7HK Triglav700112118104140-36
8HDK Maribor50013151853139-86
9HK Celje40014121874177-103
10HDD Bled0001701712262-250

Prvotno je v tekmovanju nastopala tudi ekipa SKHL Crvene Zvezde, ki je na koncu tekmovanja zaradi prevelikega števila neodigranih tekem odstopila oz. bila iz tekmovanja izključena. Rezultati odigranih tekem tega kluba se v lestvici ne upoštevajo

Pravila in sistem tekmovanja so razvidna tukaj ali pa v uradnem dokumentu HZS tukaj.

OT – odigrane tekme, ZM – zmage, ZP – zmaga po podaljšku, PP – poraz po podaljšku, PO – poraz, TO – točke, DG – doseženi goli, PG – prejeti goli, RA – razlika v golih

V skladu z odločitvijo kluba in Hokejske zveze Slovenije, bodo podrobnejše statistike posameznikov na voljo po koncu tekmovalne sezone. Hvala za razumevanje.

Več statistik in uradnih podatkov je na voljo spodaj na HZS portalu

hzs

Moštva igrajo v enotni skupini po 2-krožnem ligaškem sistemu. Vsako moštvo igra proti vsakemu doma in na tujem po 1 krat.

Hrvaško, srbsko in avstrijsko moštvo nastopajo le v rednem delu tekmovanja. Moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 45 minutah tekme se izvajajo kazenski streli: prva serija po 3 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage. Za zmago po 45 minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz.po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz.po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 45 minutah igre 0 točk.

Končnica: Nastopa 8 slovenskih moštev.

Četrtfinale: igra se na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) Pari: 1 – 8, 2 – 7, 3 – 6 in 4 – 5

Polfinale: igra se na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) Para med zmagovalci: zm 1/8 – zm 4/5 in zm 2/7 – zm 3/6 Para med poraženci: por 1/8 – por 4/5 in por 2/7 – por 3/6 (za razvrstitev)

Finale: igra se na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem) Za 1.mesto: zmagovalca polfinala Za 3.mesto: poraženca polfinala Za 5.mesto: zm med por 1/8 – por 4/5 proti zm med por 2/7 – por 3/6 Za 7.mesto: por med por 1/8 – por 4/5 proti por med por 2/7 – por 3/6

Moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 45 minutah tekme se izvajajo kazenski streli: prva serija po 3 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Prednost domačega igrišča ima višje uvrščeno moštvo po rednem delu tekmovanja.