skip to Main Content

Članska ekipa je v državnem prvenstvu v sezoni 2022/23 vstopila v tekmovanje v polfinalu

DP člani končnica 2022/23

DP člani končnica 2022/23

DP člani končnica 2022/23

DP člani končnica 2022/23

DP člani končnica 2022/23

DP člani končnica 2022/23

19. Mednarodna poletna liga Bled

Letos se po enoletnem premoru ponovno udeležujemo Mednarodne poletne lige Bled, ki je že tradicionalni uvod v novo hokejsko sezono. Letošnji turnir bo potekal v Ledeni dvorani Bled 25. in 26. avgusta 2023. V petek zvečer bo na Bledu tudi…

Zmaji so državni prvaki!

Zaključeno je državno prvenstvo, zmaga in pokal pa sta ostala v Ljubljani. Zmaji so na dveh tekmah zabeležili dve suvereni zmagi in upravičeno – drugič zapored – dvignili pokal Prvo tekmo v Ljubljani so zmaji dobili s 4:0, drugo na…

V Halo Tivoli se vrača večni derbi

Naši ekipi v ligi ICE v tej sezoni ne gre in ne gre. Tudi pretekli konec tedna ni šlo tako, kot smo si vsi želeli, ostali smo brez točk na domačih tekmah. Danes smo z mislimi že pri finalu državega…

Na skupščini HK Olimpija nov mandat Mihi Butari

Danes je potekala 20. redna skupščina HK SŽ Olimpija, na kateri so potekale volitve predsednika in organov HK Olimpija. Člani so nov štiriletni mandat soglasno podelili dosedanjemu predsedniku g. Mihi Butari. Člani so izvolili tudi nov upravni odbor, ki ga sestavljajo: Miha Butara,…

Želimo vam vesele praznike in srečno novo leto

Vsem želimo lepe praznike in vse dobro v novem letu. Sponzorjem, podpornikom, partnerjem, obiskovalcem, navijačem in prostovoljcem se zahvaljujemo za podporo v dobrem in slabem, pri zmagah in porazih. Verjamemo, da nam bo skupaj uspelo.

Podarite del dohodnine HK SŽ Olimpija

Vsak davčni zavezanec rezident lahko nameni do 1,0 % dohodnine tudi za financiranje športnih društev, ki imajo status društva v javnem interesu. Takšna donacija za vas ne predstavlja nobenega stroška, saj gre za dohodnino, ki jo sicer plačate državi. Če…

Poslovil se je Janko Popovič

Poslovil se je Janko Popovič, ki je bil celo življenje vpet v hokej na ledu. Bil je predsednik Hokejske zveze Slovenije, član predsedstva Hokejske zveze Jugoslavije, častni predsednik Hokejske zveze Slovenije in med leti 1980 in 1991 tudi predsednik Olimpije.…

Duševno zdravje pri športnikih

V sodobnem športu, kjer vsaka poteza odloča o športnikovi prihodnosti, finančnem položaju, ugledu in popularnosti, mnogi mislijo, da prostora za šibkost, naj bo telesna ali duševna, ni. Duševne težave v športu so precej pogostejše, kot si morda mislimo, ko športnike vidimo…

Pokal Slovenije je ostal v Ljubljani

Na finalni tekmi Pokala Slovenije na Jesenicah so slavili zmaji, ki so bili s 2:4 boljši od železarjev in pokal pripeljali v Ljubljano. Zmaji so v uvodnem delu tekme poskrbeli za tesno vodstvo, v prvi tretjini jih je v vodstvo…

Finale Pokala Slovenije

Danes bo na Jesenicah finale tekmovanja za Pokal Slovenije, na njem pa se bodo zmaji pomerili z železarji. To bo prvi derbi v tej sezoni in hkrati tudi prvi za eno izmed lovorik. Tekma bo ob 19.00 v dvorani Podmežakla,…

Aleš Mušič zaključuje profesionalno kariero

Legendarni Aleš Mušič zaključuje svojo izjemno športno kariero, večino jo je preživel v dresih Olimpije, nazadnje za HK SŽ Olimpija, bil tudi kapetan moštva. S svojo zmagovalno miselnostjo je znal dvigniti soigralce v ključnih trenutkih. Barve Slovenije zastopal na številnih svetovnih…

Popust za ZELENO DRUŽINO

Super je biti del naše velike ljubljanske zelene družine! Imetniki sezonskih vstopnic pri NK Olimpija in KK Olimpija imate 10 % popusta na dnevne vstopnice vseh naših tekem. Popust lahko uveljavljate z dokazilom na blagajni pred Halo Tivoli. Tudi imetniki…

Še en teden do začetka lige prvakov

Še dober teden loči naše fante od zgodovinskega prvega nastopa v Champions Hockey League. Liga prvakov pomeni veliko dela za fante na ledu in veliko novih zadolžitev v pisarni. Na današnji novinarski konferenci smo medijem predstavili, kaj za naš klub…

Zmaji ta konec tedna na Landshuter Brauhaus Cup

Naša članska ekipa se ta konec tedna mudi v Nemčiji, kjer se udeležuje pripravljalnega turnirja Landshuter Brauhaus Cup. Palice bodo prekrižali z Augsburger Panther (DEL), EV Landshut ali Ravensburg Towerstars (oba DEL 2). »Turnir v Nemčiji s težkimi nasprotniki prihaja…

Pred ekipo prvi pripravljalni tekmi

Priprave naše ekipe na novo sezono so v polnem teku, v tretjem pripravljalnem tednu naše fante čakata prvi tekmi, in sicer: v četrtek, 11. avgusta, ob 19.00 gostujejo pri ekipi Steinbach Black Wings Linz; v soboto, 13. avgusta, ob 19.00…

Iščemo prostovoljce

K sodelovanju vabimo prostovoljce (dekleta in fante), ki imate radi hokej, si želite spoznati delovanje športnega kluba, pomagati pri organizaciji in izvedbi tekem ter tako pomagati našim zeleno-belim junakom. Prostovoljci so pomemben del vsakega velikega športnega društva. Letošnja sezona bo…

Članska ekipa je začela s pripravami na novo sezono

Danes se je v Hali Tivoli zbrala članska ekipa in začela s pripravami na novo sezono. Po uvodnem sestanku in testiranjih so fantje že opravili tudi prvi trening na ledu. ”Vemo, kaj nas čaka. Vsak avgust je težak in tempo…

V članski ekipi prihaja tudi pet mladih igralcev

Članski ekipi se bodo pridružili tudi mladi in talentirani igralci Žiga Mehle, Tian Hebar, Miha Beričič, Urban Podrekar in Gregor Žeželj, ki je v pretekli sezoni že igral tudi v ICEHL in ostaja v članski ekipi. »Žiga Mehle dokazuje, da…

Ekipi HK SŽ Olimpija se bo pridružil Joseph Garreffa

Ekipi HK SŽ Olimpija se bo v sezoni 2022/23 pridružil tudi mladi kanadski napadalec Joseph Garreffa, ki je pretekli dve sezoni igrali v ECHL. »Joseph Garreffa je mlad in ekstremno hiter, eksploziven, ofenzivno usmerjen igralec, hkrati pa je lačen golov in…

Gregor Sobočan bo skrbel za fizično pripravo vseh selekcij

Dobra fizična priprava je za hokejiste zelo pomembna, predstavlja osnovo hokejista, pomembna je tako med mlajšimi selekcijami kot v članski ekipi. Zato smo se v klubu odločili, da tudi na tem področju naredimo korak naprej. Za fizično pripravljenost članske ekipe…

Seznam pripravljalnih tekem

Pred začetkom sezone naše fante čaka tudi nekaj pripravljalnih tekem, prva bo že 11. avgusta pri našem tekmecu iz liga ICE v Linzu. Sledilo bo gostovanje madžarskega moštva MAC v Ljubljani, pa pot v Nemčijo na Landshuter Brauhaus Cup, kjer…

Nova okrepitev je Chris Dodero

Nova okrepitev naše ekipe v prihodnji sezoni je ameriški napadalec Chris Dodero, ki je zadnjih pet let igral v ekipi American International College v NCAA. Tam je bil soigralec slovenskega reprezentanta Luke Mavra. »Chris Dodero bi lahko s svojimi številkami iz…

Nova okrepitev je Carl Neill

Ekipo HK SŽ Olimpija bo v prihodnji sezoni okrepil kanadski branilec Carl Neill, ki je preteklo sezono začel pri moštvu Laval Rocket v American Hockey League in zaključil pri Kölner Haie v DEL. »Prva stvar, ki jo vidiš pri Carlu…

V zeleno-beli dres se vrača Marc-Olivier Vallerand!

Naši ekipi v prihodnji sezoni pridružil kanadski napadalec Marc-Olivier Vallerand, ki v Ljubljano prihaja iz britanskega Sheffielda. Marco je bil član naše ekipe že lani kot posojeni igralec v času covid-19, njegova pomoč pri odločilnih bojih in osvojitvi naslova Alpske…

Priprave na novo sezono

V HK SŽ Olimpija intenzivno sestavljamo ekipo, priprave na novo sezono pa so se že pričele. V tem tednu smo sodelovanje za prihodnjo sezono potrdili s kapetanom Žigo Pancetom, napadalcem Nikom Simšičem in vratarjem Žanom Usom, ekipi pa se pridružuje…

Člani DP 13.1.2023 HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija 3:6

Člani DP 10.1.2023 HK SŽ Olimpija – HDD Sij Acroni Jesenice 4:0

Člani DP 21.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 3:1

Člani Pokal Slovenije 28.9.2022 HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:4

Člani prvi trening 25.7.2022

Člani DP 13.1.2023 HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija 3:6, video posnetek celotne tekme

 

Člani DP 10.1.2023 HK SŽ Olimpija – HDD Sij Acroni Jesenice 4:0, video posnetek celotne tekme

Člani DP 21.11.2022 HK SŽ Olimpija – HK Triglav 3:1, video posnetek celotne tekme

Člani Pokal Slovenije 28.9.2022 HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija 2:4, video posnetek celotne tekme

 

Člani Pokal Slovenije 21.9.2022 HK Slavija Junior – HK SŽ Olimpija 0:7, video posnetek celotne tekme

Izjava Mitja Šivic po prvem treningu 25.7.2022

Napadalec

IgralecZadetkiPodajeTočkePlus-minusIzključitvePrejeti streliObranjeni streliOdigrane tekme
ŠKERLEP Gašper00000000
BERIČIČ Miha31440005
ŽEŽELJ Gregor00000000
SIMŠIČ Nik23524005
PANCE Žiga202-12006
PEČNIK Jakob00010001
KOBLAR Gregor31418006
SODJA Jaka22442006
VODLAN Luka00000000
ŠTURM Jaka32554004
GARREFFA Joseph11200004
DODERO Chris22420005
VALLERAND Marc-Olivier10120002
KAPEL Rok22404006
MEHLE Žiga04404005
ZAJC Miha21346005
ČIMŽAR Tadej00010005
KALAN Luka15610006

Vratar

IgralecZadetkiPodajeTočkePlus-minusIzključitvePrejeti streliObranjeni streliOdigrane tekme
KOLIN Luka00000000
MORRONE Anthony0000063596
US Žan0000055526

Branilec

IgralecZadetkiPodajeTočkePlus-minusIzključitvePrejeti streliObranjeni streliOdigrane tekme
KLOFUTAR Tine000025004
ERVING Joona02226006
ČEPON Kristjan13434006
HEBAR Tian00000000
ČEPON Mark04400006
NEILL Carl112-10006
CRNOVIČ Aljoša00010005
STOJAN Nejc01100004
MAGOVAC Aleksandar11240006
PODREKAR Urban00010002

VODSTVO EKIPE

Imeemail
Antti KarhulaGlavni trener
Matic KraljPomočnik glavnega trenerja
Vidmar AndrejTehnični vodja ekipe
Tom CvetkovičKlubski zdravnik
Luka PodgoršekKlubski fizioterapevt
Back To Top