Dečki so odprli prvenstvo z zanesljivo zmago v gosteh

Nedelja 13. september je za selekcijo dečkov prinesla tako zelo težko pričakovan začetek tekmovanja.

Prva na vrsti je bila tekma v Mariboru. Naši fantje so v Maribor odpotovali z dokaj popolno ekipo in že takoj so pokazali, da bodo tudi v letošnji sezoni ciljali na najvišja mesta. Domači igralci so sicer v 5. minuti tekme prvi zadeli in povedli z 1:0. A sledili so trije zaporedni zadetki naših in prva tretjina se je končala z rezultatom 3:1.

Konec upanja za domače je bilo že po nekaj minutah druge tretjine. V 23. minuti je vodstvo naših znašalo že 6:1 in tekma je bila na nek način že odločena. Seveda so se mladi fantje na obeh straneh borili še naprej, a tok dogodkov zmagovalca ni več spremenil. Po koncu druge tretjine je vodstvo naših znašalo že 8:2, rezultat na koncu pa se je ustavil pri številki 12:4.

Na preostalih tekmah je Slavija doma premagala ekipo z Jesenic z 9:6, HKMK Bled je bil boljši od Celja s 14:4, HDD Bled je doma klonil proti novincu letošnjega tekmovanja ekipi Steiermark Academy s 7:2. Še najbolj tesno pa je bilo v Celovcu, kjer je KAC s 4:3 premagal Triglav.

Prvenstvo se za naše dečke nadaljuje v nedeljo 20. septembra, ko bo na vrsti gostovanje v Kranju.

Sicer lahko celotno dogajanje v kategoriji dečkov v letošnji sezoni spremljate na tej povezavi.