Beljak izenačil v seriji

Tudi v dvorani Tivoli se je začela težko pričakovana končnica. Tudi tokrat – kot v Beljaku – je slavilo gostujoče moštvo, niz v seriji pa je tako izenačen na 1:1, tokrat je bilo 3:4 v korist Beljaka.

Zmaji so začeli dobro in prevzeli pobudo, že v četrti minuti jih je v vodstvo popeljal Nik Simšič. V nadaljevanju tretjine pa je njihovo nenatančnost kaznoval Beljak, ki je v 17. minuti zadel za izenačenje. V drugi tretjini so imeli zmaji nekaj lepih priložnosti, a jih niso realizirali. Na drugi strani pa so gostje dvakrat premagali vratarja Usa. Zmaji so lovili že zaostanek dveh golov, se zbrali in izkoristili igro z igralcem več v 33. minuti, ko je zadel Guillaume Leclerc.

Zadnja tretjina se je začela z naletom Tadeja Čimžarja in Chrisa Collinsa, slednji je obležal na ledu in z reševalnim vozilom so ga odpeljali v UKC Ljubljana. Po naletu so gostje želeli obračunati s Tadejem Čimžarjem in si prislužili kazen. Zmaji pa so unovčili še eno igro z igralcem več in izenačili z golom Roka Kapla. V nadaljevanju tretjine so imeli zmaji nekaj lepih priložnosti, a spretnejši so bili ponovno bolj izkušeni gostje, ki so dve minuti in pol pred koncem tekme zadeli za vodstvo. Zmaji so poskušali s šestimi igralci na ledu, a ostalo je pri 3:4.

Po tekmi je Mitja Šivic povedal, da smo v Tivoliju spremljali lep hokejski večer z nekoliko grenkim koncem. ”Zelo sem ponosen na fante, igrali smo proti zelo lačnemu nasprotniku. Mi smo bili na to pripravljeni. Morda smo bili na začetku malo manj ofenzivno pri stvari, kot bi lahko bili, a s ploščkom smo bili praktično brez napak. Vrnili smo se po zaostanku z 1:3, kar ni majhna stvar. Po drugem golu smo dobili energijo, leteli smo po ledu. Večji del tekme smo bili boljši nasprotnik, a so nas individualne napake stale dveh golov v drugi tretjini. To je hokej, včasih te tako obrne.” Mitja Šivic je nesrečnemu Chrisu Collinsu zaželel hitro okrevanje in vrnitev na led.

Serija se seli v Beljak, naslednja domača tekma pa je v torek, 15. 3., ob 19.45 v Hali Tivoli.v