Dečki so doma osvojili novo zmago

V nedeljo 19.decembra je bil na sporedu nov obračun v kategoriji dečkov (u-15).

Tokrat so v goste prišli hokejisti iz Beljaka. Tekma je bila zanimiva iz dveh vidikom. Pred tedni so morali naši mladi hokejisti v težki tekmi v Beljaku prepustiti minimalno zmago domačinom. Druga zanimivost pa je bila v tem, da so istočasno z današnjo tekmo, svoj obračun z Beljakom igrali tudi člani.

Tekmo smo torej z zanimanjem pričakovali. Kmalu pa se je pokazalo, da bo zmaga ostala doma v Tivoliju. Naši igralci so že takoj prevzeli pobudo. V 13. minuti so z zadetkoma Iana Petronijevič Lepše in Oskarja Rogla vodili že z 2:0. Takrat so sicer gostje izid znižali na 2:1. A kmalu zatem sta naša dva strelca vsak dodala še po en zadetek. Hkrati pa je zadel tudi Martin Rožič in zmaji so se že na prvi odmor odpravili z visokim vodstvom 5:1.

Podobno igro smo gledali v 2. tretjini, kjer so naši povišali vodstvo na 7:2. Tekma je bila tako praktično odločena že na polovici tekmovalnega časa, smo pa vseeno do konca videli še kar nekaj zadetkov. Nekaj so jih dosegli tudi gostje. Tekma se je končala z rezultatom 10:5 v korist zmajev.

S to zmago je Olimpija na prvenstveni lestvici prevzela vodstvo. A že na drugem mestu je z enakim številom točk ekipa Triglav, ki bo naslednji nasprotnik naših zmajev. Zmaji se bodo lahko na tekmo v miru pripravili, saj se bo tekmovanje nadaljevalo šele 9. januarja.

Nekaj fotografij s tekme si lahko ogledate na tej povezavi.

Video posnetek 1. tretjine tekme si lahko ogledate na tej povezavi.