Znana sta oba polfinalna para končnice DP U-16

V začetku tedna smo videli še dve tretji tekmi četrtfinala končnice državnega prvenstva U-16.

Najbolj zanimivo in napeto je bilo na Bledu, kjer je ekipa Crvene Zvezde šele v 5.minuti podaljška slavila nad ekipo HK MK Bled. Tekma je bila izenačena, a vseeno je kazalo, da bodo Beograjčani že po rednem delu tekmo uspešno zaključili. Malo manj kot 10 minut pred koncem so namreč že vodili s 4:2, za nameček pa je sodnik dosodil 5 minutno kazen Blejskemu igralcu. A Blejčani so se 5-minutne kazni ubranili in v zadnjih minutah dvakrat zadeli, ter pripeljali tekmo do podaljškov. Kjer pa so, kot že rečeno, vseeno bili uspešnejši Beograjčani. Tekma je bila zanimiva tudi zato, ker se bo zmagovalec v polfinalu pomeril z Olimpijo. Tekma bo v soboto 11.3 ob 17.30 v Tivoliju.

V drugem polfinalu je ekipa Slavije dokaj zanesljivo ugnala ekipo HK Triglav. Kranjčaniniso uspeli unovčiti zmage na prvi četrtfinalni tekmi. Skupni izid v zmagah je tako 2:1 za Slavijo. Ekipa HK Slavije Junior se bo v polfinalu pomerila z ekipo HK Mladi Jesenice, ki se je že pred tem z skupnim izidom v zmagah 2:0 uvrstila v polfinale.

Stanje in razpored v končnici lahko spremljate na tej povezavi.