Pravila in način tekmovanja v končnici so razvidna tudi iz dokumenta HZS.

2HK Olimpija8017251651447
3HK Slavija Junior71172416533914
4HK Triglav800824163853-15
5HD Mladi Jesenice512819164150-9

Prvotno je bila v prvenstvu tudi ekipa HK MK Bled, ki je med prvenstvom odpovedala sodelovanje. Njeni že odigrani rezultati se za lestvico tako ne štejejo.

Pravila in sistem tekmovanja so razvidna tukaj ali pa v uradnem dokumentu HZS tukaj.

OT – odigrane tekme, ZM – zmage, ZP – zmaga po podaljšku, PP – poraz po podaljšku, PO – poraz, TO – točke, DG – doseženi goli, PG – prejeti goli, RA – razlika v golih

Več statistik in uradnih podatkov je na voljo spodaj na HZS portalu

hzs

Fotografije s tekem si lahko ogledate na tej povezavi

1. REDNI DEL:

Moštva igrajo v enotni skupini po 4 krožnem ligaškem sistemu, vsako moštvo igra proti vsakemu 2 tekmi doma in 2 tekmi na tujem.

V rednem delu tekmovanja, kakor tudi v celotnem tekmovanju, moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60 minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 4 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 3 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage. Za zmago po 60 minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz.po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz.po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 60 minutah igre 0 točk.

2. KONČNICA: nastopajo vsi slovenski klubi

ČETRTFINALE: - moštvi igrata na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem). Para četrtfinalnih tekem: 2:5 in 3:4, 1 prost

POLFINALE: - moštva igrajo 2 zmagi (boljši iz 3 tekem). Par polfinalnih tekem: zmagovalec 2:5 proti zmagovalcu 3:4 (za finale) poraženec osvoji 3. mesto poraženec 2:5 proti poražencu 3:4 (za razvrstitev) zmagovalec osvoji 4. mesto 1 prost

FINALE: - 1 proti zmagovalcu polfinala na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) Moštvo, ki zmaga 2 krat, postane mladinski državni prvak v sezoni 2016/17, poraženo moštvo zasede 2. mesto. Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. oz. 3. tekmi četrtfinala, polfinala ter finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra podaljšek (4 igralci v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej.

Pred podaljškom/i se očisti led. Prednost domačega igrišča v končnici ima višje uvrščeno moštvo v rednem delu tekmovanja.