezoni zaseda mesta proti vrhu lestvice, hkrati pa so Ljubljančane delno zdesetkale bolezni in odsotnosti.…

Dečki zmagovalno v Celju

Nedelja 22.1 je prinesla še predzadnjo tekmo državnega prvenstva za selekcijo U-14 HK Olimpija. Tokrat je ekipa Igorja Beribaka odpotovala v Celje. Rezultatsko smo pričakovali mirno in zanesljivo zmago, saj se ekipa Olimpije bori za sam vrh lestvice, igralci Celja…

Dečki z novo zmago počasi zaključujejo redni del državnega prvenstva

Sreda 18.1 je prinesla nov krog državnega prvenstva selekcij U-14. V Ljubljano so tokrat pripotovali Mariborčani. Ljubljančani se z Bledom in Jeseničani borijo za vrh prvenstvene lestvice, Mariborčani pa se držijo bolj sredine lestvice, tako da je to bila tekma,…

Dečki doma s pričakovano zmago

Nedelja 15.1 je prinesla nov krog državnega prvenstva za selekcijo U-14. Kot smo že poročali v prejšnjih zapisih, gre redni del prvenstva počasi h koncu in že se pričenjajo preštevanja kombinacij razvrstitev za končnico. Tokrat je v Tivoli pripotovala ekipa…

Dečki z odlično igro tudi preko borbenih gostov iz Beograda

V torek 10.1 je bila na razporedu zaostala tekma državnega prvenstva selekcij U-14. V Tivoli so prispeli gostje iz Beograda. Ekipa Olimpije se na prvenstveni lestvici sicer nahaja bistveno višje kot Crvena Zvezda, vendar so hkrati Zeleni v zadnjih krogih…

Dečki drugič zapored s porazom

Četrtek 29.12 je prinesel še zadnjo tekmo v letošnjem koledarskem letu za klub HK Olimpijo. V Dvorano Tivoli je prišla selekcija U-14 HK MK Bled A. Tekmovanje v državnem prvenstvu DP U-14 je zelo zanimivo, saj se za vrh (in…

Srečanje z božičkom

Sreda 21.12 je za mlade hokejiste prinesla poseben dogodek. Tako kot že mnogokrat v letošnji sezoni so se odpravili na Tivolski led, a tokrat se niso potili med treningom, ampak so zadrsali s posebnim gostom večera – na obisk je…

Dečki z nekaj “črnimi” minutami zapravili zmago

Torek 20.12 je prinesel nov krog državnega prvenstva selekcij U-14 in zelo pomembno tekmo za Ljubljanske hokejiste. Odpravili so se na gostovanje na Jesenice k neposrednemu tekmecu za sam vrh lestvice. Tempo tekem v zadnjih tednih je bil velik in…

Dečki z zmago v Beogradu ostajajo v igri za vrh lestvice

Sobota 17.12 je prinesla novo tekme za ekipo U-14. Zmaji so se odpravili na težavno gostovanje v Beograd. Na pot so krenili oslabljeni, saj zaradi bolezni in odpovedi niso mogli računati na nekaj standardnih igralcev (med drugim so na pot…

Dečki z nizom zmag nadaljujejo boj za vrh lestvice

Torek 13.12 je prinesel novo tekmo ekipe U-14 v državnem prvenstvu. V goste je prišla ekipa EC KAC. Ljubljanska ekipa U-14 ima v teh dneh zelo poln urnik, saj se tekme odvijajo med tednom in čez vikend. A očitno to…

Dečki z novo zmago ostajajo v vrhu lestvice

V nedeljo 11.12 je bil na vrsti nov krog državnega prvenstva selekcij U-14. Dečki so sicer prejšnji krog odigrali že sredi tedna in tudi naslednji krog jih čaka že takoj v sredi naslednjega tedna. Danes je v Tivoli prišla ekipa…

Dečki odhajajo neporaženi iz gostovanja v Avstriji

Sreda 7.12 je prinesla nov krog državnega prvenstva selekcij U-14. Mladi Zmaji so se odpravili na gostovanje v Beljak k ekipi EC VSV. Ekipa VSV v letošnje sezoni ne blesti in se nahaja pri dnu lestvice. Bistveno bolje gre Zmajem,…

Dečki uspešno opravili tudi test na Bledu

V nedeljo 27.11 je bil odigran nov krog državnega prvenstva za selekcije U-14. Ljubljančani so se odpravili na gostovanje na Bled k ekipi HK MK Bled B. Zeleni so pod vodstvom trenerja Igorja Beribaka na Bledu nastopili v vlogi favorita,…

Dečki uspešni na težkem gostovanju v Zagrebu

V nedeljo 20.11 je bil na sporedu nov krog državnega prvenstva za selekcije U-14. Zmaji so se odpravili na težko gostovanje v Zagreb ekipi Team Zagreb, ki v letošnji sezoni kaže odlične rezultate. Glede na to, da so se Zagrebčani…

Dečki z zmago nad Celjem držijo priključek z vrhom razpredelnice

V nedeljo 13.11. je bil odigran nov krog državnega prvenstva selekcij U-14. Ljubljančani so imeli na videz lažjega nasprotnika, saj je v goste prišla ekipa HK Celje, ki letos v državnem prvenstvu še ni zmagala. Vendar lahkih nasprotnikov v prvenstvu…

Dečki ponovno uspešni v državnem prvenstvu

V sredo 9.11 so Dečki odigrali novo tekmo državnega prvenstva. Gostovali so v Mariboru pri ekipi HDK Maribor. Mariborčani so se pred tekmo nahajali na sredini lestvice, Ljubljančani pa v zadnjih krogih držijo stik z vrhom. Vendar je bila razlika…

Dečki v Kranju prikazali odlično igro

Danes 30.10 je HK Olimpija v okviru Državnega prvenstva selekcije U-14 odigrala tekmo v Kranju. Pomerili so se s sovrstniki iz HK Triglava. Glede na igre, ki jih Dečki iz Olimpije kažejo na zadnjih tekmah, ter glede na razpored na…

Dečkom na Bledu kljub borbeni igri ni uspelo iztržiti novih točk

16.10 se je igralo novo kolo Državnega prvenstva selekcij U-14. Ljubljančani so se odpravili na težko gostovanje na Bled k prvi ekipi Bleda (Bled v letošnji sezoni nastopa z dvema ekipama). Obe ekipi sta v letošnji sezoni zabeležila 4 zmage…

Dečki (U-14) z novo zmago na poti proti vrhu

Danes 9.10 je ekipa Dečkov odigrala novo tekmo v državnem prvenstvu selekcije U-14. V goste je prišla ekipa iz Jesenic. Ekipa Jesenic je prišla v Ljubljano še neporažena. Dvoboj se je prišel dokaj izenačeno. Zeleni so sicer večkrat streljali na…

Dečki z zanesljivo zmago zapuščajo Zalog

Danes 2.10 so Dečki odigrali novo tekmo Državnega prvenstva. Na gostovanje so se odpravili v Zalog. Olimpija je takoj pričela silovito in že v 11.minuti prvič zadela. Gol je bil dosežen v igri z igralcem manj. Do konca tretjine je…

Zmaga U-14 v 3.kolu DP. V Tivoliju je padel EC VSV…

V sredo 28.9 je ekipa U-14 odigrala 3.kolo državnega prvenstva. V goste je prišel EC VSV. Ljubljančani so tekmo začeli odločno in povedli že v 3.minuti. Pritisk na goste se je nadaljeval in v 17.minuti je bilo že 2:0 za…

U-14 2.kolo državnega prvenstva žal ni prineslo novih točk

V 2.kolu državnega prvenstva so se igralci ekipe U-14 odpravili na neugodno gostovanje v Celovec.   Začetek tekme je sicer prinesel veselje zelenim, saj se je prva tretjina končala z rezultatom 2:1. Še več, v 3.minuti nadaljevanja so zeleni v…

Zmaga ekipe U-14 v prvem kolu državnega prvenstva 5:1 proti HK MK Bled B

18.9 je ekipa HK Olimpije oddigrala prvo tekmo državnega prvenstva v selekciji U-14. V goste je prišla ekipa HK MK Bled B. Gostitelji so bili večji del tekme boljši. Že v prvi tretjini so nastreljali nasprotnike, a izid je po…

Zmaga na prijateljski tekmi U-14, HK Triglav – HK Olimpija 2:5, 6.9.2016

Ekipa Dečkov je 6.9. v Kranju odigrala prijateljsko tekmo z ekipo HK Triglav. Zmaji so bili prepričljivo boljši in slavili s končnim rezultatom 5:2.   Že uvod tekme je pripadel zmajem, ki so povedli 1:0. Kranjčani so sicer nato izzenačili…

Pripravljalni kamp v Celju 2016

V prejšnjem tednu je večina mladih hokejistov preživela prelet teden v Celju na tradicionalnem uvodnem kampu sezone. Otroci so uživali, hkrati pa tudi pridno trenirali. Verjamemo, da bo vsem udeležencem kamp ostal v lepem spominu in da bo mladim hokejistom…

Začetek priprav U-14 in U-16 ekipe

Mladi hokejisti ekipe U-14 in U-16 so odprli ledeno sezono s prvim treningom na ledu. V sezoni 2016/17 jih čaka zahtevno tekmovanje v državnem prvenstvu v kategoriji Dečki (U-14) ter kategoriji Kadeti (U-16). Naj bo ta sezona vaša!   Fotografije…

Državno prvenstvo dečkov U-14 2016/17

Hokejska zveza Slovenija je objavila uradno obvestilo o državnem prvenstvu za dečke U-14 za sezono 2016/17 V državnem prvenstvu nastopajo ekipe: HK Triglav Kranj HK Slavija Junior HK Olimpija HK Mladi Jesenice HK MK Bled A HK MK Bled B…

U-14 Turnir Budimpešta 14.4-16.4

U-12 / U-14 Predstavitev na tekmi HDD Olimpija 12.4.2017

U-14 DP 23.3.2017 HD Mladi Jesenice – HK Olimpija 3:7

U-14 DP 19.3.2017 HK Olimpija – HD Mladi Jesenice 6:5

U-14 DP 16.3.2017 HD Mladi Jesenice – HK Olimpija 5:2

U-14 DP 9.3.2017 HK Olimpija – HKMK Bled A 4:3

U-14 DP 5.3.2017 HKMK Bled – HK Olimpija 4:7

U-14 DP 14.2.2017 HK Slavija Junior – HK Olimpija 2:8

U-14 DP 5.2.2017 HK Olimpija – HK Slavija Junior 14:4

U-14 DP 28.1.2017 HK Olimpija – Team Zagreb 9:5

U-14 DP 22.1.2017 HK Celje – HK Olimpija 2:8

U-14 DP 18.1.2017 HK Olimpija – HDK Maribor 8:2

U-14 DP 15.1.2017 HK Olimpija – HK Triglav 8:1

U-14 DP 10.1.2017 HK Olimpija – SKHL Crvena Zvezda 6:2

U-14 DP 29.12.2016 HK Olimpija – HK MK Bled A 1:4

U-14 DP 20.12.2016 HD Mladi Jesenice – HK Olimpija 8:7

U-14 DP 17.12.2016 SKHL Crvena Zvezda – HK Olimpija 1:4

U-14 DP 13.12.2016 HK Olimpija – EC KAC 10:5

U-14 DP 11.12.2016 HK Olimpija – HK Slavija Junior 8:1

U-14 DP 7.12.2016 EC VSV – HK Olimpija 2:10

U-14 Posamične fotografije za sezono 2016/17

U-14 Kampu v Celju Avgust 2016

U-14 Prvi trening v sezoni 2016/17

U-14 DP 27.11.2016 HK MK Bled B – HK Olimpija 3:9

U-14 DP 20.11.2016 Team Zagreb – HK Olimpija 4:10

U-14 DP 13.11.2016 HK Olimpija – HK Celje 13:2

U-14 DP 9.11.2016 HDK Maribor – HK Olimpija 3:6

U-14 DP 30.10.2016 HK Triglav – HK Olimpija 3:13

U-14 DP 16.10.2016 HK MK Bled A – HK Olimpija 9:8

U-14 DP 9.10.2016 HK Olimpija – HD Jesenice Mladi 7:2

U-14 DP 2.10.2016 HK Slavija Junior – HK Olimpija 2:11

U-14 DP 28.9.2016 HK Olimpija – EC VSV 3:1

U-14 DP 25.9.2016 EC KAC – HK Olimpija 4:3

U-14 DP 18.9.2016 HK Olimpija – HK MK Bled B 5:1

U-14 Prijateljska 6.9.2016 HK Triglav – HK Olimpija 2:5

Veseli december v Tivoliju

Decembra naše fante v Hali Tivoli čaka pet tekem, zato smo v sodelovanju z našim generalnim pokroviteljem Slovenskimi železnicami pripravili paket vstopnic za decembrske tekme. Spored tekem: 2. 12. ob 19.15 – HC Pustertal 9. 12. ob 19.15 – Black…

V nedeljo je za selekcijo u-12 potekal nov turnir

V nedeljo je bil na sporedu turnir U-12 za našo drugo ekipo. Turnir je potekal v Zalogu. Sodelovale so ekipe Slavije, Triglava in naše Olimpije. Turnir ni bil tekmovalne narave in rezultati se niso beležili.   Fotografije s turnirja si…

U-12 Turnir HZS 27.11.2022, Turnir Zalog

Velike tri točke v Tivoliju

Zmaji so v nedeljo zvečer že drug v tem tednu gostili ekipo Beljaka, tokrat so bili veliko bolj učinkoviti in zasluženo zmagali s 4:2. Po tem ko je nekaj dni prej s 5:2 v Tivoliju slavil Beljak, so zmaji odigrali…

Člani ICEHL 27.11.2022 HK SŽ Olimpija – EC VSV 4:2

Potovanje v Beograd je bilo za ekipi u-15 in u-19 uspešno

To nedeljo sta se selekciji u-15 ter u-19 skupaj odpravili v Beograd. Na vrsti je bila tekma s selekcijami Team Beograd. Beograjčani letos niso prav zares konkurenčni niti v selekciji u-15, niti v selekciji u-19. Pričakovali in upali smo na…

U-19 IHL 27.11.2022 Team Beograd – HK SŽ Olimpija 0:1, video posnetek celotne tekme

U-15 IHL 27.11.2022 Team Beograd – HK SŽ Olimpija 3:7

U-17 DP 26.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 1:4

Kadeti v derbiju kroga niso bili uspešni

V soboto 27. novembra je bila na sporedu nova tekma naših kadetov. V Tivoli je prišla ekipa Triglav, ki se, tako kot naši, v letošnji sezoni nahaja pri vrhu lestvice. Na vrsti je bil pravi mali derbi. Naši so si…

U-13 ICEHL 24.11.2022 HK LedX Celje – HK SŽ Olimpija 12:0

Poraz v Linzu po kazenskih strelih

Naši fantje so gostovali v Linzu in klonili po izvajanju kazenskih strelov s 3:2. ekipi se v rednem delu v letošnji sezoni še nista pomerili. Zmaji so tokrat pokazali odlično igro, a so z nekaj smole domov odpeljali le eno…

Člani ICEHL 23.11.2022 HK SŽ Olimpija – EC VSV 2:5

Hokej šola, trening, november 2022

U-17 IHL 23.11.2022 HDD Bled – HK SŽ Olimpija 2:8

V Halo Tivoli prihaja EC VSV

Ta teden kar dvakrat prihaja Ljubljano naš stari znanec iz lanske končnice – EC VSV. Z Beljakom imamo še vedno neporavnane račune iz pretekle sezone, zato pomagajmo našim fantom z bučno podporo s tribun! Prva tekma je v sredo, 23. novembra,…

Člani DP 21.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 3:1

Člani DP 21.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 3:1, video posnetek celotne tekme

V nedeljo so na led stopili tudi namlajši hokejisti

V nedeljo 20. novembra je bil na sporedu tudi turnir ekip U-8 in U-10. Turnir se je odigral v Ljubljani. Na turnirju so nastopile ekipe Olimpije, Maribora, Celja in Triglava. Turnir ni bil tekmovalne narave in se rezultati niso beležili.…

Hokej šola, Zmajčki/malčki Turnir HZS 20.11.2022, ekipi U-10 in U-8

Člani ICEHL 19.11.2022 HK SŽ Olimpija – HC Innsbruck 2:4

U-15 IHL 20.11.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:3

Večni derbi v kategoriji dečkov je pripadel našim

V nedeljo 20. novembra je bil na vrsti večni derbi v kategoriji u-15. Naši so odpotovali na Jesenice. Nasproti sta si stali vodilni dve ekipi v prvenstvu in pričakovali smo lahko zanimivo tekmo. V prvi tretjini smo videli izenačeno igro.…

U-15 IHL 20.11.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:3, video posnetek celotne tekme

 

Mladinci so v Zalogu dobili domačo tekmo

V nedeljo 20. novembra je bila na sporedu nova tekma za naše mladince. Tokrat so doma gostili ekipo Celja. Tekma je bila sicer odigrana v Zalogu, a vseeno so se naši počutili več ali manj kot doma. Glede na rezultate…

U-19 IHL 20.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK LedX Celje 6:2, video posnetek celotne tekme

 

Mlajši dečki so bili doma malce prekratki

V soboto 19. novembra je bila na vrsti nova tekma za našo selekcijo u-13. Tokrat so v Tivoli prišli hokejisti iz Kranja. Naši so v letošnji sezoni doživeli nekaj višjih porazov in tudi tokrat smo pričakovali težko tekmo za naše.…

U-13 IHL 19.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav

Večni derbi v selekciji kadetov odločen šele v podaljšku

V soboto 19. novembra je bil na vrsti večni derbi v kategoriji u-17. Nasproti sta si stali trenutno vodilni ekipi in pričakovali smo zanimivo tekmo. In tekma je bila res izenačena. Prvi so zadeli naši. V protinapadu je Ian Petronijevič…

U-17 IHL 19.11.2022 HD Hidria Jesenice — HK SŽ Olimpija (OT)

U-17 DP 19.11.2022 HD Hidria Jesenice — HK SŽ Olimpija (OT), video posnetek celotne tekme

Zmaga in že nov hokejski dan

Zmaji so v petek zvečer slavili v Hali Tivoli. Po tem ko so po dveh tretjinah tekme zaostajali z 1:2, so z izjemno predstavo v zadnjih 20 minutah tekme dosegli kar štiri zadetke in zmagali s 5:2. V soboto ob…

Člani ICEHL 18.11.2022 HK SŽ Olimpija – Graz99ers 5:2

Turnir U-8 in U-10 v Celju

V nedeljo 13.11 so naši najmlajši hokejisti odigrali turnir HZS v Celju. Na turnirju so nastopile ekipe Celja, HKMK Bled, Slavije in naša Olimpija.   Fotografije s turnirja si lahko ogledate na tej povezavi.

Hokej šola, Zmajčki-malčki, 13.11.2022 Turnir HZS v Celju

Miha Beričič izbran za Young Star lige ICE

Miha Beričič je bil izbran za Young Star lige ICE meseca septembra in oktobra, njegovi protikandidati so bili Clemens Krainz (Graz99ers), Senna Peeters (HC Innsbruck) in Lucas Thaler (Red Bull Salzburg). »Počaščen sem, da sem bil nominiran in potem še…

Hokejski konec tedna v Hali Tivoli

Ta konec tedna bodo na svoje prišli ljubitelji hokeja, saj v Ljubljano prihajata dve odlični ekipi v regionalni ligi ICE – Graz99ers in HC Innsbruck. Naša pokrovitelja – LON in Pivovarna Union – pa sta omogočila, da bodo cene vstopnic…

U-19 IHL 16.11.2022 HK SŽ Olimpija – Team Beograd 8:3, video posnetek celotne tekme

Člani ICEHL 15.11.2022 HK SŽ Olimpija – MS Asiago 1:2

U-15 IHL 14.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK LedX Celje 10:4

Nove tri točke za naše dečke

V ponedeljek 14. novembra je bila na sporedu zaostala tekma selekcije u-15. V resnici bi morali mladi zmaji s to tekmo otvoriti letošnjo sezono, a je bila takrat tekma, zaradi bolezni, prestavljena na kasnejši termin. Kakorkoli že, ekipa Celja je…

U-15 turnir na Češkem od 19. do 21. decembra

HK SŽ Olimpija v letošnji sezoni pripravlja obisk na dveh mednarodnih turnirjih, za selekcijo U-15. Prvi turnir bo na sporedu med 19. in 21. decembrom na Češkem. Drugi pa po koncu sezone v Zell Am See. Podrobnosti turnirja na Češkem…

#VsiNaHokej

Po reprezentančnem premoru se nadaljuje liga ICE v torek, 15. novembra ob 19.15, ko v Ljubljano prihaja ekipa Asiaga. Zmaji potrebujejo podporo s tribun, zato vsi vabljeni v Halo Tivoli! Pozor: Za tekmo velja poseben študentski popust – vstopnice po…

U-12 Turnir HZS 5.11.2022 Turnir v Ferlachu

Selekciji U-12 sta imeli delovni vikend

Ta vikend sta bili na delu tudi naši ekipi v selekciji u-12. V soboto se je prva ekipa odpravila v Ferlach. Ferlach prvič nastopa na takšnih turnirjih HZS. Novinci “v ligi” so ponudili pravo popestritev našim ekipam. Tako, da se…

U-12 Turnir HZS v Ljubljani, 6.11.2022

U-15 IHL 6.11.2022 HDD Bled – HK SŽ Olimpija 2:16

Mladinci ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice

V nedeljo 6. novembra je bila na vrsti nova tekma za naše mladince. Če bi gledali zgolj na lestvico, bi si mislili, da morebiti naše fante čaka malce lažje delo, saj je v Tivoli prispela ekipa Slavije, ki se nahaja…

U-19 IHL 6.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Slavija Junior 7:1, video posnetek celotne tekme

 

Dečki so na Bledu dosegli zanesljivo zmago

V nedeljo 6. novembra je bila na vrsti nova tekme v selekciji u-15. Tokrat so se naši odpravili k ekipi HDD Bled. Ne glede na to, da je bila naša ekipa zaradi poškodb in počitniških časov dokaj “zdesetkana”, po smo…

Zadnja tekma pred reprezentančnim premorom

Zmaji danes gostujejo pri tekmecu iz lanske končnice, ekipi EC iDM Wärmepumpen VSV. V ččetrtfinalnem nizuv pretekli sezoni smo z Beljačani odigrali serijo sedmih tekem, v polfinale so se uvrstili Beljačani. V letošnji sezoni sta obe ekipi tekmovali v Champions…

Kadeti z domačo zmago ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice

V soboto 5. novembra je bil na sporedu nov krog v kategoriji u-17. V Tivoli je prispela ekipa z Bleda. Obe ekipi sta bili pred srečanjem pri vrhu lestvice in pričakovali smo izenačeno tekmo. Točno takšna je tudi bila…. Naši…

U-17 DP 5.11.2022 HK SŽ Olimpija – HKMK Bled 3:1

Mlajši dečki doma niso bili uspešni

V soboto 5. novembra je bil na sporedu nov krog v tekmovanju u-13. V Ljubljano so prispeli igralci iz Celovca. Gostje se v letošnji sezoni držijo bolj vrha lestvice, tako da smo pričakovali težko tekmo in točno tako je tudi…

U-13 IHL 5.11.2022 HK SŽ Olimpija – EC KAC 2:10

Zmaga za Urbana in zmaje

V Hali Tivoli so gostovali hokejisti Bemer Pioneers Vorarlberg, slavili pa so zmaji s 6:2 in prekinili črni niz. Prva tretjina ni potekala po željah domačih – povedli so gostje, izenačili zmaji z golom Jake Sodje, znova so povedli gostje…

Člani ICEHL 4.11.2022 HK SŽ Olimpija – Bemer Pioneers 6:2

Dečkom se nedeljska tekma ni posrečila

V nedeljo 30. oktobra je bila na vrsti nova tekma za naše dečke. V Tivoli je prispela vodilna ekipa Triglav. Naši dečki so na zadnjih treh tekmah prikazali dobro igro in upali smo, da se bodo tudi tokrat dobro uprli…

U-15 IHL 30.10.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 1:8, video posnetek celotne tekme

U-15 IHL 30.10.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 1:8

Razpored tekem za turnir U-12 v Ferlachu v soboto 4.novembra

  Turnir Ferlach Zbor 9:15 HK SŽ Olimpija – Triglav 10.20 HK SŽ Olimpija – Ferlach 11.25  

Razpored tekem za turnir U-12 v Tivoliju v nedeljo 5.novembra

Turnir Tivoli: HK SŽ Olimpija – HKMK Bled 14.45 HKMK Bled – HK Slavija Junior 16.00 HK SŽ Olimpija – HK Slavija Junior 17.15      

Kadeti so šele po izvajanju kazenskih strelov zlomili odpor mestnih rivalov

V soboto je bila na sporedu nova tekma naših kadetov. Tokrat so v Tivoli prispeli gostje iz Zaloga. Na prvenstveni lestvici, se sicer naša ekipa nahaja višje in nekako smo si želeli novih točk. A vemo, da so mestni derbiji…

Mlajši dečki so dosegli novo zmago

V soboto 29. oktobra je bil na sporedu nov krog v tekmovanju U-13. Naši zmaji so se odpravili v Zalog. Po nekaj neuspešnih uvodnih tekmah, so naši igralci v prejšnjem krogu dosegli prvo zmago. Tokrat so se odpravili k ekipi,…

U-13 IHL 29.10.2022 HK Slavija Junior – HK SŽ Olimpija 0:5

U-17 DP 29.10.2022 HK SŽ Olimpija – HK Slavija Junior (SO) 4:3

U-17 DP 29.10.2022 HK SŽ Olimpija – HK Slavija Junior (SO) 4:3, video posnetek celotne tekme

 

Naši hokejsti odločeni: pomagajmo malemu Urbanu

Naslednja domača tekma naših hokejskih zmajev, ki bo na sporedu v petek, 4. novembra, ob 19.15 v Hali Tivoli, ne bo zgolj še ena domača tekma HK SŽ Olimpija v ligi ICE. V Ljubljani gostuje ekipa  Bemer Pioneers, tekma pa…

Poslovil se je Janko Popovič

Poslovil se je Janko Popovič, ki je bil celo življenje vpet v hokej na ledu. Bil je predsednik Hokejske zveze Slovenije, član predsedstva Hokejske zveze Jugoslavije, častni predsednik Hokejske zveze Slovenije in med leti 1980 in 1991 tudi predsednik Olimpije.…

V dvoboju prestolnic boljši Dunaj

Naši fantje so v ligi ICE tokrat gostili ekipo Vienna Capitals, ki so jo na prvem obračunu v tej sezoni na Dunaju premagali, tokrat pa je bil rezultat ugodnejši za goste. Zmaji so igrali dobro, narekovali tempo in imeli terensko…

Člani ICEHL 28.10.2022 HK SŽ Olimpija – Vienna Capitals 3:4

V Tivoli prihaja ekipa Vienna Capitals

V petek, 28. oktobra, ob 19.15 v Halo Tivoli prihaja moštvo Vienna Capitals, ki ima vrhunsko ekipo: gre za trenutno eno najbolj vročih ekip v ligi ICE, so v odlični formi; njihov vratar Bernhard Starkbaum je avstrijski reprezentančni vratar, v…

Na priprave odhaja tudi reprezentanca U-16, kjer so zraven tudi naši zmaji

V času klubskega novembrskega premora se bo slovenska reprezentanca U-16 zbrala na Kranju. Naše mlade zmaje čaka nekaj treningov in nato sodelovanje na turnirju na Madžarksem, kjer bodo sodelovali še Italijani in Avstrijci. Tokrat so v vrste risov povabljeni naslednji…

Nova zmaga za naše kadete

V torek 25. oktobra so naši kadeti odigrali novo prvenstveno tekmo. Tekma s Celjani v Tivoliju bi morala biti na sporedu že čez vikend, a je bila prestavljena na torek. V tekmo so naši vstopili s polno postavo, tako da…

U-17 DP 25.10.2022 HK SŽ Olimpija – HK LedX Celje 10:1

 

Večer za pozabo v Tivoliju

Zmaji so v Hali Tivoli gostili HC Pustertal, moštvo, s katerim nas že iz Alpske hokejske lige veže rivalstvo in izgubili z visokih 7:0.  Prav nič ni šlo po načrtu zeleno-belih in zagotovo bodo fantje iz te tekme potegnili lekcijo.…

Selekcija U-12 je zaključila turnir v Celju

Tudi to nedeljo so bili na sporedu turnirji HZS v selekciji u-12. Tokrat je nastopila le ekipa 1, saj je bil turnir v Ljubljani, kjer naj bi nastopila ekipa 2, zaradi zasedenosti ledu prestavljen na kasnejši termin. Mladi zmaji so…

U-12 Turnir HZS 23.10.2022 Turnir v Celju, ekipa 1

Dečki smo zmagali v mestnem derbiju

V nedeljo 23.10 je bil na vrsti mestni derbi v kategoriji u-15. Naši mladi zmaji so nastopili v Zalogu. Letošnje prvenstvo u-15 je dokaj izenačeno, hkrati pa vemo, da so mestni derbiji vedno zanimivi in nepredvidljivi. In tudi tokrat je…

Mladinci se iz Zagreba vračajo s polnim izkupičkom

Naši mladinci so v nedeljo 23.10 odpotovali v Zagreb. Kljub temu, da se na prvenstveni lestvici nahajajo čisto na vrhu, smo pričakovali težko gostovanje, saj je tudi ekipa iz Zagreba v letošnji sezoni pokazala dobre igre. Vseeno pa se je…

U-15 IHL 23.10.2022 HK Slavija Junior – HK SŽ Olimpija 2:5

Člani ICEHL 23.10.2022 HK SŽ Olimpija – HC Pustertal 0:7

Mlajši dečki so v Gradcu prišli do prve letošnje zmage

V soboto 22. oktobra je bila na vrsti nova prvenstvena tekma za našo selekcijo u-13. Po treh uvodnih porazih so se naši tokrat odpravili v Gradec. Glede na letošnje izide bi lahko rekli, da je domača ekipa Steiermark Academy veljala…

U-13 IHL 22.10.2022 Steiermark Academy – HK SŽ Olimpija 4:6

Dve točki sta šli v Ljubljano

Zmaji so v 11. krogu lige ICE gostovali v Gradcu in si priborili dve točki. Do zmage so prišli po kazenskih strelih, Žan Us je odlično branil, odločilni kazenski strel pa je zadel Rok Kapel. Zeleno-beli so začeli dobro in…

Med vpoklicanimi v reprezentanco U-20 tudi naši zmaji

V času klubskega novembrskega premora se bo slovenska reprezentanca U-20 zbrala na Bledu. Naše mlade zmaje čaka nekaj treningov in nato sodelovanje na turnirju na Jesenicah, kjer se bodo pomerili s sovrstniki iz Madžarske, Italije in Francije. Tokrat so v…

Med vpoklicanimi v reprezentanco U-18 tudi naši zmaji

V času klubskega novembrskega premora se bo slovenska reprezentanca U-18 zbrala na Bledu. Naše mlade zmaje čaka nekaj treningov in nato sodelovanje na turnirju v Avstriji, kjer bodo sodelovali še Italijani in Madžari. Tokrat so v vrste risov povabljeni naslednji…

Dečki so doma premagali Bled

V torek 18. oktobra je bila na sporedu zaostala tekme prejšnjega tekmovalnega kroga. V Tivoli je prispela ekipa HKMK Bled. Obe ekipi sta prvenstvo pričeli z zmagami in porazi, tako da smo lahko pričakovali zanimivo tekmo. V tekmi pa so…

U-15 IHL 18.10.2022 HK SŽ Olimpija – HKMK Bled 6:3

Na Jesenicah se je končal prvi turnir namlajših hokejistov

V nedeljo 16. oktobra je bil na sporedu prvi turnir najmlajših hokejistov. S sovrstniki se je pomerila ekipa U-8 ter dve ekipi U-10. Ekipa U-8 se je pomerila z ekipo Celje ter Jesenic. Ekipi U-10 pa dodatno še z ekipo…

Hokej šola in Zmajčki/Malčki 16.10.2022 Turnir na Jesenicah, ekipe U-8 in U-10

Velika zmaga v ligi ICE

V Hali Tivoli je gostovalo vodilno moštvo v ligi ICE HC Bolzano, prepričljivo pa so slavili zmaji s 5:2. Bolzano na lestvici ostaja na vodilnem mestu, zmaji so trenutno sedmi. V pretekli sezoni sta se moštvi pomerili dvakrat in obakrat…

Mladinci so v Zalogu doživeli prvi letošnji poraz

V nedeljo 16.10 so naši mladinci odigrali novo tekmo. Neporaženi so prišli v Zalog, kjer jih je čakala ekipa Slavije. Mestni derbiji so bili v kategoriji mladincev vedno izenačeni in zanimivi. A vseeno smo upali, da bodo naši mladi zmaji…

Člani ICEHL 16.10.2022 HK SŽ Olimpija – HCB Alperia 5:2

U-19 uradne fotografije 2022/23

Člani CHL 12.10.2022 EV Zug – HK SŽ Olimpija 5:2

Vabilo na gostovanje U-13 in U-15 na češkem od 12. do 13. novembra. ODPOVEDANO!

Zaradi premajhnega števila prijav, so tekme na Češkem odpovedane.   HK SŽ Olimpija   HK SŽ Olimpija načrtuje gostovanje ekip U-13 ter U-15 na Češkem v mestu Telč. Odhod avtobusa je v soboto 12.11.2022 v jutranjih urah, odhod domov pa…

Zmaji zaključili s tekmovanjem v ligi prvakov

Zmaji so  gostovanjem v Zugu končali nastope v ligi prvakov, v kateri so sicer zabeležili šest porazov, a vseeno dokazali, da znajo in zmorejo ter se pogumno kosali z evropskimi hokejskimi velikani. Najbližje točk so bili s finskim TPS Turkujem,…

Kadeti so svojo tekmo odigrali že čez teden

V torek 11. oktobra je bila na sporedu nova tekma naših kadetov. Namesto čez vikend, so Mariborčani prispeli v Tivoli že čez teden. Naši kadeti v letošnjem prvenstvu naskakujejo vrh prvenstvene lestvice, ekipa Maribor pa v uvodnih krogih ni bila…

U-17 IHL 11.10.2022 HK SŽ Olimpija – HDK Maribor 8:0, video posnetek celotne tekme

 

U-15 IHL 9.10.2022 HK SŽ Olimpija – Team Beograd 7:0

Duševno zdravje pri športnikih

V sodobnem športu, kjer vsaka poteza odloča o športnikovi prihodnosti, finančnem položaju, ugledu in popularnosti, mnogi mislijo, da prostora za šibkost, naj bo telesna ali duševna, ni. Duševne težave v športu so precej pogostejše, kot si morda mislimo, ko športnike vidimo…

U-12 Turnir v Mariboru, Olimpija ekipa 1, 9.10.2022

Ekipi U-12 sta uspešno zaključili hokejsko nedeljo

V nedeljo 9. oktobra so bili na sporedu turnirji selekcij u-12. Naša Olimpija se je predstavila z dvema ekipama. Ekipa 1 se je odpravila v Maribor, kjer se je pomerila z ekipama Maribor in Slavija. Ekipa 2 pa se je…

U-12 Turnir v Celju, Olimpija ekipa 2, 9.10.2022

Mladinici tudi po štirih tekmah ostajajo neporaženi

V nedeljo so v svoji četrti tekmi letošnjega leta na led stopili naši mladinci. Po uvodnih treh zaporednih zmagah, so v tekmo vstopili kot favorizirana ekipa. In izkazalo se je, da je bilo takšno pričakovanje povsem upravičeno. Gostje so se…

U-19 IHL 9.10.2022 HK SŽ Olimpija – Team Beograd 9:1, video posnetek celotne tekme

Dečki so doma zanesljivo premagali Beograjčane

V nedeljo so v Tivoli prispeli igralci iz Beograda in za naše dečke je bila na vrsti druga tekma letošnjega prvenstva. Po ne preveč posrečeni predstavi iz prve tekme, so tokrat naši upali in pričakovali boljšo tekmo. Tako je tudi…

U-15 IHL 9.10.2022 HK SŽ Olimpija – Team Beograd 7:0, video posnetek celotne tekme

 

Polovični izkupiček iz Avstrije

Zmaji se z gostovanja v Avstriji vračajo s polovičnim izkupičkom – po petkovi zmagi v Fedkirchu so v soboto izgubili v Innsbrucku, s katerim so tudi v pretekli sezoni izgubili vse štiri medsebojne obračune. Prvi letošnji obračun se je začel…

Mlajši dečki so v Beljaku odigrali dobro tekmo, a žal niso bili uspešni

Sobota 8. oktobra je selekciji mlajših dečkov prinesla drugo letošnjo tekmo. Na prvi pred tednom dni niso bili uspešni, tako da so tokrat upali na boljši razplet. So pa imeli dokaj težko delo, saj so se odpravili na gostovanje v…

U-13 IHL 8.10.2022 EC Imo VSV – HK SŽ Olimpija 7:5

Kadeti so na mestnem derbiju zabeležili zanesljivo zmago

V soboto je bil na sporedu mestni derbi v kategoriji kadetov. Obe ekipi sta prvenstvo pričeli relativno dobro, tako da smo pričakovali težko tekmo. A naši kadeti so na tekmo krenili odločno in vprašanja o zmagovalcu skoradja ni bilo. Skozi…

U-17 IHL 8.10.2022 HK Slavija Junior – HK SŽ Olimpija 0:4

Zmaga v Feldkirchu

Ta konec tedna naši fantje gostujejo v Avstriji. Včeraj so se v Feldkirchu pomerili z novinci v ligi Pioneers Vorarlberg in slavili s 4:1. Danes nadaljujejo v Innsbrucku. Zmaji so povedli že v tretji minuti, ko so bili domačini z…

Člani CHL 5.10.2022 HK SŽ Olimpija – EV ZUG 1:3

Zmaji se niso ustrašili švicarskega prvaka

Zmaji so se na zadnji domači tekmi v ligi prvakov pomerili s švicarskim velikanom EV Zug, ki je bil v Hali Tivoli boljši s 3:1. povratna tekma bo v sredo, 12. oktobra, v Zugu. V Ljubljani je gostovala verjetno najmočnejša…

CHL: V Ljubljano prihaja EV ZUG

V skupinskem delu Champions Hockey League nas v skupini B čaka le še švicarski EV Zug. Švicarji so doslej tekmovali v vseh sezonah CHL, največji uspeh je uvrstitev v četrtfinale. Letos odkrito napadajo zmago in so trenutno vodilno moštvo v naši…

Upokojitev dresa in še zmaga

Zmaji so dosegli novo zmago v ligi ICE in tretjo zaporedno, če upoštevamo tudi Pokal Slovenije. Fehervar pa so v novi sezoni lige premagali že drugič. Na slovesnosti pred začetkom tekmo smo v klubu uradno upokojili dres s številko 16,…

Večni derbi v selekciji mladincev je pripadel našim hokejistom

V nedeljo 2. oktobra smo lahko na Jesenicah spremljali večni derbi v kategoriji mladincev. Obe ekipi sta v srečanje vstopali z dvema zmagama v dosedanjem poteku prvenstva. Pričakovali smo torej zanimivo ter borbeno tekmo in točno takšno smo tudi dobili.…

U-19 IHL 2.10.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 1:2, video posnetek celotne tekme

Dečki so uvodno tekmo v prvenstvu doma izgubili z ekipo KAC

To nedeljo so prvič v letošnji sezoni v pravem tekmovalnem smislu na led stopili tudi igralci selekcije u-15. V Ljubljano je prispela ekipa EC KAC. Ekipa KAC ni prispela v čisto popolni sestavi, vseeno pa so bile tekme s Celovčani…

Mlajši dečki v uvodu sezone niso bili uspešni

Po izpuščenem prvem krogu, so to soboto prvič na led (v pravem tekmovalnem smislu) stopili tudi najmlajši tekmovalni zmaji. V kategoriji u-13 smo v Tivoliju spremljali dvoboj z Jesenicami. Za marsikatere igralce v zelenih dresih je bila v resnici to…

U-13 IHL 1.10.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 5:10

U-15 IHL 2.10.2022 HK SŽ Olimpija – EC KAC 3:6

HK SŽ Olimpija – Hydro Fehervar AV19 (OT)

Slovo legende

Aleš Mušič zaključuje svojo izjemno športno kariero, večino jo je preživel v dresih Olimpije, nazadnje za HK SŽ Olimpija, bil tudi kapetan moštva. Od ljubljanskega občinstva se bo poslovil na tekmi med HK SŽ Olimpija in Hydro Fehervar, ki bo 2. oktobra…

Kadeti po napakah v drugi tretjini Triglav niso več mogli ujeti

Sobota 1.oktober je prinesla novo, že tretjo, tekmo naših kadetov. Razpored je hotel, da tudi tretjo tekmo naši igrajo v gosteh. Tokrat so odpotovali v Kranj. Ekipa Kranj je imela v prvih dveh srečanjih polovični uspeh, naši pa so s…

U-15 IHL 1.10.2022 HK Triglav – HK SŽ Olimpija 4:3

Velike tri točke na Dunaju

Naši fantje so v petek zvečer gostovali na Dunaju in se domov vrnili s tremi pomembnimi točkami in zmago s 3:2. Odigrali so disciplinirano in srčno, vratar Morrone pa se je izkazal v vratih s 96-odstotno obrambo. V prvi tretjini…

Pokal Slovenije je ostal v Ljubljani

Na finalni tekmi Pokala Slovenije na Jesenicah so slavili zmaji, ki so bili s 2:4 boljši od železarjev in pokal pripeljali v Ljubljano. Zmaji so v uvodnem delu tekme poskrbeli za tesno vodstvo, v prvi tretjini jih je v vodstvo…

Člani Pokal Slovenije 28.9.2022 HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:4

Člani Pokal Slovenije 28.9.2022 HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:4, video posnetek celotne tekme

 

Finale Pokala Slovenije

Danes bo na Jesenicah finale tekmovanja za Pokal Slovenije, na njem pa se bodo zmaji pomerili z železarji. To bo prvi derbi v tej sezoni in hkrati tudi prvi za eno izmed lovorik. Tekma bo ob 19.00 v dvorani Podmežakla,…

Mladinci so bili uspešni tudi na gostovanju v Kranju

V nedeljo 25.9 je bila na vrsti druga tekma naših mladincev. Po prvem krogu jih je tokrat čakala malce težja naloga. Odpravili so se na gostovanje v Kranj. Kranjčani so, tako kot naši hokejisti, v prvem krogu zabeležili zmago, kar…

Sezono so odprli tudi starejši malčki

V nedeljo 25.9 se je začela tudi letošnja sezona turnirjev v selekciji u-12. Prvo nedeljo je sicer nastopila samo ekipa št. 2, bosta pa obe ekipi nastopili že v naslednjem terminu u-12 turnirjev. V letošnji sezoni se Olimpija predstavlja z…

U-19 IHL 25.9.2022 HK Triglav – HK SŽ Olimpija 1:4, video posnetek celotne tekme

 

U-12 25.9.2022 Turnir Zalog, ekipa 2

Člani ICEHL 25.9.2022 HK SŽ Olimpija – EC KAC 2:4

Mitja Šivic: “Fantje so pustili srce na ledu.”

Zmaji so odigrali prvo domačo tekmo v novi sezoni in morali priznati poraz proti tekmecu iz Celovca. Neučinkoviti so bili predvsem v igri z igralcem več. Zeleno-beli so tekmo začeli zelo dobro in bili v prvi tretjini boljši nasprotnik. Povedli…

Kadeti so si zmago na Bledu priborili po izvajanju kazenskih strelov

V soboto 24,.septembra je bila na sporedu druga tekma državnega prvenstva kadetov. Tokrat so imeli naši težjo nalogo, kot v prvem krogu. Odpotovali so na Bled. V prvi tretjini smo videli bolj previdno igro na obeh straneh. Domači so na…

U-17 IHL 24.9.2022 HKMK Bled – HK SŽ Olimpija 4:5 (SO)

Zmaji s tremi točkami z Madžarske

Zmaji so na drugem gostovanju na začetku nove sezone lige ICE gostovali v Fehervarju in bili s 3:2 boljši od finalista lanske sezone. V nedeljo jih čaka prva domača tekma, v Ljubljano prihaja KAC. Po tem ko so v pretekli…

Aleš Mušič zaključuje profesionalno kariero

Legendarni Aleš Mušič zaključuje svojo izjemno športno kariero, večino jo je preživel v dresih Olimpije, nazadnje za HK SŽ Olimpija, bil tudi kapetan moštva. S svojo zmagovalno miselnostjo je znal dvigniti soigralce v ključnih trenutkih. Barve Slovenije zastopal na številnih svetovnih…

Člani Pokal Slovenije 21.9.2022 HK Slavija Junior – HK SŽ Olimpija 0:7, video posnetek celotne tekme

Najava turnirja za 2. ekipo U-12, Zalog 25. 9.

V nedeljo, 25. 9., bo v Zalogu potekal turnir selekcij U-12. Nastopa druga ekipa U-12. Zbor (v Zalogu) ob 14.25 15:25 HK SŽ Olimpija 2 – Ferlach 16:35 HK SŽ Olimpija 2 – HK Slavija Junior

Znan je razpored U-8 ter U-10 turnirjev za letošnjo sezono

Tudi v letošnji sezoni bo s serijo turnirjev poskrbljeno tudi za najmlajše selekcije. Pod okriljem HZS bo organiziranih 8 turnirjev. Na turnirjih bodo nastopale U-8 in U-10 ekipe različnih klubov. Igra seveda poteka na tretjino igrišča. Pomembno je razumeti, da…

Letošnjo sezono so tudi mladinci pričeli z zmago

V nedeljo 18. septembra so svojo prvo letošnjo prvenstveno tekmo odigrali naši mladinci. Po sobotnem uvodu kadetov, je sledila še nedeljska tekma mladincev. Tudi pri mladincih je nasproti stala ekipa iz Celja, le da je tokrat potekala v Tivoliju. Naši…

Hokej šola 2022 Uradne fotografije

U-19 IHL 18.9.2022 HK SŽ Olimpija – HD Ledx Celje 5:1, video posnetek celotne tekme

 

Zmajčki-Malčki 2022 Uradne fotografije

U-13 2022 Uradne fotografije

Kadeti so uspešno vstopili v novo sezono

V soboto 17.9 je bil na vrsti prvi krog v letošnjem tekmovanju U-17. Naši kadeti so se odpravili v Celje. Tekmo je vodil naš novi trener Bojan Zajc. Začetki sezone v novih selekcijah so vedno malce nepredvidljivi, ker se selekcije…

U-17 IHL 17.9.2023 HK Ledx Celje – HK SŽ Olimpija 1:8

U-17 2022/23 Uradne fotografije

U-15 Sezona 2022/23 Uradne fotografije

Sklic 4. dopisne skupščine Hokejskega Kluba Olimpija

Skladno z 21. členom Statuta HK Olimpija in zapisnikom 17. dopisne seje Upravnega odbora, Upravni odbor HK Olimpija SKLICUJE 4. dopisno sejo skupščine HOKEJSKEGA KLUBA OLIMPIJA Glasovnica, predlog sprememb statuta, čistopis besedila statuta ter seznam članov z glasovalno pravico je…

Znan je razpored turnirjev U-12 v letošnji sezoni

Tudi v letošnji sezoni bo potekalo “tekmovanje” selekcij U-12. Gre za selekcije igralcev letnika 2011 ter mlajših. Tekmovanje bo sestavljeno iz niza turnirjev, ki nimajo tekmovalnega značaja. Rezultati se ne bodo beležili. Za večino igralcev bo to prvi pravi stik…

Začenja se nova sezona lige ICE

Danes se tudi uradno začenja tudi nova sezona najmočnejšega regionalnega tekmovanja – liga ICE. V prvem krogu bi v Ljubljani sicer morala gostovati Bratislava, ki pa je izstopila iz lige, naši fantje pa bodo tako v novo sezono stopili šele…

V Ljubljano prihajajo Grizzlys Wolfsburg

V Ljubljano prihajajo nemški Grizzlys Wolfsburg, ki so doslej že dvakrat tekmovali v CHL, kvalificirali so se tudi za sezono 2022/23. Naši fantje so v Wolfsburgu že gostovali, Nemci pa so tam zabeležili zmago s 7:2. Klub deluje od 2004, od…

Člani CHL 2.9.2022 Pot na Finsko

Člani CHL 8.9.2022 HK SŽ Olimpija — TPS Turku 2:4, Green Dragons kulisa

 

Člani CHL 8.9.2022 HK SŽ Olimpija — TPS Turku 2:4

Najavljeno je letošnje državno prvenstvo v kategoriji članic

Objavljen je format tekmovanja za letošnjo prvenstvo v kategoriji članice. Tokrat bodo v državnem prvenstvu igrale le 3 domače ekipe (HK SŽ Olimpija, HDK Maribor ter HK Triglav). Ekipe se bodo pomerile v klasičnem 4-krožnem ligaškem sistemu. Vsaka ekipa bo…

V Ljubljano prihaja Turku

Danes bo v Hali Tivoli prva zgodovinska tekma Champions Hockey League v Sloveniji! Vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima, Petrola, na blagajni pred Halo Tivoli in https://bit.ly/3QkNXe4  Na Finskem smo odigrali zelo zrelo, ko smo praktično prebijali led v ligi prvakov. Držali smo se svoje igre, zato…

Slovenija: neverjetne naravne danosti za nepozabna aktivna doživetja na prostem

Slovenija je edina država v Evropi, kjer se stikajo 4 geografski svetovi. To se odraža v izjemnih naravnih lepotah: imamo gore, hribovja, obalo, jezera in celo jame. Ravno tej osupljivi raznolikosti pa se lahko zahvalimo, da je Slovenija pravi mali…

Popust za ZELENO DRUŽINO

Super je biti del naše velike ljubljanske zelene družine! Imetniki sezonskih vstopnic pri NK Olimpija in KK Olimpija imate 10 % popusta na dnevne vstopnice vseh naših tekem. Popust lahko uveljavljate z dokazilom na blagajni pred Halo Tivoli. Tudi imetniki…

Wolfsburg (pre)močan tekmec

Naši hokejisti so v drugem krogu lige prvakov gostovali v Wolfsburgu, kjer so morali priznati premoč ekipi Grizzlys Wolfsburg. Nemci so v domači dvorani slavili s 7:2. S svojo predstavo v Turkuju, kjer so se morali finski podprvaki namučiti za…

Odličen krstni nastop zmajev v ligi prvakov

Čeprav so zaključili s tesnim porazom, so naši fantje v krstnem nastopu v Champions Hockey League dokazali, da se lahko kosajo prav z vsakim hokejskim moštvom, tudi z 11-kratnim finskim prvakom. Ne pozabimo, da so Finci res hokejski narod, aktualni…

Zmaji odpotovali na CHL gostovanje na Finsko in v Nemčijo

Naša članska ekipa je danes zgodaj zjutraj odpotovala na gostovanje v Champions Hockey League oz. Hokejski ligi prvakov na Finsko in v Nemčijo. Jutri naše fante čaka prva tekma v tem tekmovanju proti moštvu TPS Turku, v nedeljo, 4. septembra,…

Člani 30.8.2022 Pripravljalna tekma HK SŽ Olimpija – EC KAC 2:4, video posnetek celotne tekme

 

Člani 30.8.2022 Pripravljalna tekma HK SŽ Olimpija – EC KAC 2:4

Člani Prijateljska 27.8.2012 HK SŽ Olimpija – Hydro Fehervar AV19 4:2, video posnetek celotne tekme

 

Člani Prijateljska 27.8.2012 HK SŽ Olimpija – Hydro Fehervar AV19 4:2

Še en teden do začetka lige prvakov

Še dober teden loči naše fante od zgodovinskega prvega nastopa v Champions Hockey League. Liga prvakov pomeni veliko dela za fante na ledu in veliko novih zadolžitev v pisarni. Na današnji novinarski konferenci smo medijem predstavili, kaj za naš klub…

Najavljeno je letošnje IHL U-19 tekmovanje

Objavljen je format tekmovanja za letošnjo prvenstvo v kategoriji U-19. V tekmovanju bo nastopalo 8 ekip. 6 slovenskih (v letošnji sezoni ne bo ekip z Bleda) ter Team Beograd in Team Zagreb. Ekipe se bodo v rednem delu pomerile v…

Zmaji ta konec tedna na Landshuter Brauhaus Cup

Naša članska ekipa se ta konec tedna mudi v Nemčiji, kjer se udeležuje pripravljalnega turnirja Landshuter Brauhaus Cup. Palice bodo prekrižali z Augsburger Panther (DEL), EV Landshut ali Ravensburg Towerstars (oba DEL 2). »Turnir v Nemčiji s težkimi nasprotniki prihaja…

Najavljeno je letošnje IHL U-17 tekmovanje

Objavljen je format tekmovanja za letošnjo prvenstvo v kategoriji U-17. V tekmovanju bo nastopalo 8 slovenskih ekip. Redni del prvenstva se bo odigral v dveh delih. V prvem delu bo 8 ekip odigralo po dve tekmi z vsako drugo ekipo.…

Najavljeno je letošnje IHL U-15 tekmovanje

Objavljen je format tekmovanja za letošnjo prvenstvo v kategoriji U-15. V tekmovanju bo nastopalo 10 ekip, 8 slovenskih in 2 tuje. V primerjavi s prejšnjo sezono, bo ekipo EC VSV zamenjala ekipa Team Beograd. Bistvenih sprememb v pravilih tekmovanja, v…

Najavljeno je letošnje IHL U-13 tekmovanje

Objavljen je format tekmovanja za letošnjo prvenstvo v kategoriji U-13. V tekmovanju bo nastopalo 10 ekip, 7 slovenskih in 3 tuje. Med slovenskimi bo v letošnji sezoni manjkal HDD Bled, med tujimi, pa se bo ekipama EC KAC in EC…

Člani Pripravljalna tekma 13.8.2022 HK SŽ Olimpija – MAC 9:1

Pred ekipo prvi pripravljalni tekmi

Priprave naše ekipe na novo sezono so v polnem teku, v tretjem pripravljalnem tednu naše fante čakata prvi tekmi, in sicer: v četrtek, 11. avgusta, ob 19.00 gostujejo pri ekipi Steinbach Black Wings Linz; v soboto, 13. avgusta, ob 19.00…

Obvestilo igralcem z dopolnjenim 14 letom

Igralce, ki so oz. ki bodo v letošnji sezoni dopolnili 14 let obveščamo, da je eden izmed predpogojev pridobitve pravice nastopanja na uradnih tekmah državnega prvenstva, uspešno opravljeno protidopinško izobraževanje ADEL. Izobraževanje lahko igralci opravijo na portalu https://www.sloado.si/kategorija/za-sportnike-adel. Ko je…

Iščemo prostovoljce

K sodelovanju vabimo prostovoljce (dekleta in fante), ki imate radi hokej, si želite spoznati delovanje športnega kluba, pomagati pri organizaciji in izvedbi tekem ter tako pomagati našim zeleno-belim junakom. Prostovoljci so pomemben del vsakega velikega športnega društva. Letošnja sezona bo…

Izjava Mitja Šivic po prvem treningu 25.7.2022

Člani prvi trening 25.7.2022

Članska ekipa je začela s pripravami na novo sezono

Danes se je v Hali Tivoli zbrala članska ekipa in začela s pripravami na novo sezono. Po uvodnem sestanku in testiranjih so fantje že opravili tudi prvi trening na ledu. ”Vemo, kaj nas čaka. Vsak avgust je težak in tempo…

V članski ekipi prihaja tudi pet mladih igralcev

Članski ekipi se bodo pridružili tudi mladi in talentirani igralci Žiga Mehle, Tian Hebar, Miha Beričič, Urban Podrekar in Gregor Žeželj, ki je v pretekli sezoni že igral tudi v ICEHL in ostaja v članski ekipi. »Žiga Mehle dokazuje, da…

Ekipi HK SŽ Olimpija se bo pridružil Joseph Garreffa

Ekipi HK SŽ Olimpija se bo v sezoni 2022/23 pridružil tudi mladi kanadski napadalec Joseph Garreffa, ki je pretekli dve sezoni igrali v ECHL. »Joseph Garreffa je mlad in ekstremno hiter, eksploziven, ofenzivno usmerjen igralec, hkrati pa je lačen golov in…

Aleš Mušič se poslavlja od HK SŽ Olimpija

Aleš Mušič, dolgoletni igralec in kapetan Olimpije, dvakratni olimpijec ter udeleženec več svetovnih prvenstev, se po štirih sezonah v dresu HK SŽ Olimpija poslavlja od našega kluba. Miha Butara, predsednik HK SŽ Olimpija: ”Alešu se iskreno zahvaljujemo za vse štiri…

V prodaji so vstopnice za domače tekme CHL

Naši fantje s tekmovanjem v Champions Hockey League začenjajo 2. septembra z gostovanjem na Finskem pri TPS Turku in nadaljujejo dva dni kasneje v Wolfsburgu. Prva domača tekma je 8. septembra, ko v Hali Tivoli gostuje TPS Turku, ki slovi…

Gregor Sobočan bo skrbel za fizično pripravo vseh selekcij

Dobra fizična priprava je za hokejiste zelo pomembna, predstavlja osnovo hokejista, pomembna je tako med mlajšimi selekcijami kot v članski ekipi. Zato smo se v klubu odločili, da tudi na tem področju naredimo korak naprej. Za fizično pripravljenost članske ekipe…

In memoriam: Matjaž Ferkov

V klubu nas je pretresla vest o nenadni smrti Matjaža Ferkova, člana Upravnega odbora HK SŽ Olimpija in nekdanjega hokejista. Matjaž Ferkov je prve hokejske korake naredil pri Olimpiji, bil kratek čas del profesionalne ekipe, kasneje je bil tudi član…

Znan je razpored tekem lige ICE

Še natanko 70 dni je do začetka lige ICE in znan je razpored tekem. Za uvod v novo sezono lige ICE se bodo naši hokejisti 16. septembra v Hali Tivoli pomerili z iClinic Bratislava Capitals, s katero v lanski sezoni niso…

Anže Ropret je novi trener mlajših selekcij

Napadalec Anže Ropret se poslavlja od profesionalnega igranja hokeja, a ostaja v HK SŽ Olimpija kot del trenerske ekipe mlajših selekcij. ”Anže Ropret se je odločil, da bo zaključil svojo igralsko kariero in ker v klubu cenimo njegov pečat, ki…

Sklic 3. dopisne skupščine Hokejskega Kluba Olimpija

Skladno z 21. členom Statuta HK Olimpija in zapisnikom 17. dopisne seje Upravnega odbora, Upravni odbor HK Olimpija SKLICUJE 3. dopisno sejo skupščine HOKEJSKEGA KLUBA OLIMPIJA ki bo potekala v času od 17. 6. do 28. 6. 2022 do 13…

Seznam pripravljalnih tekem

Pred začetkom sezone naše fante čaka tudi nekaj pripravljalnih tekem, prva bo že 11. avgusta pri našem tekmecu iz liga ICE v Linzu. Sledilo bo gostovanje madžarskega moštva MAC v Ljubljani, pa pot v Nemčijo na Landshuter Brauhaus Cup, kjer…

Nova okrepitev je Chris Dodero

Nova okrepitev naše ekipe v prihodnji sezoni je ameriški napadalec Chris Dodero, ki je zadnjih pet let igral v ekipi American International College v NCAA. Tam je bil soigralec slovenskega reprezentanta Luke Mavra. »Chris Dodero bi lahko s svojimi številkami iz…

HK SŽ Olimpija polnopravna članica lige ICE

Na skupščini lige ICE, ki je potekala v začetku meseca v Salzburgu, so klubi potrdili vodstvo lige in obravnavali več ostalih za klube pomembnih zadev. Predstavniki klubov so potrdili, da bo predsednik lige Jochen Pildner-Steinburg  skupaj s svojimi podpredsedniki Karl…

Nova okrepitev je Carl Neill

Ekipo HK SŽ Olimpija bo v prihodnji sezoni okrepil kanadski branilec Carl Neill, ki je preteklo sezono začel pri moštvu Laval Rocket v American Hockey League in zaključil pri Kölner Haie v DEL. »Prva stvar, ki jo vidiš pri Carlu…

Znan je razpored tekem v CHL

Po tem ko je konec maja v Tamepereju žreb določil, da bo naš klub igral v Champions Hockey League (CHL) v skupini B, so iz lige sporočili razpored tekem. Zmaji bodo najprej odpotovali na Finsko k TPS Turku, kjer bodo…

V zeleno-beli dres se vrača Marc-Olivier Vallerand!

Naši ekipi v prihodnji sezoni pridružil kanadski napadalec Marc-Olivier Vallerand, ki v Ljubljano prihaja iz britanskega Sheffielda. Marco je bil član naše ekipe že lani kot posojeni igralec v času covid-19, njegova pomoč pri odločilnih bojih in osvojitvi naslova Alpske…

HK SŽ Olimpija dobila nasprotnike v CHL

Danes je v Tampereju na Finskem potekal žreb tekmovalnih skupin Champions Hockey League, v katerem je prvič sodelovala tudi HK SŽ Olimpija, ki je v začetku maja dobila posebno povabilo v to tekmovanje. CHL je ekipe glede na svoja merila…

Žreb skupin rednega dela CHL

Po tem ko se je popolnil seznam klubov, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v Champions Hockey League, smo v pričakovanju žreba skupin rednega dela CHL. Ta bo v sredo, 25. maja, ob 16:00, možno ga bo spremljati v živo…

Priprave na novo sezono

V HK SŽ Olimpija intenzivno sestavljamo ekipo, priprave na novo sezono pa so se že pričele. V tem tednu smo sodelovanje za prihodnjo sezono potrdili s kapetanom Žigo Pancetom, napadalcem Nikom Simšičem in vratarjem Žanom Usom, ekipi pa se pridružuje…

HK SŽ Olimpija se bo v sezoni 2022/23 pridružila CHL

Z velikim veseljem in ponosom sporočamo odlično novico in še en zgodovinski trenutek našega kluba: HK SŽ Olimpija se bo kot prvi slovenski klub v sezoni 2022/23 pridružila Hokejski ligi prvakov oz. Champions Hockey League (CHL)! Ta se je z…

Funkcijo direktorja HK SŽ Olimpija prevzema Anže Ulčar

S 1. junijem vodenje HK SŽ Olimpija prevzema Anže Ulčar, ki bo na mestu direktorja nasledil Jožeta Kovača. Anže Ulčar je univerzitetni diplomirani komunikolog z bogatimi in raznolikimi vodstvenimi izkušnjami v gospodarstvu, predvsem na področju marketinga, prodaje in komuniciranja. Preteklo…

Nadaljevanje treningov po praznikih

S petkom, 22.4.2022 zaključujemo posezonske suhe treninge in sezono 2021/22. Zaradi zasedenosti dvorane Tivoli, se treningi začnejo v ponedeljek, 9.5.2022. Spiski igralcev in trenerjev selekcij za novo sezono, bodo pravočasno objavljeni na spletni strani. Trenerji bodo igralce obveščali tudi prek…

Zaključen je turnir U-11 v Zalogu

Pretekli vikend se je končal tradicionalni turnir selekcij u-11 v zalogu. Nastopilo je 9 ekip iz Slovenije, Hrvaške, Srbije ter Avstrije. Med njimi so bili seveda tudi naši mladi zmaji. Ekipo je na turnirju vodil trener Aljaž Novak. Turnir je…

Mladinci so osvojili naslov državnih prvakov

Končano je mladinsko prvenstvo U-19 za letošnje sezono. V finalu smo spremljali klasičen večni derbi med ekipama Jesenic in naše Olimpije. To sta bili tudi najboljši ekipi letošnjega državnega prvenstva, tako da je bil zaključek kar pravi. Za nameček se…

U-11 Turnir Zalog 2022 (15.4 – 17.4.2022)

U-13 podeliitev medalj sezona 2021/22

Članice podelitev medalj sezona 2021/22

U-19 DP 14.4.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 5:2

U-19 DP 14.4.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 5:2, video posnetek celotne tekme

 

Ekipa U-13 se zadovoljna vrača s turnirja na Češkem

Ta konec tedna je naša ekipa U13 sodelovala na turnirju Spring Cup 2022 na Češkem. Poleg našega kluba je na turnirju sodelovalo tudi pet najboljših čeških U13 ekip – Slavija Praga, Vitkovice, Chomutov, Bukac school, HC Strelci. “Na turnir je…

U-13 8.-10.4.2022 Turnir Jindrchuv Hradec

Najmlajši hokejisti so s turnirjem v Tivoliju zaključili uradni del sezone

V soboto 9. aprila je v Tivoliju potekal še zadnji turnir naših najmljaših hokejistov, ki je potekal pod okriljem HZS. Tokrat so v Tivoli prispele še ekipe iz Celja, Jesenic in Zaloga. Gre za netekmovalni turnir, kjer rezultati niso bili…

U-19 DP 10.4.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:3, video posnetek celotne tekme

Dečki so na koncu osvojili drugo mesto

Končano je letošnje tekmovanje IHL lige v kategoriji u-15. V finalnem obračunu sta nastopili ekipi HD Hidria Jesenice in HK SŽ Olimpije. Kljub temu, da je v prvenstvu nastopilo nekaj dobrih ekip, sta na koncu vseeno v finalu zasluženo nastopili…

U-10 Turnir HZS 9.4.2022, Hala Tivoli, ekipa U-10

U-15 IHL 7.4.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 3:2

U-15 IHL 7.4.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 3:2, video posnetek celotne tekme

U-19 DP 7.4.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 4:5, video posnetek celotne tekme

U-19 DP 31.3.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 3:1

Člani DP 5.4.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 10:1

 

Vabilo na turnir v Avstriji za letnike 2006,2007 in 2008 med 22. in 24. aprilom – ODPOVEDANO

Zaradi premajhnega števila prijav je spodaj navedeni turnir odpovedan!           HK SŽ Olimpija vabi ekipo U-16 (letnik 2006, 2007 in 2008 ) na mini turnerjo v Avstrijo, ki bo med 22. – 24.4.2022 Igrali bomo 2…

Risinje so zbrane pred prihajajočim svetovnim prvenstvom

Po končanem državnem prvenstvu, je na vrsti svetovno prvenstvo za članice. Seveda je v ekipo Risinj vpoklicanih kar nekaj naših igralk, kar se nenazadnje za zaporedne državne prvakinje tudi spodobi. Risinje bodo v naslednjem tednu nastopile na Poljskem, kjer bodo…

Ekipi U-10 sta se zadovoljni vrnili s turnirja v Grazu

V soboto smo se odpravili na 2-dnevni mednarodni turnir U-10 v Graz. Prijavili smo se z dvema ekipama in igrali v družbi 16 klubov kot so: EC VSV, EC KAC, EC STEEL WINGS LINZ, EAC VIENNA CAPITALS, GRAZ 99ERS JUNIORS,…

Hokej šola, Zmajčki-Malčki, Turnir Graz april 2022, ekipi u-10

Finale državnega prvenstva

V torek, 5. aprila, ob 18.00 bo v Hali Tivoli zadnja tekma v tej izjemni sezoni in še zadnja priložnost, da zaploskamo našim članom in našemu podmladku. – Na tekmi bo možen nakup navijaških izdelkov (plačilo je možno le z…

U-19 DP 3.4.2022 HD Hidria Jesenice – HK SŽ Olimpija 4:2, video posnetek celotne tekme

U-15 IHL 3.4.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 7:8, video posnetek celotne tekme

Zmaji s 7:0 porazili orle v Kranju

Začel se je finale državnega prvenstva, kjer se za naslov prvaka borita HK SŽ Olimpija in HK Triglav Kranj. Na prvi finalni tekmi so bili s 7:0 boljši zmaji. Prva tekma je bila v Kranju, saj so bili orli po…

Člani DP 2.4.2022 HK Triglav – HK SŽ Olimpija 0:7, video posnetek celotne tekme

Začenja se finale državnega prvenstva

Pred našo ekipo je še sklepno dejanje sezone – finale državnega prvenstva, v katerem se bo HK SŽ Olimpija pomerila s HK Triglav Kranj. Prva tekma je danes ob 20.00 v Kranju, saj so bili Kranjčani po rednem delu višje uvrščeno…

U-19 DP 31.3.2022 HK SŽ Olimpija – HD Hidria Jesenice 3:1, video posnetek celotne tekme

 

Ekipa dečkov se je uvrstila v finale

Svoj polfinalni dvoboj so zaključili tudi naši dečki (u-15) in to uspešno. Z 2:1 v zmagah so premagali večnega rivala, ekipo KAC. Naši mladi zmaji so ekipo KAC dvakrat premagali že v rednem delu prvenstva, tako da je uvrstitev v…

U-15 IHL 29.3.2022 HK SŽ Olimpija – EC KAC 6:0, video posnetek celotne tekme

Vabilo za prijavo na turnir Spring Cup 2022, Jindrichuv Gradec, 9-10.4.2022 za letnik 2009 in mlajše – PRIJAVE ZAPRTE

HK SŽ Olimpija vabi ekipo U-13 (letnik 2009 in mlajše) na turnir Spring Cup 2022, Jindrichuv Gradec, 9-10.4.2022. Nastopajo (Slavija Praga, Vitkovice, Chomutov, Bukac school, HC Strelci). Cena turnirja je 200,00 eur po osebi. Cena vsebuje prevoz, spanje in prehrano…

Najava turnirjev za mlajše selekcije po koncu sezone – POPRAVEK!

Selekcija 2009 in mlajši bo nastopila na turnirju Spring Cup 2022, Jindrichuv Gradec, 9-10.4.2022. Nastopajo (Slavija Praga, Vitkovice, Chomutov, Bukac school, HC Strelci). Spisek igralcev bosta določila trenerja. Cena turnirja je 200,00 eur po osebi. Cena vsebuje prevoz, spanje in…

Kadetom na žalost uvrstitev v finale ni bila usojena

Končala se je polfinalna serija naših kadetov, na žalost neuspešno. V polfinalu so se naši pomerili z ekipo HKMK Bled. Ekipa HKMK Bled se je v polfinale uvrstila z zmago nad ekipo Triglava. Glede na to, da je ekipa HKMK…

U-17 IHL 23.3.2022 HKMK Bled – HK SŽ Olimpija 2:1 (OT)

U-17 IHL 19.3.2022 HK SŽ Olimpija – HKMK Bled 1:2 (OT)

U-17 IHL 16.3.2022 HKMK Bled – HK SŽ Olimpija 1:6

Mladinci so se uvrstili v veliki finale

Pred dnevi se je končala polfinalna serija letošnjega državnega prvenstva za naše mladince. Naši mladi zmaji so se z rezultatom 3:0 v zmagah proti ekipi HK Triglav uvrstili v finale. Glede na rezultate letošnjega prvenstva je bila za nas ta…

U-17 IHL 23.3.2022 HKMK Bled – HK SŽ Olimpija 2:1 (OT), video posnetek celotne tekme

Zmajem ni uspel preboj v polfinale lige ICE

Po tem, ko so jih že mnogi odpisali v četrtfinalni seriji, v kateri so zaostajali s 3:1 v zmagah, so zmaji izenačili in na koncu izgubili na sedmi, odločilni tekmi v Beljaku. Tako so zaključili z izjemno premierno sezono v…

U-15 IHL 22.3.2022 HK SŽ Olimpija – EC KAC 2:3

U-19 DP 21.3.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 3:1, video posnetek celotne tekme

Obvestilo za udeležence gostovanja v Beljaku

Odhod iz Ljubljane (Tivoli): 16.15 Kratek postanek na OMV Radovljica Tekma: 19.15 Vstopnice za ogled tekme boste prejeli v Beljaku. Pozor: Vse, ki ne boste koristili avtobusnega prevoza, vljudno prosimo, da nam to predhodno sporočite na e-pošto: [email protected] Navedite število…

Članice so osvojile naslov državnih prvakinj

V nedeljo 20. marca so naše članice odigrale zadnjo tekmo letošnjega IHL prvenstva. Točkovno gledano so sicer naslov državnih prvakinj osvojile že pred to zadnjo tekmo, je pa ta zadnja tekmo naslov državnih prvakinj (ter naslov IHL prvenstva ) samo…

O napredovanju v polfinale bo odločala sedma tekma

Naši hokejisti SŽ Olimpije so v šesti tekmi četrtfinala lige ICE po podaljšku premagali ekipo Beljaka s 3:2 (2:0, 0:1, 0:1; 1:0) in izid v zmagah izenačili na 3:3. odločilna tekma bo v torek v Beljaku. Po tem ko so…

U-17 IHL 19.3.2022 HK SŽ Olimpija – HKMK Bled 1:2 (OT)

Zmaga v Beljaku za nadaljevanje serije v Ljubljani

Zmaji so v peti četrtfinalni tekmi lige ICE v Beljaku premagali svojega četrtfinalnega nasprotnika z 8:6 (4:3, 2:1, 2:2), znižali v zmagah na 2:3 in serijo preselili v Ljubljano. V nedeljo ob 17.30 sledi nova tekma v Hali Tivoli. Zeleno-beli…

Članice IHL 13.3.2022 HK SŽ Olimpija – HDK Maribor 5:3

U-19 DP 17.3.2022 HK Triglav – HK SŽ Olimpija, 0:3, video posnetek celotne tekme

U-17 IHL 16.3.2022 HKMK Bled – HK SŽ Olimpija 1:6, video posnetek celotne tekme

Četrtfinale se v petek nadaljuje v Beljaku

Zmaji so se po porazu na četrti četrtfinalni tekmi znašli v situaciji, ko si ne smejo privoščiti nobene napake več. Beljak je namreč povedel s 3:1 v zmagah, serija pa se v petek, 18. marca, nadaljuje v Beljaku. Četrti medsebojni…

Članice sezona 2021/22

U-13 IHL 15.3.2022 EC VSV – HK SŽ Olimpija 2:5

Mlajši dečki se niso uvrstili v polfinale

V torek 15. marca je bila na sporedu tretja – odločilna tekma naših mladih dečkov v četrtfinalnem dvoboju z ekipo EC VSV. Na prejšnjih dveh tekmah smo videli izenačen dvoboj, v katerem so bili naši morebiti celo boljši nasprotnik z…

Obvestilo za obiskovalce današnje tekme

Četrtfinale Iige ICE se nadaljuje v Ljubljani, v naši domači Halo Tivoli. Ob tem še nekaj obvestil: – V dvorano pridite pravočasno, saj bodo navijači izvedli koreografijo. – Na tribuni VZHOD bodo naprodaj navijaški izdelki HK SŽ Olimpija (plačilo možno…

Beljak izkoristili prednost domačega terena

Naši hokejisti so se po gostovanju v Beljaku znašli v zaostanku v seriji, kjer je z dvema zmagama povedel Beljak. Zeleno-beli so povedli, vmes dvakrat vodili z dvema goloma razlike, a na koncu izgubili z 8:5. Povedli so gostje z…

U-19 DP 13.3.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 2:1 (OT), video posnetek celotne tekme

U-17 IHL 12.3.2022 HK SŽ Olimpija – HKMK Bled 0:5, video posnetek celotne tekme

 

Beljak izenačil v seriji

Tudi v dvorani Tivoli se je začela težko pričakovana končnica. Tudi tokrat – kot v Beljaku – je slavilo gostujoče moštvo, niz v seriji pa je tako izenačen na 1:1, tokrat je bilo 3:4 v korist Beljaka. Zmaji so začeli…

Obvestilo za obiskovalce današnje tekme

Četrtfinale Iige ICE se končno seli v Ljubljano, v našo domačo Halo Tivoli. Ob tem še nekaj obvestil: – Na tribuni VZHOD bodo naprodaj navijaški izdelki HK SŽ Olimpija (plačilo možno le z gotovino!). – Začetni met bo izvedel kapetan NK…

Ekipa U-15 se je uvrstila v polfinale

Ekipa dečkov je te dni odigrala četrtfinalni dvoboj v IHL tekmovanju. Kot drugo uvrščeni ekipo rednega dela, ji je kot nasprotnik pripadla ekipa Slavije. Ekipa Slavije je sicer v pred-končnici izločila ekipo HDD Bled, a v mestnem dvoboju so vseeno…

Navodila mlajših igralcem za ogled članskih tekem v končnici

Vse klubske mlajše selekcije vabljene na ogled tekem četrtfinala lige ICE, vsi naši člani so že pred sezono prejeli sezonske vstopnice za ogled tekem članske ekipe. Selekcije ekip od Hokej šole do U19 se zberejo pred Službenim vhodom in se v spremstvu…

Odličen začetek četrtfinalne serije

Naši hokejisti so v Beljaku zmagali s 6:4 in vodijo z 1:0 v zmagah. Naslednja tekma bo v petek v Ljubljani.   Zmaji so na najboljši možen način začeli končnico lige ICE – z zmago v gosteh pri drugouvrščeni ekipi…

Na voljo so vstopnice za četrtfinale ICEHL

Še en teden nas loči do prve domače tekme v četrtfinalu ICEHL in vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima in https://bit.ly/3HEO4wj Za vas smo pripravili: PAKET ČETRTFINALE, ki zajema vse (do 3) domače tekme v Hali Tivoli DRUŽINSKI…

Mlajši dečki so v četrtfinalni seriji izenačili na 1:1

Mlajši dečki so že zakorakali v končnico letošnjega IHL prvenstva. Spomnimo, da je Olimpija po rednem delu zasedla 5. mesto, kar pomeni, da se v četrtfinalnem obračunu meri z ekipo Beljaka, ki je redni del prvenstva končala na 4. mestu.…

V sredo začetek četrtfinala lige ICE

Naši hokejisti v sredo, 9. marca, začenjajo s četrtfinalnimi boji v ligi ICEHL, kjer bo tekmec beljaški VSV. Prva tekma bo v Beljaku, prva domača tekma pa v petek ob 19.45 v Hali Tivoli. Vse skupaj se je začelo pred…

Članice IHL 6.3.2022 HDK Maribor – HK SŽ Olimpija 3:4