skip to Main Content
Članice DRŽAVNE PRVAKINJE!!!

Državno prvenstvo Članic je tudi uradno končano.

Prvo mesto in naslov državnih prvakinj je osvojila ekipa HK Olimpije!

V bistvu to ni nova novica, saj je bil tak razplet že jasen nekaj krogov pred koncem prvenstva, o čemer smo že poročali v zapisih s posameznih tekem. V prvenstvu Članic se namreč končnica ne igra in končni vrstni red določi redni del prvenstva, kjer je bilo točkovno že pred koncem jasno, da bodo v letošnjem prvenstvu prvo mesto osvojile ravno naše Članice.

Avtor: FB Olimpija Članice

Bežen pogled na rezultate v letošnji sezoni, bi pokazal, da je bil dosežek samoumeven, vendar temu še zdaleč ni bilo tako. Članice Olimpije namreč v državnem prvenstvu nastopajo že vse od sezone 2009/10 in do letošnje sezone se niso uvrstile višje od 3.mesta in v bistvu v nobeni sezoni do sedaj še niso bile resno v igri za osvojitev prvenstva. A trdo in dolgoročno delo je končno obradilo sadove in letos so se Članice pokazale v popolnoma drugačni luči in suvereno, brez poraza (na 9 odigranih tekmah) osvojile naslov.

Avtor: FB Olimpija Članice

V prvenstvu so nastopale 3 slovenske ekipe (Triglav, Maribor in KHL Grič). KHL Grič in Maribor nastopata tudi v mednarodni ligi, zato je bilo prvenstvo letos še toliko močnejše. Ekipe so se pomerile v 4-krožnem ligaškem sistemu (vsaka ekipa igra z vsako drugo ekipo po 4-krat). Žal je ekipa KHL Grič očitno precenila svoje zmožnosti nastopanja v dveh ligaških tekmovanjih in je tako ekipa odigrala zgolj 4 tekme. Ostale tekme so ostale neodigrane. A, da ne bo pomote, ekipa Olimpije bi osvojila 1.mesto tudi v primeru, da bi ekipa KHL Grič odigrala vse tekme. Nenazadnje sta se ekipi v letošnji sezoni uspeli enkrat pomeriti in z rezultatom 3:2 so bile boljše Ljubljančanke.

Uspešna sezona je potrjena tudi s strani reprezentance, saj je bilo na letošnje svetovno prvenstvo povabljenih kar 7 igralk Olimpije. Česttike vsem igralkam in trenerju Franciju Ferjaniču.

Končni vrstni red v prvenstvu je naslednji

PozEkipaTOČZMZPPPPOOTDGPGRG
1HK Olimpija2790009642341
2KHL Grič62002415123
3HDK Maribor124006104147-6
4HK Triglav3100892462-38

Nastopajoče igralke v prvenstvu in statistika

Vratarke

IgralecLetnikDelež obrambPrejeti streliObranjeni streliOdigrane tekme
MUŠIČ Aleš1982100.001616206
USNIK Val200194.111561146991
KRISTAN Robert198392.611245115344
DUKARIČ Pia200091.771324121540
KOLIN Luka200391.6464659249

 

Igralke

IgralecLetnikZadetkiPodajeŠt. točkIzključitveOdigrane tekme
PETRONIJEVIČ LEPŠA Ian2007178222400200188
SEVER Mark2005163140303164113
MEHLE Žiga2002128165293318218
SEČEN Nik2005122166288206246
PETELINKAR Jan200515612628272146
KOPAČ Borna20051391342736889
SMOLNIKAR Tom20081587923762104
ŽEŽELJ Anže2005111119230178157
PREN Pia19911191002196544
RAKUN Bor20071101052157284
SIMŠIČ Nik199786120206104215
STIPANIČ Blaž20029710520277183
HEBAR Tian200552143195262243
MUŠIČ Aleš198268126194164206
ZAJC Miha199671120191236216
ŽIBERT Tevž2006919818976171
JEZOVŠEK Žan19979289181148191
ŽEŽELJ Gregor20029585180471250
SOJER Mark20028393176112121
BRODNIK Nal2003107691766985

 

Zapisal: Vladimir Ban

Pregled letošnjega državnega prvenstva si lahko ogledate na tej povezavi.

Pregled letošnje selekcije Članic HK Olimpija si lahko ogledate na tej povezavi.

Uradni pregled prvenstva (HZS dokument) si lahko ogledate na tej povezavi.

Pregled fotogalerij s tekem državnega prvenstva si lahko ogledate na tej povezavi.

Mogoče vas zanima tudi
Back To Top