skip to Main Content
Članice DRŽAVNE PRVAKINJE!!!

Državno prvenstvo Članic je tudi uradno končano.

Prvo mesto in naslov državnih prvakinj je osvojila ekipa HK Olimpije!

V bistvu to ni nova novica, saj je bil tak razplet že jasen nekaj krogov pred koncem prvenstva, o čemer smo že poročali v zapisih s posameznih tekem. V prvenstvu Članic se namreč končnica ne igra in končni vrstni red določi redni del prvenstva, kjer je bilo točkovno že pred koncem jasno, da bodo v letošnjem prvenstvu prvo mesto osvojile ravno naše Članice.

Avtor: FB Olimpija Članice

Bežen pogled na rezultate v letošnji sezoni, bi pokazal, da je bil dosežek samoumeven, vendar temu še zdaleč ni bilo tako. Članice Olimpije namreč v državnem prvenstvu nastopajo že vse od sezone 2009/10 in do letošnje sezone se niso uvrstile višje od 3.mesta in v bistvu v nobeni sezoni do sedaj še niso bile resno v igri za osvojitev prvenstva. A trdo in dolgoročno delo je končno obradilo sadove in letos so se Članice pokazale v popolnoma drugačni luči in suvereno, brez poraza (na 9 odigranih tekmah) osvojile naslov.

Avtor: FB Olimpija Članice

V prvenstvu so nastopale 3 slovenske ekipe (Triglav, Maribor in KHL Grič). KHL Grič in Maribor nastopata tudi v mednarodni ligi, zato je bilo prvenstvo letos še toliko močnejše. Ekipe so se pomerile v 4-krožnem ligaškem sistemu (vsaka ekipa igra z vsako drugo ekipo po 4-krat). Žal je ekipa KHL Grič očitno precenila svoje zmožnosti nastopanja v dveh ligaških tekmovanjih in je tako ekipa odigrala zgolj 4 tekme. Ostale tekme so ostale neodigrane. A, da ne bo pomote, ekipa Olimpije bi osvojila 1.mesto tudi v primeru, da bi ekipa KHL Grič odigrala vse tekme. Nenazadnje sta se ekipi v letošnji sezoni uspeli enkrat pomeriti in z rezultatom 3:2 so bile boljše Ljubljančanke.

Uspešna sezona je potrjena tudi s strani reprezentance, saj je bilo na letošnje svetovno prvenstvo povabljenih kar 7 igralk Olimpije. Česttike vsem igralkam in trenerju Franciju Ferjaniču.

Končni vrstni red v prvenstvu je naslednji

PozEkipaTOČZMZPPPPOOTDGPGRG
1HK Olimpija2790009642341
2HDK Maribor124006104147-6
3KHL Grič62002415123
4HK Triglav3100892462-38

Nastopajoče igralke v prvenstvu in statistika

Vratarke

IgralecLetnikDelež obrambPrejeti streliObranjeni streliOdigrane tekme
HEBAR Gal2007100.0066126
HOLSA Paavo199494.4241238931
USNIK Val200194.111561146991
KRISTAN Robert198392.611245115344
US Žan199691.8718951741124

 

Igralke

IgralecLetnikZadetkiPodajeŠt. točkIzključitveOdigrane tekme
PETRONIJEVIČ LEPŠA Ian2007142181323102118
SEVER Mark2005163140303164113
KOPAČ Borna20051391342736889
PETELINKAR Jan200514512226764141
SEČEN Nik200599138237124185
ŽEŽELJ Anže2005111119230178157
RAKUN Bor20071101052157284
MEHLE Žiga200296117213249171
SMOLNIKAR Tom2008135712065081
PREN Pia1991107891966341
SOJER Mark20028393176112121
BRODNIK Nal2003107691766985
KOREN Gal19928194175101202
STIPANIČ Blaž2002758916459138
ULAMEC Luka1997659916489246
MUŠIČ Aleš198251109160123146
ZAJC Miha19966197158208157
ZUPANČIČ Aljaž2006807615672120
HEBAR Tian200541115156165186
ŽIBERT Tevž2006738315658117

 

Zapisal: Vladimir Ban

Pregled letošnjega državnega prvenstva si lahko ogledate na tej povezavi.

Pregled letošnje selekcije Članic HK Olimpija si lahko ogledate na tej povezavi.

Uradni pregled prvenstva (HZS dokument) si lahko ogledate na tej povezavi.

Pregled fotogalerij s tekem državnega prvenstva si lahko ogledate na tej povezavi.

Mogoče vas zanima tudi
Back To Top