«

»

Mladinci (U-18) zasedli končno 3.mesto v državnem prvenstvu

Uradno je končano tudi državno prvenstvo selekcij U-18.

Naslov državnega prvaka je osvojila ekipa HD Mladi Jesenice.

Ekipa HK Olimpije je zasedla končno 3.mesto

Igralci Olimpije so sicer prvenstvo končali že 23.marca z zmago na tekmi za 3.mesto proti ekipi HK Slavija Junior (zmaga 7:6, statistiko s tekme si lahko ogledate na tej povezavi). Se je pa prvenstvo nadaljevalo tudi v naslednjih dneh, ko so v finalnem obračunu igralci z Jesenic v zmagah 2:0 ugnali sovrstnike iz Kranja (na prvi tekmi v Kranju so zmagali z rezultatom 4:3, po tem ko so Kranjčani že vodili s 3:0. V zadnji-drugi tekmi pa so doma zmagali z rezultatom 3:2, po tem ko so v zadnji tretjini zadeli z igralcem manj).

Končni vrstni red Slovenskega državnega prvenstva je torej naslednji

  1. HD Mladi Jesenice
  2. HK Triglav
  3. HK Olimpija
  4. HK Slavija Junior

Državno prvenstvo se je pričelo s 6 ekipami. V Slovenskem prostoru dejansko vlada “kriza” letnikov 1999 in 2000, ki naj bi sestavljali večino igralcev ekip U-18. Preostali klubi v teh letnikih niti ne morejo sestaviti ustrezne ekipe. Verjetno so temu še najbližje Mariborčani, ki pa so v letošnji sezoni raje nastopili v tekmovanju EBJL, v katerem so do te sezone nastopali tudi Ljubljančani.

Poleg navedenih 4 ekip, so sezono v državnem prvenstvu pričelu tudi Blejčani in igralci iz Beograda. Blejčani so po 5 odigranih tekmah iz tekmovanja zaradi prevelikih težav s sestavo ekipe enostavno odstopili. Beograjčani pa so redni del prvenstva odigrali do konca (na koncu celo osvojili 1.mesto po rednem delu), a so se nato, zaradi marčevskega svetovnega prvenstva njihove divizije v kategoriji U-18, odpovedali nastopu v končnici.

Že tako okrnjeno tekmovanje je tako tekom sezone še dodatno doživljalo pretrese, a kljub temu smo na posameznih tekmah gledali zanimiv in kvaliteten hokej. Torej, vsaj s temi igralci in klubi, ki jih v Slovenskem prostoru imamo, smo lahko optimistični glede nadaljnjega razvoja te generacije.

Zanimiv je pogled na lestvico rednega dela, ki je bila skoraj obrnjena glede na končni vrstni red po končnici. V rednem delu (če ne štejemo ekipo Crvene zvezde) je bila najboljša ekipa Olimpije, sledila je ekipa HK Slavija Junior. Tretje uvrščeni so bili Kranjčani, čisto na zadnjem mestu pa so v rednem delu končali Jeseničani, ki so kot rečeno na koncu celo osvojili naslov državnega prvaka.

PosEkipaZMZPPPPOTOOTDGPGRG
1HK Olimpija8017251651447
2SKHL Crvena zvezda7206251545432
3HK Slavija Junior71162415513615
4HK Triglav800824163853-15
5HD Mladi Jesenice512819164150-9

Razlog takšnemu razpletu je v dejstvu, da so bile ekipe v rednem delu zelo izenačene, hkrati pa so posamezne rezultate krojile dejanske postave posameznih ekip na posameznih tekmah. Namreč marsikatera ekipa se s podobnimi kadrovskimi “težavami” spopada tudi v višji kategoriji U-20 v kateri dobršen del ekip zasedajo igralci kategorije U-18. V kategoriji U-20 je vzporedno potekalo tekmovanje EBYSL in nemalokrat se je zgodilo,da so glavni igralci posamezne ekipe U-18 v določenem dnevu nastopili v ekipi U-20 in smo zato na posameznih tekmah videli malce “varljive” rezultate.

Avtor: FB profil Slavija Junior

Kakorkoli že, v končnici so se vse ekipe potrudile, da so v tekmovanje vključile vse igralce letnikov 1999 ter 2000 in tako je bila končnica realni pokazatelj razmer moči v tej generaciji. Jeseničani so tako povsem zasluženo osvojili naslov državnega prvaka. Ljubljančani pa so na koncu zasluženo osvojili 3.mesto. V navijaškem smislu bi nam eventuelno lahko bilo žal, da smo se morali v polfinalu pomeriti ravno z najboljšo ekipo (ekipo HD Mladi Jesenice), saj bi eventuelno ob drugačnem razpletu lahko imeli možnost udeležbe v finalu, ampak prav je, da je bilo tako kot je bilo. Ekipa Olimpije se je trudila, da je v rednem delu državnega prvenstva vedno nastopila čim bolj popolna in cilj je bil zavzeti prvo mesto po rednem delu (kar je ekipa na koncu tudi dosegla), četudi bi s tem v resnici dobili v polfinalu bistveno bolj neugodnega nasprotnika. V teh kategorijah prostora za špekulacije ni in prav je tako.

Igralcem ekipe U-18 ter trenerju Ildarju Rahmatullinu tako iskreno čestitamo za zelo dobro sezono in osvojeno 3.mesto v državnem prvenstvu.

V naslednji sezoni se sicer od selekcije poslovi kar nekaj pomembnih igralcev (letnik 1999 v naslednji sezoni ne more več nastopati v kategoriji U-18), a na drugi strani večji del ekipe ostaja nespremenjen in verjamemo, da se bo ekipi uspešno priključilo še več posameznikov letnika 2002 (vsi igralci letnika 2001 so itak že priključeni tej ekipi) in morebiti občasno še kdo iz letnika 2003, tako da bo ekipa Olimpije v naslednji sezoni vsaj enako uspešna, če ne še bolj uspešna. Morebiti se v naslednji sezoni v tekmovanje vključijo še Mariborčani, hkrati pa še Blejčani uspejo sestaviti ekipo, tako da bo lahko tekmovanje še bolj zanimivo in atraktivno.

Seznam nastopajočih igralcev s statistiko (odigrane tekme z ekipo HKMK Bled, ki je sredi sezone izstopila iz tekmovanja, ne štejejo v statistiko, razen pri številu odigranih tekem):

Vratarji

IgralecLetnikDelež obrambIzključitvePrejeti streliObranjeni streli
USNIK Val200193.194720671
KAVČIČ Nal200283.3304235
PURKAT Lan20020.00000

Igralci

IgralecLetnikZadetkiPodajeŠt. točkIzključitveOdigrane tekme
STRAŽIŠAR Mark1999157221019
LAVRIŠA Marcel20007916819
ILIČ Urh2001610161219
RUS Jure199993122615
VUK Žan199965117716
LAPORNIK Lovro1999257207
TOMANOVIČ Timotej20003471012
CJUHA Andraž2000156419
ŽEŽELJ Gregor200212304
HOFFMAN Mihael1999033015
SOJER Mark200221349
POVIRK Luka20010223112
RAVNIKAR Žiga200201125
KEBER Žiga200110167
BOGOMOLEC Tim19990111412
GAVRILOV Tihon200110142
OGRINC Luka20020111011
MEHLE Žiga200200001
KOSMAČ Tilen2001000014
ŠINKOVEC Luka2001000012
PIPAN Urban2000000417

Zapisal: Vladimir Ban

Uradno statistiko (z nekaj dodatnimi podatki) posameznih igralcev si lahko ogledate tudi na HZS portalu.

Uradni dokument HZS-ja o zaključenem tekmovanju U-18 si lahko ogledate na tej povezavi.

Foto galerije s posameznih tekem si lahko ogledate na tej povezavi.

Video galerije s posameznih tekem si lahko ogledate na tej povezavi.

Podrobnejši pregled posameznih tekem si lahko ogledate na tej povezavi.

Spletno stran tekmovanja v 2016/17 sezoni so lahko ogledate na tej povezavi.

Spletno stran selekcije U-18 si lahko ogledate na tej povezavi.