skip to Main Content
Članice DRŽAVNE PRVAKINJE!!!

Državno prvenstvo Članic je tudi uradno končano.

Prvo mesto in naslov državnih prvakinj je osvojila ekipa HK Olimpije!

V bistvu to ni nova novica, saj je bil tak razplet že jasen nekaj krogov pred koncem prvenstva, o čemer smo že poročali v zapisih s posameznih tekem. V prvenstvu Članic se namreč končnica ne igra in končni vrstni red določi redni del prvenstva, kjer je bilo točkovno že pred koncem jasno, da bodo v letošnjem prvenstvu prvo mesto osvojile ravno naše Članice.

Avtor: FB Olimpija Članice

Bežen pogled na rezultate v letošnji sezoni, bi pokazal, da je bil dosežek samoumeven, vendar temu še zdaleč ni bilo tako. Članice Olimpije namreč v državnem prvenstvu nastopajo že vse od sezone 2009/10 in do letošnje sezone se niso uvrstile višje od 3.mesta in v bistvu v nobeni sezoni do sedaj še niso bile resno v igri za osvojitev prvenstva. A trdo in dolgoročno delo je končno obradilo sadove in letos so se Članice pokazale v popolnoma drugačni luči in suvereno, brez poraza (na 9 odigranih tekmah) osvojile naslov.

Avtor: FB Olimpija Članice

V prvenstvu so nastopale 3 slovenske ekipe (Triglav, Maribor in KHL Grič). KHL Grič in Maribor nastopata tudi v mednarodni ligi, zato je bilo prvenstvo letos še toliko močnejše. Ekipe so se pomerile v 4-krožnem ligaškem sistemu (vsaka ekipa igra z vsako drugo ekipo po 4-krat). Žal je ekipa KHL Grič očitno precenila svoje zmožnosti nastopanja v dveh ligaških tekmovanjih in je tako ekipa odigrala zgolj 4 tekme. Ostale tekme so ostale neodigrane. A, da ne bo pomote, ekipa Olimpije bi osvojila 1.mesto tudi v primeru, da bi ekipa KHL Grič odigrala vse tekme. Nenazadnje sta se ekipi v letošnji sezoni uspeli enkrat pomeriti in z rezultatom 3:2 so bile boljše Ljubljančanke.

Uspešna sezona je potrjena tudi s strani reprezentance, saj je bilo na letošnje svetovno prvenstvo povabljenih kar 7 igralk Olimpije. Česttike vsem igralkam in trenerju Franciju Ferjaniču.

Končni vrstni red v prvenstvu je naslednji

PozEkipaTOČZMZPPPPOOTDGPGRG
1HK Olimpija 16/172790009642341
2HDK Maribor124006104147-6
3KHL Grič62002415123
4HK Triglav3100892462-38

Nastopajoče igralke v prvenstvu in statistika

Vratarke

IgralecLetnikDelež obrambPrejeti streliObranjeni streliOdigrane tekme
MUŠIČ Aleš1982100.001616206
USNIK Val200194.111561146991
KRISTAN Robert198392.611245115344
DUKARIČ Pia200091.771324121540
KOLIN Luka200391.6567161550

 

Igralke

IgralecLetnikZadetkiPodajeŠt. točkIzključitveOdigrane tekme
PETRONIJEVIČ LEPŠA Ian2007203246449251215
SEČEN Nik2005140180320226266
MEHLE Žiga2002131172303332268
SEVER Mark2005163140303164113
PETELINKAR Jan200515612628272146
KOPAČ Borna20051391342736889
SMOLNIKAR Tom20081587923762104
ŽIBERT Tevž2006114121235123206
SIMŠIČ Nik199797138235130265
ŽEŽELJ Anže2005111119230178157
RAKUN Bor200711110821910792
PREN Pia19911191002196544
HEBAR Tian200556151207324256
ZAJC Miha199677129206254255
STIPANIČ Blaž20029710520277183
MUŠIČ Aleš198268126194164206
PETRONIJEVIČ LEPŠA Tay20046511818363222
JEZOVŠEK Žan19979289181148191
ŽEŽELJ Gregor20029585180500260
SOJER Mark20028393176112121

 

Zapisal: Vladimir Ban

Pregled letošnjega državnega prvenstva si lahko ogledate na tej povezavi.

Pregled letošnje selekcije Članic HK Olimpija si lahko ogledate na tej povezavi.

Uradni pregled prvenstva (HZS dokument) si lahko ogledate na tej povezavi.

Pregled fotogalerij s tekem državnega prvenstva si lahko ogledate na tej povezavi.

Mogoče vas zanima tudi
Back To Top