Članice z zmago nadaljujejo sezono

Sobota 2.12 je po malce daljšem premoru prinesla novo tekmo v Državnem prvenstvu Članic.

Članice so sicer uvodno tekmo odigrale že 14.oktobra (zmaga v Celju z rezultatom 6:3), a nato je sledil premor v okviru katerega se je tudi glavnina Ljubljanskih hokejistk udeležila zbora reprezentance.

V Zalog (kjer ekipa Olimpije gosti domače tekme) so pripotovale igralce ekipe Triglava. V državnem prvenstvu nastopajo le 3 ekipe in ekipa Triglava je eno tekmo že odigrala (poraz proti Celjankam z 11:3).

Ekipa trenerja Francija Ferjaniča je torej v današnji tekmi veljala za favorita. To vlogo so hokejistke Olimpije upravičile. Z 1:0 so Ljubljančanke povedle že v 2.minuti. Nato je sledilo še nekaj zadetkov. Dokončno pa se je tekma prelomila v 8.minuti, ko so igralke Olimpije zadele kar trikrat znotraj ene minute. Prva tretjina se je končala z zanesljivim vodstvom domačih igralk z rezultatom 8:0.

Podobna prevlada se je nadaljevala tudi v naslednjih dveh tretjinah, ko so priložnost dobile tudi mlajše igralke (sledila je tudi menjava v vratih, kjer je priložnost dobila Tjaša Intihar). Vmes so svoj zadetek dosegle tudi igralke Triglava in tekma se je končala s končnim rezultatom 14:1.

V prvenstvu z dvema zmagama vodijo Ljubljanske igralke. Prvenstvo se nadaljuje naslednjo soboto, ko se igralke Olimpije odpravijo v Kranj.

1-0 01:29 Pezdir (Breznik, Pazlar)
2-0 02:41 Pren (Mole)
3-0 05:31 Biščak (Pezdir)
4-0 07:04 Lončar (Pren)
5-0 07:39 Dukarič E.( Pren, Mole)
6-0 07:50 Pren (Dukarič E.)
7:0 11:36 Pezdir (Pren, Lončar)
8:0 18:53 Pazlar