Dečki so v Celju dosegli novo zmago

V nedeljo 28. novembra je bila na sporedu nova tekma v kategoriji dečkov (u-15).

Naši fantje so se odpravili v Celje. Rezultatsko gledano je bila ekipa Olimpije na papirju favorit, vsaj glede na trenutno prvenstveno lestvico. A naši zmaji so na pot odšli v dokaj okrnjeni zasedbi, tako da smo vseeno lahko pričakovali bolj izenačeno tekmo in točno tako je tudi bilo.

Olimpija je v vodstvo prišla že v prvi tretjini. V 8. minuti je bil po strelu Martina Vidmarja pred vrati spreten Oskar Rogl. V 14. minuti pa je po podaju Vala Valentina Kurbosa z močnim strelom domačega vratarja premagal še Tom Smolnikar. Zmaji so na prvi odmor odšli z vodstvom 2:0.

V drugi tretjini so bili domači bolj enakovreden nasprotnik. Imeli o tudi nekaj lepih priložnosti, a tretjino so na koncu z zadetkom Ognena Janeva (po podaji Tomaža Žuna v protinapadu v igri z igralcem manj) dobili naši.

3:0 je bilo previsoko vodstvo, da bi lahko v zadnji tretjini pričakovali preobrat. Naši so tako ohranili pobudo iz prvega dela igre in tekmo mirno pripeljali do konca. Dokončno je bila tekma odločena v 52. minuti, ko je po podaji Toma Smolnikarja četrti gol za zmaje dosegel Val Valentin Kurbos. V zadnjih minutah srečanja pa smo nato videli še nekaj izključitev in zadetkov. Za zmaje je še enkrat zadel Tom Smolnikar, v zadnji minuti pa so svoj častni zadetek dosegli še domači. Končni rezultat je bil 5:1 za Olimpijo.

Naslednja naše dečke čaka v nedeljo 5. decembra, ko v Tivoli prihaja ekipa Slavije.

Video posnetek celotne tekme je na voljo na tej povezavi.

Sicer lahko celotno dogajanje v kategoriji dečkov spremljate na tej povezavi.